Srdjan Vrancic / CROPIX
DINAMO - HD 4-1

Dinamo sve frustracije iskalio na Dragovoljcu, Zelenika obranio penal

Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 27. listopad 2013. 15:01

Dinamo je nastavio s dobrim igrama i u domaćem dvorištu. Pred 3500 tisuća navijača s lakoćom su se riješili Hrvatskog dragovoljca i osvetili se za onih 1-1 u Kranjčevićevoj ulici. Nakon 90. minuta bilo je 4-1 uz solidan broj propuštenih prilika.

U izostanku Šimunića i Sammira kapetansku traku protiv Dragovoljca ponio je Jerko Leko koji je u posljednje vrijeme bio na marginama. Drugo iznenađenje trenerskog dvojca Mamić - Krznar odnosilo se na Fernandesa i Soudanija koji su zamijenili strane. Tako je Soudani počeo na lijevoj, dok je Fernandes prijetio s one desne.

Na prvi gol nije se trebalo dugo čekati. Već u 4. minuti Pinto je probio stranu i nabacio u kazneni prostor gdje je spreman bio Soudani. Nakon gola oglasili su se i navijači s istočne tribine. Nagradu su dobili na travnjaku gdje je već u 8. minuti Dinamo imao hendikep pobjedu. Junior Fernandes učinio je sve sam. Uzeo je loptu na tridesetak metara od vrata gostiju, nanizao nekoliko igrača i smjestio je iza vratara Čovića.

I nakon sigurnog vodstva Dinamo je nastavio s dominacijom. Nema sumnje kako je dobra igra protiv PSV-a dala krila 'modrima' koji su lomili goste na svakom djeliću travnjaka. Doduše, to je ostavilo prostora u obrani pa su gosti stigli u priliku da smanje vodstvo kada je Zlatar izbio pred Zeleniku, ali Dinamo je spasila vratnica.

S druge strane pogodio je Beqiraj i pristojno proslavio gol, ali pomoćni sudac Modrić sugerirao je zaleže napadača Dinama! U nastavku je gostujući strateg Mladina dao priliku Sivonjiću, dok je Zoran Mamić izvadio Soudanija i u igru poslao Rukavinu. Bila je to prva utakmica 'modrog' napadača na Maksimiru nakon utakmice s Austrijom Beč i brzog isključenja. Na povjerenje je vratio dodavanjem Brozoviću za 3-0 u 53. minuti. No, gol je neregularan jer je snimka pokazala kako se veznjak Dinama nalazio u zaleđu.

Gosti su lijepu akciju završili pogotkom s 11 metara nakon što je Šimunović rukom zadržao loptu nakon pokušaja Zlatara. Siguran izvođač bio je Bačelić-Grgić. Do kraja je pogodio i Čop nakon dodavanja Lime, a gosti su mogli ublažiti poraz novim golom iz penala, ali je Zelenika u sudačkoj nadoknadi 'pročitao' Bačelić-Grgića.

10. Osijek 13 2 1 10 8-30 7

DINAMO - H. DRAGOVOLJAC 4-1 (Soudani 4, Fernandes 6, Brozović 54, Čop 76/ Bačelić-Grgić 64-11m)

90. MINUTA - Bačelić-Grgić je izveo kazneni udarac, no ovoga puta Zelenika ga je nadmudrio

89. minuta - Šimunović je srušio Sivonjića u prilici za gol i opravdao ne isključen

GOOOL 76. minuta - Akcija bivših igrača Hajduka. Rukavina je ubacio za Limu koji je asistirao Čopu za 4-1

71. minuta - Rukavina je bio sebičan i Dinamo je propustio još jednu veliku priliku

GOOOL 64. MINUTA - Bačelić-Grgić je s dva sjajna poteza izbacio cijelu obranu Dinama, Zelenika je obranio njegov udarac, no u gužvi nakon odbijanaca Lima je igrao rukom. Bačelić-Grgić je bio precizan s bijele točke

GOOOL 53. MINUTA - Rukavina je asistirao, a Brozović povećao vodstvo

52. minuta - Antolić je pogodio stativu

51. minuta - Fernandes je sam izašao ispred golmana HD-a, no mlako je pucao

46. minuta - Rukavina je ušao umjesto Soudanija

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minuta - Fernandes se našao u idealnoj prilici, no dok je Čileanac oklijevao, Meglaj je stigao blokirati udarac

35. minuta - Očito je rano vodstvo zadovoljilo napadače Dinama. Posljednjih 10 minuta Dinamo jalovo napada

24. minuta - Ponovno je Zlatar u prilici, no ovoga puta nije stativa spriječila pogodak, već njegov suigrač koji se našao na 'vatrenoj liniji'

10. minuta - Zlatar je utakmicu mogao učiniti zanimljivom, ali je njegov udarac zaustavila stativu

GOOOL 6. MINUTA - Kapitualcija Sigećana u šest minuta. Fernandes je sam povukao od centra, nitko ga nije pratio i uz pomoć Čovića zabio za 2-0

GOOOL 4. MINUTA - Pinto je ubacio s desne strane, a Soudani iz sumnjive pozicije doveo Dinamo u vodstvo

Utakmica je počela!

DINAMO: Zelenika, Pinto, Šimunović, Čalušić, Pivarić, Brozović, Leko, Soudani, Antolić, Fernandes, Beqiraj.

H. DRAGOVOLJAC: Čović, Meglaj, Mrčela, Komorski, Mršić, Zlatar, Živković, Ljubičić, Bačelić-Grgić, Jajčinović, Doležal

21. rujan 2024 19:44