Vladimir Dugandzic / CROPIX
HAJDUK - ZADAR 1-0

Bijeli prezimljavaju na minus šest: Anas zabio za pobjedu Hajduka nad Zadrom!

U posljednjoj utakmici prvog dijela sezone Hajduk je na svom terenu uspio svladati Zadar u dalmatinskom derbiju s minimalnih 1-0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Anas Sharbini i tako približio Hajduk na podnošljivih minus šest za vodećim Dinamom.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. prosinac 2011. 16:14

Hajduk – Zadar 1:0 (0:0)

Split. Gradski stadion u Poljudu.

Gledatelja oko 5000.

Sudac Ivo Krečak (Šibenik) – 6,5.

Žuti kartoni: Banović (Zadar) i A. Milić (Zadar)

Strijelac: 1:0 An. Sharbini (74)

Najbolji igrač: Anas Sharbini (Hajduk)

Hajduk (4 – 2 – 3 – 1): Subašić – M. Barišić , Maloča , Inoha , Lima – J. Radošević, K. Ljubičić (od 81. A. Milić -) – Tomasov (od 61. Gabrić -), Lendrić , An. Sharbini – Vukušić (od 70. Vuković -).

Zadar (5 – 3 – 2): Gluić – Gržan, Con (od 82. Muić -), Pezo, Jonjić, Vasilj - Mršić (od 87. Hajdini -), Banović, Begonja – I. Santini, J. Ivančić(od 75. A. Sarić -).

Hajduk - Zadar 1-0 (Sharbini An. 74')

90' Igrat će se još dvije minute nadoknade.

87' Ništa se zanimljivo ne događa na Poljudu.

80' Anasu je nagrađen pljeskom nakon udarca s 20-ak metara, lopta je proletila malo izvan vrata

74' GOOL Barišić je ubacio loptu s desne strane, Anas ju je dočekao u sredini i loše zahvatio, ali golman Zadra je nije uspio dohvatiti i od desne se vratnice odbila u mrežu

69' Lendrić je postigao pogodak, ali je prije svirano zaleđe.

66' Pala je atmosfera na stadionu uslijed loše igre

61' Gabrić je ušao umjesto Tomasova

59' Prigodu za Hajduk prokockao je Tomasov kojemu je udarac s pet metara glavom obranio Gluić

58' Mršića je pokušao s 20 metara prema daljem kutu, ali Subašić je bio spreman

55' Begonja je pucao glavom s pet metara ravno u Subašića

54' Ljubičić je pokušao ubaciti na drugu stranu gdje su bili u skoku Vukušić i Lendrić, ali vratar Gluić je presjekao loptu

53' Santini se našao u prilici, ali je Subašić u zadnji tren pokupio loptu ispred njega

51' U nastavku se igra još lošije

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

45' Lima je odlično ubacio u peterac, Lendrić je dohvatio luptu i skrenuo je preko gola.

45' Igrat će se još jedna minuta

45' Zaprijetio je Ivančić iskosa sa 16 metara,ali lopta odlazi pored vrata.

41' Anas je pokušao iz slobodnog udarca s 20 metara, ali Gluić je skrenuo loptu u korner

38' Vukušiću se našao u kaznenom prostoru, ali pucao visoko preko gola.

37' Hajduk ponovno igra jedno od svojih najlošijih poluvremena, navijači im zvižde

32' Zadar je bolja momčad za sad u Splitu

29' Tomasov je pokušao udarcem s ruba šesnaesterca, ali otišla je lopta pored desne vratnice.

24' Zadrani su odmah uzvratili, Begonji je najprije obranio Subašić jednu neugodnu loptu, pucao je zatim Santini, ali je Maloča odbioloptu s crte

23' Tomasov je bio u čistoj prilici, išla je visoko lopta, a on je probao štopati umjesto da udari pa ju je vratar Gluić spremno dočekao i pokupio

20' Ivančić je probao udarcem iskosa s 15 metara, ali Subašić to lako kupi

18' Con je spriječio udarac Hajdukovog napadača Lendrića s pet metara nakon ubačaja Radoševića

15' Veliku priliku je imao Mršić, pucao je s osam metara, alije uklizao j Maloča i zaustavio liptu na putu prema golu

10' Zadar je na Poljud istrčao s namjerom da osvoji sva tri boda što je vidljivo po nastupu u prvih nekoliko minuta

8' Klupu Hajduka uz trenera Balakova čine još Kalinić, Milić, Ah.Sharbini, Luštica, Kukoč, Vuković i Gabrić, dok su na klupi Zadra uz trenera Zebića, Livaković, Sarić, Šare, Muić, Ćurjurić, Hajdini i Jurjević

3' Lijep udarac Tomasova iskosa s 20-ak metara, loptu je iz gornjeg kuta u korner izbio vratar Gluić

1' Odmah na početku u 15. sekundi Pezo je uputio prvi udarac prema Hajdukovim vratima, ali Subašićje bio siguran

1' Počeo je susret u Splitu. Glavni sudac utakmice je Ivo Krečak.

Hajduk: Subašić - Barišić, Maloča, Inoha, Lima - Tomasov, Radošević, Ljubičić, An. Sharbini - Vukušić, Lendrić

Zadar: Ježina - Con, Pezo, Jonjić - Gržan, Banović, Begonja, Mršić, Vasilj - Santini, Ivančić

Hajduk je ispao iz četvrtfinala kupa od Zagreba u jednoj od najlošijih utakmica koju je odigrao posljednjih godina. Ništa, ali apsolutno ništa, nije polazilo Splićanima za nogom u toj utakmici, a navijači su igračima zamjerili i nedostatak borbenosti. No, čak i takvi su bili nadomak prolaska, a kolosalnu priliku je četiri minute prije kraja propustio Ahmad Sharbini. U slijedećem napadu je Zagreb zabio i odveo utakmicu u lutriju kaznenih udaraca. Promašio je opet Ahmad...

- Ne razmišljam o ostavci. Ne može se situacija u klubu promijeniti preko noći. Potreban je kontinuitet da bi Hajduk opet stekao potrebnu kvalitetu. Ako nećete dati povjerenje meni, dajte nekome drugome. Ali shvatite da nije problem samo u trenerima i nemojte njih mijenjati - apelirao je Balakov.

Unatoč podjelama javnosti i navijača, dojma smo kako će mu uprava pružiti tu željenu priliku. Naravno, neuspjeh danas sve to baca u vodu. A, novi kiks Dinama dodatan je motiv igračima. Pobjedom bi se vratili na minus od šest bodova što ne izgleda toliko nedostižno u nekom idealnom scenariju za Bijele.

Danas će Balakov opet malo zarotirati sastav. Upitan je nastup Andrića, ali u početni sastav se vraća Inoha. U vršku napada bi trebali zaigrati Lendrić i Vukušić. U prvih jedanaest bit će opet juniori Radošević i Barišić.

Nakon pobjede u prošlom kolu nad nogometašima Lučkog, na Stanovima, atmosfera u momčadi NK Zadra je jako dobra.

- Dobri smo, mogu reći da smo ugodno popunjeni. Što se tiče atmosfere, dobra je za razliku od Hajduka. Njima ne ide dobro u zadnja dva kola. Mi s druge strane, temeljimo optimizam na atmosferi zadnjeg kola - rekao je trener Zadra Dalibor Zebić.

Zadar će u Split ići bez Jakova Suraća, koji je operirao hrskavicu.

- On je dobro sada, pauzirat će mjesec dana pa ćemo vidjeti. Sve ovisi o njemu. Iako nije u jeku mladosti, ovu polusezonu je pokazao da još uvijek može puno pomoći - rekao je Zebić.

Splitskoj javnosti će se imati priliku predstaviti vratar Ježina i napadač Santini koji u kuloarima kruže kao sigurna zimska pojačanja Hajduka.

20. travanj 2024 16:36