SCREENSHOT
NEVJEROJATAN PEH

Pravilo je jasno, iako je sudačka odluka izazvala brojne polemike i potaknula staru raspravu
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 08. travanj 2021. 21:55

Dinamo je u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige izgubio od Villarreala s 1:0, a sve najbitnije dogodilo se u prvom dijelu.

Jedini gol na Maksimiru pao je u 44. minuti nakon što je Theophile Catherine igrao rukom u kaznenom prostoru, a Moreno s bijele točke matirao Livakovića.

Dinamo je do tog trenutak bio bolja momčad, imao je nekoliko odličnih prilika, dominaciju, u 26. minuti je Oršić zabio i gol koji je poništen zbog zaleđa Atiemwena, a onda - šok.

Igrala se 43. minuta kad je Moreno s pola metra u ruku napucao Theophilea, a sudac je odlučio pokazati na bijelu točku. Čekala se potom odluka VAR-a koji je to i potvrdio, no odluka je izazvala brojne polemike jer radilo se o klasičnom primjeru napucane lopte iz velike blizine. Međutim, pravilo je jasno, sudac je donio ispravnu odluku, na žalost modrog navijačkog puka i Francuza koji je ponovno ispao tragičar...