Piše: Sportske novostiObjavljeno: 20. listopad 2019. 19:27

MANCHESTER UNITED - LIVERPOOL 1:1 (Rashford 37' / Lallana 85')

MANCHESTER UNITED (3-4-3): De Gea – Lindelöf, Maguire, Rojo – Wan-Bissaka, McTominay, Fred, Young – Pereira (od 90+4. Williams), Rashford (od 84. Martial), James. MENADŽER: Ole Gunnar Solskjaer.

LIVERPOOL (4-3-3): Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Henderson (od 71. Lallana), Fabinho, Wijnaldum (od 82. Keita) – Mane, Firmino, Origi (od 60. Oxlade-Chamberlain). MENADŽER: Jürgen Klopp.

U najvećem derbiju engleskog nogometa Manchester United i Liverpool su na Old Traffordu odigrali 1-1 čime su 'redsi' prekinuli niz od osam uzastopnih pobjeda.

Domaćin je poveo u 36. minuti golom Marcusa Rashforda, a Liverpool je izjednačio u 85. minuti preko Adama Lallane. Dejan Lovren nije nastupio za goste,

Međutim, bit će još mnogo vike o golu domaćina. Naime, "Crveni vragovi" su zabili pogodak slično kao i nedavno Wales protiv Hrvatske. Iz akcije koja je nastala nakon prekršaja. Victor Lindelof je, čini se, zaustavio Divocka Origija prekršajem, no sudac Martin Atkinson nije reagirao. Iz brze kontre koja se razvila, Daniel James je sjajno asistirao Marcusu Rashfordu, a ovaj zabio za 1-0.

Nakon VAR provjere Atkinson je priznao pogodak, no Jurgen Klopp i gosti se nisu mirili s tom odlukom.

Liverpool je usprkos skromnoj predstavi uspio izjednačiti u 85. minuti kada je Adam Lallana na drugoj vratnici 'pospremio' asistenciju Andrewa Robertsona.

United je ovim rezultatom produžio niz bez ligaške pobjede na četiri kola, ali i produžio domaći niz bez poraza od Liverpoola u prvenstvu na šest utakmica (tri pobjede, tri remija).

Na ljestvici vodi Liverpool sa 25 bodova, Manchester City na drugoj poziciji ima šest bodova manje, a zatim slijede Leicester i Chelsea sa po 17 bodova. Manchester United je na skromnom 13. mjestu sa 10 bodova.

MANCHESTER UNITED: De Gea - Young, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka - Fred, Tuanzebe, McTominay - James, Rashford, Pereira

LIVERPOOL: Alisson - Robertson, van Dijk, Matip, Alexander-Arnold - Wijnaldum, Fabinho, Henderson - Origi, Firmino, Mane

------------------------------------------------------------------------

KRAJ UTAKMICE

GOOOL 85. minuta - Robertson je idealno pronašao Adama Lallanu koji nije imao težak zadatak iz blizine pogoditi mrežu za izjednačenje

73. minuta - Young je poslao loptu u kazneni prostor, Pereira je uspio proći pored Matipa, ali Fred iz teške pozicije puca u vanjski dio mreže

67. minuta - Rashford se sjajno oslobodio svog čuvara i potom opalio s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla malo pored desne vratnice

64. minuta - Pucao je Chemberlain s dvadesetak metara, ali lopta je od bloka otišla u korner

56. minuta - Pucao je Divock Origi s ruba šesnaesterca, ali lopta je završila u bloku

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minuta - Mane se oslobodio svog čuvara, zabio pogodak, ali ponovno je sudac išao provjeravati situaciju putem VAR-a, i dobro je postupio obzirom da je Senegelac igrao rukom

GOOOL 37. minuta - Rashford je postigao pogodak iz blizine nakon asistencije Jamesa, a nakon što je kratko pogledao VAR, sudac je pokazao na centar

33. minuta - Firmino je dobio idelanu lotu i zapucao s desetak metara, ali lopta odlazi ravno u ruke De Gei

24. minuta - Prvi opasniji udarac Uniteda na utakmici djelo je McTominaya koji kao i njegov kolega na drugoj strani, puca s dvadesetak metara, ali ravno u vratara

13. minuta - Prva prava prilika na utakmici! Pucao je Wijnaldum je pucao s dvadesetak metara, ali De Gea lakoćom zautavlja njegov udarac

1. minuta - Utakmica je počela

04. svibanj 2024 05:15