Screenshot
LUDA UTAKMICA U BEOGRADU

Milan je okršaju 1/16 finala Europske lige u zadnjoj minuti prosuo pobjedu, Zvezda slavi velikih 2:2
Piše: Ivan Knežević/SNObjavljeno: 18. veljača 2021. 19:50

CRVENA ZVEZDA - MILAN 2:2 (Pankov 42' - autogol, Kanga 52' - 11m, Hernandez 61' - 11m, Pankov 90+2)

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Milunović, Pankov, Degenek, Gobeljić, Kanga, Petrović, Rodić, El Fardou Ben, Ivanić, Falcinelli

MILAN: Donnarumma, Kalulu, Romagnoli, Tomori, Hernandez, Krunić, Bennacer, Meite, Castillejo, Rebić, Mandžukić

Milan je imao težak posao na Marakani u Beogradu, gdje je na kraju remizirao 2:2 protiv Crvene zvezde. Domaćini su izjednačili duboko u sudačkoj nadoknadi 90. minute.

Mario Mandžukić je upisao svoj prvi start nakon dugo vremena kao novi centarfor Milana, ali prvi pogodak i dalje čeka. Startao je i Ante Rebić, koji se tek u ponedjeljak vratio na treninge nakon problema s koljenom, no član Vatrenih je odigrao samo prvo poluvrijeme u Beogradu.

PEDJA MILOSAVLJEVIC Afp

Milanu su u ludoj utakmici poništena čak dva pogotka u prvom dijelu, prije nego što su stigli do vodstva. Zvezdinoj su visoko postavljenoj obrani prijetili brzinom u kontranapadima, te su tako tresli mrežu dva puta već u prvih 12 minuta. Samu Castillejo, koji je bio raspoložen cijelu večer, prvo je zabio iz malog zaleđa kojeg je i VAR provjeravao, a samo je nekoliko minuta kasnije zabio je i Theo Hernandez. Nakon ubačaja Kalulua lopta se od Mandžukića odbila do Hernandeza, koji je naciljao u mrežu, ali VAR je vidio dodir Mandžukićeve ruke s loptom i ponovno poništio gol.

ANDREJ ISAKOVIC Afp

U nastavku je Zvezda dobila vjetar u leđa i pritisnula Milan uz njihov šesnaesterac. Bilo je nekoliko dobrih situacija za domaćine, no dvije sjajne obrane Donnarumme su sačuvale mrežu Milana. U 42. minuti Milan je napokon došao i do legitimnog pogotka i to uz malo sreće. Castillejo je tražio Mandžukića i Hernandeza na drugoj stativi, no lopta je pronašla nesretnog Radovana Pankova, koji je loptu poslao u vlastitu mrežu.

AUTOGOL PAVKOVA MOŽETE POGLEDATI OVDJE.

Zvezda se nakon predaha brzo vratila u egal, zbog igranja rukom kapetana Romagnolija dosuđen je jedanaesterac za domaćine, kojeg je odlično realizirao Gabonac Kanga, iako ga je Donnarumma pročitao.

Situaciju i gol za 1:1 možete pogledati OVDJE

Milanu, međutim, nije trebalo dugo da odgovori. Tragičar večeri Pankov je ponovno pogriješio, ovoga puta kada je svladao Hernandeza u šesnaestercu za jedanaesterac kojeg je upravo Hernandez i realizirao.

OVDJE MOŽETE POGLEDATI PREKRŠAJ I PENAL ZA 2:1 MILANA!

Mandžukić je požutio u 71. minuti zbog neopreznog građenja, a izašao je 10 minuta poslije. U prvom punom nastupu njegova je uloga stvaranja prostora bila dosta jasna. Nije imao većih prilika i vjerojatno nije bio nastup kakvog je priželjkivao, no podsjetimo, ovo mu je bio prvi start u skoro godinu dana.

POGODAK PAVKOVA ZA 2:2 MOŽETE POGLEDATI OVDJE

Zvezda je pred završnicu ostala bez Milana Rodića, koji je dobio drugi žuti karton, nakon čega prave prilike za izjednačenje više nije bilo, sve do zadnjih minuta kada su se probudili. Junak večeri postao je Milan Pavkov je postao heroj kada je u predzadnjoj minuti nadoknade udarcem glavom nakon kornera svladao Donnarummu i postavio konačnih 2:2 za veliko slavlje domaćina.

Hrvat u redovima Wolfsbergera Dario Vizinger je odigrao prvo poluvrijeme u utakmici protiv Tottenhama. Mladi napadač se nije snašao protiv čvrste obrane Josea Mourinha, te je žrtvovan u sklopu taktičke izmjene na poluvremenu s kojom su Austrijanci uspjeli do pogotka. Izgubili su ipak 4:1 protiv kluba raspoloženog Garetha Balea, koji je zabio lijepi pogodak za 2:0.

Fantastičnu utakmicu odigrali su Young Boys i Bayer iz Leverkusena, koja je završila 4:3 za Švicarce, dok je Manchester United i bez nekoliko najboljih igrača pregazio Real Sociedad 4:0. Roma je kao gost pobijedila u Bragi 2:0.

REZULTATI:

Dynamo Kijev (Ukr) - Club Brugge (Bel) 1-1 (Bujalski 62 / Mechele 67)

Wolfsberger (Aut) - Tottenham (Eng) 1-4 (Liendl 55-11m / Son 13, Bale 28, Moura 34, Vinicius 88)

Real Sociedad (Špa) - Manchester United (Eng) 0-4 (Fernandes 27, 58, Rashford 65, James 90)

Crvena Zvezda (Srb) - Milan (Ita) 2-2 (Kanga 52-11m, Pavkov 90+3 / Pankov 42-ag, Hernandez 61-11m)

Slavia Prag (Češ) - Leicester City (Eng) 0-0

Sporting Braga (Por) - Roma (Ita) 0-2 (Džeko 5, Mayoral 86)

Krasnodar (Rus) - DINAMO (HRV) 2-3 (Berg 28, Claesson 69 / Petković 15, 54, Atiemwen 75)

Young Boys (Švi) - Bayer Leverkusen (Njem) 4-3 (Fassnacht 3, Siebatcheu 19, 89, Elia 44 / Schick 49, 52, Diaby 68)

Olympiakos (Grč) - PSV (Niz) 4-2 (Bouchalakis 9, M'Vila 37, El Arabi 45+2, Masouras 82 / Zahavi 14, 40)

Benfica (Por) - Arsenal (Eng) 1-1 (Pizzi 55-11m / Saka 57)

Antwerp (Bel) - Rangers (Ško) 3-4 (Avenatti 45+1, Rafaelov 45+8-11m, Hongla 67 / Aribo 39, BARIŠIĆ 59-11m, 90-11m, Kent 83)

RB Salzburg (Aut) - Villarreal (Špa) 0-2 (Alcacer 41, Nino 71)

Molde (Nor) - Hoffenheim (Njem) 3-3 (Ellingsen 41, Andersen 71, Fofana 74 / Dabbur 8, 28, Baumgartner 45+3)

Granada (Špa) - Napoli (Ita) 2-0 (Herrera 19, Kenedy 21)

Maccabi Tel Aviv (Izr) - Šahtar (Ukr) 0-2 (Patrick 30, Tete 90+3)

Lille (Fra) - Ajax (Niz) 1-2 (Weah 72 / Tadić 87-11m, Brobbey 89)

Uzvratni susreti su 25. veljače izuzev susreta Tottenham - Wolfsberger koji je na rasporedu dan ranije

26. travanj 2024 09:43