AFP PHOTO / PAUL ELLIS
ARSENAL NA VRHU

Fantastičan derbi: Lukaku zabio dva, Suarez jedan, Jelavić ostao na klupi

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 23. studeni 2013. 17:03

Sjajnu su utakmicu odigrali Everton i Liverpool u velikom gradskom derbiju u sklopu 12. kola engleskog nogometnog prvenstva...

Popularni je "Merseyside derbi" na Goodison Parku završio podjelom bodova 3-3. Bila je to sjajna utakmica, puna preokreta i lijepih poteza.

Poveo je Liverpool već u 5. minuti preko Philippea Coutinha koji je iz neposredne blizine pospremio dodavanje koje mu je glavom proslijedio Luis Suarez. Na izjednačenje se čekalo tek tri minute, a strijelac za 1-1 bio je Kevin Mirallas. Zabio je također iz neposrdne blizine nakon akcije kojoj je prethodio slobodni udarac.

Liverpool je po drugi puta poveo golom Luisa Suareza iz slobodnog udarca u 19. minuti. Opalio je sjajni urugvajski napadač pokraj živog zida s nekih 20-ak metara i pogodio donji desni kut vratara Tima Howarda. Bio mu je to deveti prvenstveni gol ove sezone u sedmom nastupu.

U 36. minuti utakmice Mirallas je brutalno startao na Suarezovu potkoljenicu đonom, ali sudac Phil Dowd pokazao mu je tek žuti karton. Sa izjednačenim omjerom snaga Everton je u nastavku uspio posve preokrenuti rezultat preko Romelua Lukakua.

U 72. minuti belgijski je napadač zabio nakon dodavanja Jamesa McCarthyja, dok je deset minuta kasnije zatresao mrežu Simona Mignoleta glavom nakon ubacivanja Mirallasa iz kornera. Konačnih je 3-3 postavio "džoker" s klupe Daniel Sturridge glavom nakon dodavanja Stevena Gerrarda iz slobodnog udarca. Sturridge je u igru ušao deset minuta ranije.

Hrvatski napadač Nikica Jelavić odgledao je cijeli derbi s klupe za Evertonove pričuve.

Chelsea projurio Upton Parkom

Nogometaši Chelseaja u gradskom su okršaju pobijedili West Ham s 3-0 i nakon 12. se kola Premierlige bodovno izjednačili s drugoplasiranim Liverpoolom.

Nakon što su u prethodna dva kola osvojili samo bod igrači Josea Mourinha su ove subote bili na visokoj razini, ostavivši gradskog rivala na njegovom Upton Parku bez ikakvih izgleda. Poveo je Chelsea u 21. minuti kada je Frank Lampard realizirao udarac s bijele točke. Prije toga je vratar domaćih Jussi Jääskeläinen u kaznenom prostoru srušio Oscara.

Upravo je Oscar 13 minuta kasnije bio strijelac drugog pogotka. Nakon što ga je petom proigrao Eden Hazard Brazilac se sjurio prema golu ''čekićara'' i pogodio prizemnim udarcem sa 17, 18 metara. Priču je u 82. minuti, protiv kluba u kojem je započeo karijeru, zaključio Lampard, zabivši iz 'odbijanca' s 15-ak metara.

Chelsea sada ima 24 boda, kao i Liverpool, te za vodećim Arsenalom zaostaje četiri boda.

Boruc pomogao Arsenalu da učvrsti jedinicu

Nakon mersesajdskog derbija između Evertona i Liverpoola (3-3) u sklopu 13. kola engleske nogometne Premierlige odigran je dvoboj između prvoplasiranog Arsenala i trećeplasiranog Southamptona...

Arsenal je stigao do pobjede 2-0, ponajviše zahavaljujući katastrofalnoj pogrešci gostujućeg vratara Artura Boruca iz 22. minute prvog poluvremena. Poljski je vratar dobio povratnu loptu od svog igrača, a na njega je pritisak krenuo izvršiti Olivier Giroud. Boruc mu je prodao jedan lažnjak, a potom je pokušao još jedan. Međutim poskliznuo se, a Francuz je uočio veliku priliku i lakoćom mu preoteo loptu, te zabio u praznu mrežu.

Southampton je, unatoč nespretno primljenom pogotku, i dalje bio vrlo ravnopravan suparnik na Emiratesu, no do pogotka nije mogao. Arsenal je u završnici čekao svoju priliku da dokrajči suparnika i dočekao ju je u 86. minuti. Njemački stoper Per Mertesacker našao se u gostujućem kaznenom prostoru i izborio najstrožu kaznu, nakon što ga je na pod povukao Jose Fonte. Siguran je realizator bio Giroud, kojem je to bio sedmi prvenstveni pogodak ove sezone.

Spomenimo da je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren otpao za ovaj susret neposredno prije početka zbog prehlade.

Arsenal je pobjedom ponovno učvrstio svoje vodstvo na vrhu premierligaške ljestvice, te sada pred Liverpoolom bježi četiri boda (28-24). Southampton je ostao treći, barem zasada, sa šest bodova manje.

Od preostalih utakmica vrijedi istaknuti prvu gostujuću i drugu sveukupno pobjedu posljednjeplasiranog Crystal Palacea, koji je s minimalnih 1-0 nadigrao Hull City. Crystal Palace je pobjedom dno ljestvice prepustio Sunderlandu, koji također ima sedam bodova, ali lošiju gol-razliku.

Recimo i da u posljednjoj subotnjoj utakmici Chelsea Josea Mourinha gostuje na Upton Parku kod West Hama, te ima priliku s četvrtog skočiti čak i do drugog mjesta.