Drago Sopta/CROPIX
GRADSKI DERBI

Calello sjajnim pogotkom srušio Zagreb, Mamić: 'Trebalo je biti 4-2 za nas...'

Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 02. travanj 2011. 14:10

Dinamo je pobjedom nad Zagrebom pokazao tko je gazda u gradu. Iako je ona bila minimalna, svjedočili smo lijepoj utakmici s mnoštvom prilika. Imao je i Zagreb svojih prilika, ali ovoga puta su strijelci zakazali.

- Imali smo puno prilika iz daljine, ali nismo imali tu realizaciju. Mislim da ekipa renomea Dinama mora zabijati više - rekao je Halilhodžić kojem je tri boda osigurao ‘otipsani’ Calello. Naime, taj status je Argentinac stekao tijekom zimskih priprema. Jedan osobni ‘blackout’ u Međugorju i odlazak u svlačionicu bez dozvole trenera priuštio mu je transfer listu. Vaha se tada uzrujao i jasno dao do znanja da je Argentinac ‘tempi pasati’. Na koncu nije bilo zainteresiranih, a i Vahina ljutnja bila je amortizirana saznanjem kako je ipak riječ o najskupljem pojačanju Dinama u Mamićevoj eri i kako Calello baš i ne može otići za kikiriki.

Tri mjeseca kasnije, upravo je Adrian Calello donio svome treneru tri boda i zaokružio prednost pred Hajdukom na okruglih deset bodova. Opalio je “gaučos” loptu s više od dvadesetak metara, a ona je na koncu prošla Bašiću “kroz oči” i zakotrljala se u mreži. Bio je to drugi pogodak u karijeri stražnjeg veznog. Onaj prvi stigao je sredinom studenog prošle godine na gostovanju Dinama kod Splita.

- Zadovoljan sam i pristupom. Barbarić je igrao pod injekcijama, ali dao je sve od sebe. Znate, tražim od njih da uvijek naprave taj korak više za ekipu i upravo zbog toga je moral u Dinamu na visokoj razini - rekao je Vaha.

A da je Dinamo imao raspoloženiji vezni red, mogao je doći i do sigurnije pobjede, ali Pedro Morales nije imao svoj dan, a Sammir je priliku dobio posljednjih 15-ak minura dvoboja. Prije utakmice smo saznali smo kako je Sammir imao neopisivu želju da istrči u Kranjčevićevoj ulici. Osim što se bori za statistiku koja nosi bolji transfer na ljeto, htio se dokazati i pred svojim Brazilcima iz Kranjčevićeve s kojima često provodi dane, a sve češće i noći. Međutim, Halilhodžić nije imao previše sluha za njegove želje. Ahilova tetiva ga i dalje muči, a potrebniji mu je za srijedu i prvu utakmicu polufinala Kupa Hrvatske koju Dinamo igra protiv Slaven Belupa u Maksimiru.

A zadovoljan viđenim bio je i Zdravko Mamić. Uoči početka pala je pusa s Medićem, a na kraju su padali bomboni iz ustiju izvršnog dopredsjendika:

- Bila je to lijepa utakmica i najviše mi je žao što nije završila 4-2 za Dinamo - rekao je Mamić koji je nakon ove utakmice označio kraj prvenstva.

- Prednost je velika i momčad se može slagati za iduću sezonu - naglasio je Mamić koji će taj posao prepustiti treneru.

- To je njegov posao. Ova momčad izgleda bolje iz kolo u kolo i moram priznati kako Dinamo ima velikog trenera na klupi. S ovakvim fondom igrača čekaju nas lijepi dani - završio je Zdravko Mamić

ZAGREB - DINAMO 0-1 (Calello 23')

81. minuta - Kelava je sjajno istrčao pred Abdurahimija koji nije uspio matirati golmana Dinama

80. minuta - Pavlović je promašio loptu koja se odbila do Beqiraja čiji udarac brani Bašić

79. minuta - Bašić je u padu uspio obranit pokušaj Badelja

75. minuta - Abdurahimi je izigrao obranu Dinama i pucao. Kelava je obranio udarac i lopta se odibla do Krstanovića čiji je udarac blokiran. Sjajna prilika za Zagreb

73. minuta - Abdurahimi je pucao preko gola. Solidan udarac

69. minuta - Sylvestr nije uspio matirati Bašića iz jako dobre prilike

63. minuta - Snažan udarac Moralesa iz voleja ukrotio je Bašić

60. minuta - Chiavarini je upropastio slobodan udarac. Lopta je otišla visoko iznad okvira gola

58. minuta - Celiščak se našao u prigodi, no gol nije postigao

55. minuta - Morales je dva puta pucao. Prvi puta mu je Pavlović blokirao, a drugi puta je lopta otišla pokraj vrata. Na istom mjestu okušao se Beqiraj čiji udarac nije išao u okvir gola

50. minuta - Morales je previše čekao na udarac i kada je napokon puknuo Bašić je bez problema obranio

Drugo poluvrijeme

44. minuta - Šitum se vrhunski riješio Rendulića i izbio sam pred Bašića. Gol ipak nije zabio, no sjajno si je stvorio priliku

42. minuta - Centaršut Celišćaka završio je u rukama Kelave

37. minuta - Morales je nabacio za Beqiraja koji je glavom pucao pokraj gola

32. minuta - Kelava je lako obranio pokušaj Krstanovića

30. minuta - Tomečak je dao povratnu loptu za Chaga, no potonji nije uspio zahvtiti loptu

24. minuta - Pokušao je Zagreb uzvratiti, no pokušaj Chiavarinija je završio u bloku

23. minuta - GOOOL! Calello je sjajnim udarcem prebacio Bašića i pronašao put do mreže

20. minuta - Nije bilo pravih prilika na utakmici. Dinamo ima blagu prednost u posjedu lopte, ništa značajno

11. minuta - Bašić je sjajno procjenio let lopte i uspio ju je uloviti prije nego je došla do Beqiraja

4. minuta - Abdurahimi je probio sa strane i ubacio loptu, no nitko nije bio na drugoj strani da ju pospremi u gol

Utakmica je počela!

ZAGREB: Bašić - James, M. Pavlović, Tokić, Rendulić - Abdurahimi, Jugović, Šovšić, Celiščak - Krstanović, Chiavarini

Trener: Luka Pavlović

DINAMO: Kelava - Ibanez, Tonel, Barbarić, Tomečak - Calello, Chago - Šitum, Badelj, Morales - Beqiraj

Trener: Vahid Halilhodžić

07. svibanj 2024 20:35