OSTAVILI SRCE NA TERENU

Bili časno pali: Inter u paklenoj atmosferi Poljuda sa 3:0 slavio protiv hrabrog Hajduka!

Piše: Alen OrlićObjavljeno: 02. kolovoz 2012. 21:18

Nije se dogodilo čudo na Poljudu. Čarolija je trajala tek petnaestak minuta koliko je Hajduk držao nulu i ravnopravno se nosio s Interom, ali srce i borbenost ove večeri nisu bili dovoljni. Hajdukovcima se nema što zamjeriti, iako su izgubili utakmicu i praktično već su se oprostili od Europske lige.

Bila je ovo neobična večer na Poljudu, Hajduk je izgubio 0-3, a s tribina se još dugo skandiralo i pjevalo. Završilo je u raspjevanoj atmosferi. Hajduk je izgubio, ali je odigrao muški, pošteno, a to navijači uvijek znaju cijeniti. Hajdukovci su pozdravljali tribine s kojih se grmilo: "Ja te volim Hajduče..." i "Dali ste srce".

Nitko nije tužan napustio stadion iako će revaš za sedam dana na San Siru biti samo formalnost, a Hajduk se nakon ove europske magije vraća u realnost HNL-a.

Hajdukova mladost imala je iza sebe franetičnu podršku dupkom ispunjenog Poljuda - na tribinama se natiskalo 40 tisuća gledatelja koji su napravili urnebesnu atmosferu - pokazali su ogromnu želju i veliku borbenost, ali kvaliteta Interovih zvijezda na kraju je došla do izražaja u ovih 90 minuta prvog ogleda 3. pretkola kvalifikacija za Europsku ligu.

Splićani su ušli u utakmicu hrabro, bez previše respekta za slavnu momčad iz Milana, baš kao što su i najavljivali, hajdučki, napadački.

Igrači u bijelim dresovima ginuli su za svaku loptu, bilo je to petnaestak minuta pravog uragana, kao da je ova silna energija s tribina potjerala Krstičevićeve igrača da izvuku iz sebe maksimum svojih mogućnosti pa i više od toga.

Publika je na početku skandirala: "Hoćemo pobjedu", a hajdukovci su se svim srcem trudili ispuniti njihove snove.

U uvodnim minutama Hajduk je držao loptu, kontrolirao je igru, pritiskao je protivnika na njihovu polovicu igrališta, tražio se prolaz do vratiju Handanovića. U takvoj igri nije bilo ozbiljne šanse, ali Hajduk je izgledao dobro, kompaktno, čvrsto.

Nažalost Splićani su imali snage samo za petnaest minuta igre u tom visokom ritmu kojeg su sami sebi nametnuli. Iskusni igrači Intera čekali da se Splićani ispušu, da izbace iz sebe tu silnu energiju, a onda su rutinirano sa dva bljeska nokautirali hajdukovce.

Znalo se da vrsnom napadaču kao što je Militu treba tek dijelić sekunde da kazni neopreznost svojih čuvara. Ponudio mu je to Hajdukov stoper Milović u 18. minuti kada je samo na trenutak oklijevao i nije ispucao jednu ničiju loptu nego je pustio na padne na tlo. Bila je to kobna pogreška.

Milito je uzeo loptu, sjurio se u kazneni prostor i produžio do Sneijdera. Nizozemac je povaljao svoje čuvare po travnjaka i zakucao loptu u mrežu iza leđa nemoćnog Blaževića. Bio je to trenutak koji je odredio ovu utakmicu. Inter dotad nije napravio ništa, ali iz prve ozbiljne situacije zabio je gol, a to je odlika velikih, kvalitetnih momčadi koje igraju na jednoj višoj razini.

Nakon primljenog gola Hajduk se ugasio. Bilo je očito da Splićani ne mogu pratiti ritam koji je potreban da bi se nositi s Interom. Bilo bi nepošteno reći da se hajdukovci predali. Nisu, oni su se borili, trudili su se, pokušavali su pronaći način kako se oduprijeti majstorima kao što su Zanetti, Milito, Sneijder i društvo. Ali ipak je ovo bio prevelik zalogaj za Splićane.

Inter je igrao s pola snage, pa ipak je Zanetti, sa 38 godina na plećima bez problema bježao upola mlađim igračima Hajduka, a Sneijder se poigravao sa Splićanima...

Drugi gol Inter je zabio sretno, udarac Nagatoma sa lijeve strane iskosa odbio se od Maloče, dovoljno da prevari Blaževića i završi u mreži.

Kad je već bilo jasno da je pobjednik odlučen Inter je igrao opušteno, a bila je to igra mačke i miša u kojoj su Splićani mogli i teže nastradati, ali je do kraja zabio još samo Coutinho.

Najbolje šanse za Hajduk imao je Maglica u finišu utakmice kada se u dva navrata našao sam pred Handanovićem, ali su te situacije neslavno završile.

Zato je u dresu Intera debitirao Marko Livaja koji je ušao u 76. minuti umjesto Milita i iznenađujuće dočekan je zvižducima s tribinama.

HAJDUK-INTER 0:3 (Sneijder 18, Nagatomo 44, Coutinho 73)

HAJDUK: Blažević, Milović, Vršajević, Jozinović, Maloča - Andrijašević (Milić 54), Oremuš (Tomaš 78), Radošević, Caktaš, Ozobić (Maglica 46), Vukušić

INTER: Handanovič, Zanetti, Chivu (Samuel 46), Jonathan, Nagatomo - Silvestre, Cambiasso, Guarin, Sneijder (Coutinho 86) - Palacio, Milito (Livaja 76)

KRAJ

90. minuta - Radošević je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Guarinom

85. minuta - Jonathan je pucao opasno prema golu Hajduka, Blažević je obranio

83.minuta - Guarin je pucao visoko preko gola iz slobodnjaka

80. minuta - Maglica se ponovno našao u odličnoj prilici. Prešao je jendog braniča Intera na lijevoj strani, istrčao je ispred Handanoviča, ali je pucao ravno u njega

77.minuta - Hajduk se našao u sjajnoj prilici. Maglica je istrčao ispred Handanovića,probao ga je prebaciti, lopta je pala blizu gola,a obrana Intera je izbila

73. minuta - GOOL Palacio je gurnuo u kazneni prostor za Coutinha koji s lakoćom matira Blaževića

67. minuta - Palacio je probao ubaciti s desne strane, lopta se odbila od Milovića te je krenula pod gredu, Blažević je očistio u korner

63.minuta - Vukušić je pucao iz daljine s dobre pozicije, lopta se odbila od Jonathana u korner

62.minuta - Inter uglavnom ima loptu u posjedu

61.minuta - Počela je bakljada Torcide

55. minuta - Vukušić je probao iz slobodnjaka, ali preslabo za Handanoviča

54. minuta - Milić je ušao umjesto Andrijaševića

52. minuta - Jonathan je poslao u sredinu za Milita. Pokušao je Argentinac petomprevariti Blaževića, srećom loše je to uradio pa je lopta otišla pored gola

48.minuta - Sneijder je prošao desnom stranom,poslao je u sredinu za Cambiassa koji je pucao glavom pored gola. Sreća za Bijele jer je bio sam

46.minuta - Utakmica se nastavila. Maglica je ušao umjesto Ozobića, a Samuel umjesto Chivua

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44. minuta - GOOL Nagatomo je zabio s lijeve strane iskosa, lopta se pri udarcu odbila od Maloče te je prevarila Blaževića

33. minuta - Ozobić je probao, ali je njegov udarac zapeo u bloku

Inter je opet u prilici. Milito i Sneijder pokušali su izvesti istu akciju kao kod prvog gola na pragu šesnaesterca, ali ovaj put su se spetljali i izgubili loptu.

29. minuta - Inter je u ovim trenucima pritisnuo Bijele u svoju polovicu

18. minuta - Maloča je dobio žuti karton zbog igranja rukom

18.minuta - GOOL Milito je ušao u kazneni prostor, dodao je Sneijderu koji je promiiješao obranu Hajduka,a potom je nakon što se spetljao, s 10-ak metara zatresao mrežu

15.minuta - Hajduk igra bez respekta, i dominira zadnjih nekoliko minuta. Vukušić je probao udarcem iz daljine, ali neprecizno

11. minuta - Vukušić se sa strane sjurio u kazneni prostor, poslao je povratnu, ali nikoga nije bilo pa je obrana Intera počistila situaciju

10. minuta - Još nema udarca prema Blaževićevom golu.

7. minuta - Nakon početne dominacije Intera, Bijeli su se trgnuli i već su u nekoliko navrata probali zaprijetiti protivniku

5. minuta - Vukušić je nabacio iz kornera, ipak je Interova obrana bila spremna

4.minuta - Vukušić je ubacio s lijeve strane, ali nikoga nije bilo u sredini

4. minuta - Inter očekivano dominira. Igra se većinom na Hajdukovoj polovici.

1.minuta - Utakmica je počela