Goran Šebelić/Cropix
POBJEDE RIJEKE I OSIJEKA

Dinamo sredio Cibaliju, Jurčić zadovoljno ustvrdio: 'Ovo je bila dobra uvertira za srijedu'

Piše: ArhivaObjavljeno: 30. srpanj 2011. 15:00

Nogometaši hrvatskog prvaka uspješno su odradili i drugu obvezu u domaćem prvenstvu, na sličan način kao i protiv Intera svladali su i Cibaliju 2-0 (1-0). Očekivano teško, čak i nakon igrača više od 65. minute (prvoligaški debitant Erol udario Ibáńeza), Dinamovi su nogometaši nadvisili Cibalijine 2-0.

Poveli su domaći nakon pogreške gosta, a završili posao tek pred kraj kad su se već s tribina začuli zvižduci. No, ostvaren je cilj, mir pred uzvrat s HJK-om u srijedu (20.45).

Momčad Krune Jurčića definitivno ide karta ovog ljeta. Gotovo polusatno mučenje s "uvijek neugodnom Cibalijom" prekinuo je sretni pogodak Ibáńeza sa 40 m iskosa.

Plavi je Argentinac želio centrirati, no lopta je krenula prema vratima i iznenadila vratara gostiju koji se još i poskliznuo na kišom natopljenom travnjaku. A samo dvije minute prije pogriješio je Vida, a Kresingeroviu povratnu loptu Bartolović poslao preko južne tribine i vinkovačkih Ultrasa...

Otkočeni domaćini potom su lakše probijali blok Mršićeve 3-5-2 formacije, s nekoliko okomith lopti napadačima istaknuo se Kovačić, a preostalih nekoliko pogođenih Ibáńezovih nabacivanja također je ostalo neiskorišteno, no u drugih 45 minuta bila je to uspavanka, mučenje pokislih gledatelja na maksimirskom ljepotanu i čekanje kraja.

- Jako sam zadovoljan jer smo u većem dijelu odigrali konktroliranu utakmicu, brzo smo vraćali loptu u posjed. Nisam zadovoljan zadnjim pasom i realizacijom šansi, no jesam rezultatom, ovo je dobra uvertita za srijedu. Dečki su zadovoljni, to je najbitnije. Puno sam klubova vodio protiv Cibalije, a nikad moja momčad nije ovako dominirala, kazao je Jurčić.

Dinamov trener je, kao što je i najavio, započeo sa četvoricom novih u odnosu na Helsinki, ali srednji red je ostao u rombu; napadački dvojac udžbenički, s prvom (Krstanović, pa Beqiraj) i drugom špicom (Rukavina), osigurač je bio Calello, a Leko desni vezni. Sammir je ponovno bljeskao samo povremeno, ali kao i u Helsinkiju, ukazao se kako bi stavio pečat na pobjedu.

DINAMO – CIBALIA 2-0 (Ibanez 26', Sammir 86')

KRAJ

86. minuta - GOOOL! Sammir je ponovno zabio, gol je ovog puta regularan

82. minuta - Sudac Vučkov nije priznao pogodak Dinama. Sammir je pogodio iz slobodnog udarca, no Beqiraj je zaradio žuti karton nakon što je napravio prekršaj u živom zidu Cibalije

Gledateljima se ne sviđa igra Dinama u nastavku, čuju se zvižduci s tribina.

73. minuta - Ibanez je iz slobodnog udarca pucao pokraj gola. Nije to bilo daleko. Nekoliko trenutaka kasnije dobro je pucao iz igre u donji kut, Matković je odbio loptu

65. minuta - Pulić je dobio crveni karton zbog udaranja Sammira. Dinamo će ostatak utakmice imati igrača više

51. minuta - Krstanović je pucao glavom i prebacio gol

48. minuta - Pokušao je i Kresinger, lopta je otišla pokraj gola. Gosti su bolje ušli u igru u nastavku

47. minuta - Intervenirao je i Kelava. Udarac Vitaića obranio je bez problema

Poluvrijeme

41. minuta - Cibalia i kada dođe do 16-erca Dinama, ne može ništa napraviti. Jedan centarušt izveden je jako loše

36. minuta - Krstanović je zatresao mrežu nakon asistencije Kovačića, no opravdano je suđeno zaleđe

32. minuta - Matković je sada dobro reagirao, izašao je iz 16-erca i nogom izbio loptu Rukavini s nogu

26. minuta - GOOOL! Zabio je Ibanez. Matković nije dobro procijenio let lopte koju je sa 40-ak metara ubacio Argentinac

23. minuta - Dinamo je premoćan, stalno se nalazi na polovici gostiju

15. minuta - Rukavina nije uspio iskoristiti ubačaj Ibaneza

13. minuta - Calello je pucao pokraj gola. Bio je Argentinac daleko i prizemnim udarcem pokušao je iznenaditi Matkovića

Nakon 10 minuta igre, nema golova, domaćini su imali tri kornera, ali još uvijek nije bilo pravih prilika...

Dinamo je pokušavao nešto pred vratima Cibalije, no golova nije bilo.

DINAMO: Kelava - Vrsaljko, Tonel, Vida, Ibanez - Tomečak, Leko, Kovačić, Sammir - Krstanović, Rukavina

Trener: Kruno Jurčić

CIBALIA: Matković – Radotić, Tomić, Lučić, Parmaković – Jurić, Mazalović, Vitaić, Čuljak – Kresinger, Bartolović

Trener: Stanko Mršić

ISTRA 1961 – OSIJEK 0-1 (Miličević 36')

KRAJ

83. minuta - Prelčec je imao sjajnu prilku izravnati rezultat na Aldo Drosini, no vodstvo Osijeka je ostalo. Lopta je prošla tik uz vratnicu

Poluvrijeme

36. minuta - GOOOL!Miličević je prizemnom loptom matirao Mancea. Prvih 15 minuta utakmice pripalo je domaćinu, no gosti su kasnije zagospodarili terenom i poveli

33. minuta - Šorša nije iskoristio najveću priliku na utakmici. Miličević je pucao, lopta je došla do Šorše koji puca pokraj vratncice

ISTRA: Mance – Sušić, Budicin, Karabatić, Milić – Anđelković, Prahić – Alimi, Grbić, Belle – Roce

Trener: Igor Pamić

OSIJEK: Kardum - Šorša, Smoje, Gavrić, Vrgoč - Vidaković, Kvržić, Babić - Špehar - Miličević, Ljubojević

TRENER: Vlado Bilić

RIJEKA – LUČKO 1-0 (Kreilach 9')

KRAJ

90. minuta - Pred sam kraj utakmice Lisjak je uspio sačuvati mrežu Rijeke netaknutom

Poluvrijeme

62. minuta - Čaval je pogodio vratnicu

45. minuta - Čulina je pucao snažno iz slobodnog udarca, Kovačić je jedva uspio obraniti udarac

9. minuta - GOOOL! Rijeka je povela na Kantridi. Kreilach je donio prednost domaćinu

RIJEKA: Lisjak - Švrljuga, Baković, Čagalj, Čaval - Vukman, Kreilach - Gutierrez, Križman, Čulina - Matovina

Trener: Alen Horvat

LUČKO: Kovačić - Palčić, Žižić, Buden, Rendulić - Mehmedagić, Blagojević - Rak, Šarić, Fuček - Novak

Trener: Dražen Biškup

22. rujan 2024 09:29