Željko Hajdinjak/Cropix
VARAŽDINU EUROPA

Dinamo došao do pobjede u Varaždinu i osvojenim Kupom zaključio sezonu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 25. svibanj 2011. 16:17

Po treći puta ove sezone nogometaši Dinama dignuli su trofej (Kup, prvenstvo i Superkup). Pobjedom 1-3 u Varaždinu ukupnim su rezultatom od 8-2 bili bolji od Varaždina nakon dvije utakmice. Bilo je jasno nakon prve utakmice da će teško domaćini ostvariti povoljan rezultat i doći do trofeja .

Utakmica je počela pogotkom Šafarića u šestoj minuti nakon slobodnog udarca koji je iznenadio Kelavu. Obrana Varaždina je bila solidna u prvom poluvremenu, no u održavanju vodstva dva puta im je pomogla vratnica gola koja je zaustavila pokušaje Kovačića (23. minuta) i Badelja (40. minuta).

Drugo poluvrijeme donijelo je totalni preokret. Obrana Varaždina počela je popuštati što su gosti iskoristili. Prvo je Ibanez u 62. minuti zabio iz slobodnog udarca koji je prošao ispod ruke Krkleca. U 70. minuti Tomečak je, kao i obično, probio obranu i ubacio pred Krkleca. Lopta je nekako došla do samog Badelja koji je bez problema sprema u mrežu.

U 83. minuti u strijelce se upisao i Beqiraj nakon što je Sammir snažno zafrknuo loptu pred vrata Varaždina i pogodio crnogorskog napadača u nogu.

Varaždin - Dinamo 1-3 (Šafarić 6'/ Ibanez 62' Badelj 70' Beqiraj 83')

KRAJ

83. minuta - GOOOL! Sammir je 'izvozao' obranu Varaždina i snažno zafrknuo loptu u sredinu gdje se našao Beqiraj kojeg je lopta pogodila u nogu i ušla u gol

70. minuta - GOOOL! Tomečak je ubacio loptu pred Krkleca, obrana je probala izbiti loptu, no ona je pala pred Badelja koji nije imao težak posao

62. minuta - GOOOL! Ibanez je opalio iz slobodnog udarca, a Krklec nije na vrijeme došao do lopte koja mu je prošla ispod ruke

46. mintua - Gužva pred vratima Kelave. Aganović je pucao, Vrsaljko je odbio loptu, a Glavica ju nije uspio dohvatiti

Drugo poluvrijeme

40. minuta - Vratnica za Dinamo. Dino Škvorc je glavom izbio loptu ispred vrata Krkleca, a Badelj ju je spremno dočekao i pucao, no greda se ispriječila

37. minuta - Sammir je odlično pucao iz slobodnog udarca, no Krklec je još bolje obranio

33. minuta - Varaždin je napravio kratki pritisak na vrata Dinama, no gola nije bilo. Prvo je Glavica pucao i lopta je pogodoila nekoga u obrani Dinama. Drugi pokušaj Varaždinaca završio je na isti način. Kasnije je Dinamo uzeo loptu i smirio situaciju

23. minuta - Mateo Kovačić pucao je izdaleka, a Krklec je jedva izbio sjajan pokušaj koji je na kraju sjeo na gredu

20. minuta - Kvesić je u zadnji trenutak blokirao pokušaj Tomečaka kojeg je proigrao Rukavina

15. minuta - Pokušava Dinamo uzvratiti Varaždinu za pogodak, no domaćini su zgusnuli redove u obrani i dobro se brane kada Modri napadaju

6. minuta - GOOOL! Domaćini su u poveli. Šafarić je iskosa oštro ubacio pred vrata Kelave pred kojim je bilo nekoliko igrača. Vratar Dinama nije vidio loptu koja se prošuljala kroz obranu

3. minuta - Kombinirali su igrači Dinama akciju oko vrata Krkleca. Prvo je izbijen pokušaj ubačaja Vrsaljka, pa Tomečaka. Na kraju je Badelj snažno pucao, no lopta je otišla visoko iznad vrata.

Utakmica je počela

VARAŽDIN: Krklec - Šimek, D.Škvorc, Sušac, Kvesić - Šafarić, Brlečić - Glavica, Glavina, Aganović -F.Škvorc

Trener: Samir Toplak

DINAMO: Kelava - Vrsaljko, Tonel, Ademi, Ibanez - Badelj, Chago - Tomečak, Sammir, Kovačić - Rukavina

Trener: Marijo Tot

29. svibanj 2024 17:32