Goran Sebelic / CROPIX
ISTRA - DINAMO 0:2

Dinamo došao do važna tri boda u Puli! Beqiraj i Ivan Krstanović pogodili za Modre!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 29. listopad 2011. 18:20

ZAGREB - U Pulu je svatko došao sa svojim razlogom. Kruno Jurčić došao je osvježiti uspomene koje ga vežu uz taj kraj, njegovi igrači po osvetu a svima im je zajednički motiv bio tri boda... Prijeko potrebna za dobru atmosferu uoči odlaska u Amsterdam! I uspjeli su u svojim namjerama. Dinamo je protiv Istre ubilježio trijumf na istom onom mjestu gdje su prošle sezone bili poraženi pod dirigentskom palicom Vahida Halilhodžića.

Od samog početka bile su jasne namjere “modrih” da što prije odvedu utakmicu u mirnu luku. No, Istra se nije dala. Igor Pamić zgusnuo je vezni red, protok lopte je bio slab i gosti su bili osuđeni na prekide što je uostalom i slaba točka Puležana ove sezone.

Sve vrijedino spomena iz prvoga djela zbilo se u posljendnjih desetak minuta. Prvo je Beqiraj iskušao koncentraciju Mancea udarcem iz daljine, da bi koji trenutak kasnije propustio izglednu priliku nakon akcije Kovačića i Badelja.

No, brzo se Bečo iskupio. U finišu prvog djela Sammir je izveo korner, a u buketu igrača najbolje se snašao Šimunić čiju loptu Beqiraj smješta iza Mancea.

U drugome djelu Dinamo je rutinirano držao loptu u svom posjedu. Bez stresa i suvišnog rizika strpljivo su čekali svoju priliku da povećaju vodstvo, a ona se ukazala u 73. minuti kada je Sammir poslužio Krstanovića koji postavlja konačni rezultat utakmice u Puli.

Istra 1961 - Dinamo 0:2

Stadion Aldo Drosina. Sudac: Vlado Svilokos (Sisak).

Istra 1961: Mance - Karaba, Budicin, Stranatić (od 72. Batelić) - Jazvić, Sušić, Milić, Alimi, Prahić, Špičić (od 64. Primorac) - Belle (od 79. Mijaljević)

Dinamo: Kelava - Cufre, Vida, Šimunić, Ibanez - Leko - Badelj, Sammir (od 80. Ademi), Kovačić (od 72. Pokrivač) - Beqiraj, Krstanović (od 87. Šitum)

LIVE PRIJENOS

KRAJ UTAKMICE!

83. minuta - Pucao je Pokrivač, ali Mance je ponovno brani

GOOL 73. minuta - Mrežu domaćina zatresao je Ivan Krstanović. Odlično je prošao Sammir, a zatim asistirao za Krstanovića, koji zaobilazi Mancea i sigurno loptu šalje u mrežu

66. minuta - Nakon solo prodora Krstanovića, napadač Modrih oprobao je svoj udarac, ali lopta odlazi malo iznad grede

54. minuta - Ponovo prijeti Mateo Kovačić, ali njegov udarac s ruba kaznenog prostora donio je samo korner za Modre

KRAJ PRVOGA DIJELA

GOOL 45. minuta - Mrežu je zatresao Beqiraj. Nakon kornera Sammira, loptu je zahvatio Šimunić, a u mrežu proslijedio Beqiraj

40. minuta - Pokušao je Beqiraju, ali njegov udarac glavom nije dovoljno precizan

37. minuta - Belle je odlično dodao Jazviću, a ovaj se na kraju spetljao i propala je odlična prilika za domaćine

33. mintua - Udarac je uputio Milan Badelj, ali Mance je siguran

24. mintua - Alimi je oprobao svoj udarac, ali lopta je otišla pored Dinamovog gola

11. minuta - Pokušali su domaćini preko Bellea, ali Kelava brani njegov udarac

9. minuta - Ibanez je uputio centaršut, Krstanović se najbolje snašao, ali njegov udarac otišao je preko gola

5. minuta- Krstanović se izborio za udarac, šutirao prema vratima domaćina, ali Mance brani.