PREMIERLIGA

Everton i Tottenham remizirali

Everton i Tottenham remizirali su rezultatom 0-0 na Goodison Parku
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 03. studeni 2013. 18:07

Everton i Tottenham remizirali su rezultatom 0-0 na Goodison Parku u sklopu 10. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Obje su momčadi tako propustile izbiti na drugo mjesto na ljestvici. Tottenham je bolje otvorio utakmicu, ali propustio je kvalitetniju igru kapitalizirati, a istovremeno je sudac Kevin Friend odbacio njihove proteste za sviranjem jedanaesterca nakon kontakta Seamusa Colemana i Jana Vertonghena.

Everton je u drugom dijelu izgledao puno kompaktnije i bolje, a imao je i vlastite prigovore na nedosuđeni jedanaesterac kada su se Vertonghen i Coleman našli u izmijenjenim ulogama.

Utakmica je produljenja za čak devet minuta zbog dugog ukazivanja pomoći vrataru Tottenhama Hugu Llorisu nakon sudara s Evertonovim napadačem Romeluom Lukakuom.

Hrvatski napadač Evertona Nikica Jelavić dobio je priliku za igru tek u završnici, zamijenivši Lukakua u 86. minuti.

EPL: Everton 0-0 Tottenham (all goals... by tapchibongda-vn

U posljednjem dvoboju 10. kola engleskog nogometnog prvenstva u nedjelju su se u Cardiffu po prvi put od uspostave Premier lige sastala dva kluba iz Walesa, a s minimalnih 1-0 (0-0) domaći Cardiff City je svladao Swansea City.

Strijelac jedinog gola bio je Steven Caulker u 62. minuti.

Ovom pobjedom Cardiff je na ljestvici pretekao Swansea, sada je 12. sa 12 bodova, dok je Swansea 13. sa 11.

Cardiff City 1-0 Swansea City (Goal Steven... by all-goals