Dinamo u otužnoj atmosferi u Maksimiru završio uspješnu sezonu, Lokosi slavili na Poljudu

Piše: Davorin OlivariObjavljeno: 12. svibanj 2012. 20:24

HAJDUK (4-1-4-1): Blažević, Vladislavić, Milović, Vukušić, Medak, Caktaš, Jozinović(Kukoč29), Neretljak, Vuković, Andrijašević, Kiš (Lendrić 59)

LOKOMOTIVA (4-3-3): Lovrić, Musa, Bručić. Komorski, Šitum, Boras, Puljić, Lovrić (Lilaj 53), Antolić, Kramarić, Brozović

KRAJ

90 - Nakon velike gužve u 16 -ercu Lokosa, Lendrić je sa 8 metara iskosa pogodio stativu

87 - Giga je uposlio samog Lendrića na desetak metara,ali udarac je prelagan za Lovrića

84 - Vukušić tuče sa 20 metara, preko gola

76 - Greška obrane Lokomotive, Lendrić je sam na desetak metara ali Lovrić brani

74 - Brozović je sam na 4 metra ali se spetljao

70 - Kukoč tuče sa 20-ak metara, Lovrić brani

68 - Nekoliko bengalki s padobranima je sletjelo na Poljud sa kineskog zida

63 - Vladislavić je išao nabaciti i zamalo dao gol

56 - Milović je srušio Lovrića, a Kramarić je iz 11-erca pogodio gredu

50 - Hajduk je navalio, ali iz kontranapada su gosti imali odličnu priliku, Kramarić je na pet metara zakasnio za sekundu

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44 - Nakon lijepe akcije Martinac je usamljen na desetak metara od Blaževića, ali udarac je neprecizan

40 - Giga je uposlio Andrijaševića na 13-14 metara od vrata, ali udarac hajdukovca blokira Puljić

35 - Hajduk je agilniji, ali bez prilika u zadnjih desetak minuta

29 - Izašao je ozlijeđeni Jozinović, a ušao Kukoč

24 - Kiš je uposlio Vukušića koji je sam na desetak metara, ali promašuje vrata Lokomotive

18 - Griješi ponovo sudac Batinić. U izglednoj kontri srušen je Vuković, ali sudac je ostao nijem

17 - Caktaš tuče sa 20-ak metara malo iznad vratnice

12 - GOOL Gosti su poveli iz dvojbene situacije, visoka lopta je došla do Kramarića koji je možda iz zaleđa sa 10-ak metara volejem svladao Blaževića

2 - Jozinović je lijepo ubacio, Vukušić kasni za sekundu

1. minuta - Počela je utakmica

DINAMO - SPLIT 0:0

DINAMO (4-2-3-1): Kelava - Vrsaljko, Vida, Šimunić, Pivarić - Calello, Badelj - Leko, Sammir (Kovačić 65), Ibanez (Alispahić 74) - Beqiraj (Špehar 85)

SPLIT (4-1-4-1): Zagorac - Marčić(Galović 39), Vidić, Glumac, Hrgović - Pehar, Golubar, Erceg(Rebić 24), Bagarić, Vitaić - Baraban

KRAJ

90.minuta -Vrsaljko je probao snažnopo zemlji, ali Zagorac brani

87.minuta - Vitaić je probao iz daljine, Kelava izbacuje u korner

82. minuta - u Maksimiru je upriličen veliki vatromet

76.minuta - Vida je napravio prekršaj nad Rebićem, a iz slobodnog udarca Vitaićpuca preko gola

70.minuta - Velika prilika za Dinamo. Vrsaljko je prošao desnom stranom te je ubacio za Beqiraja koji puca s desetak metara preko gola

60.minuta - Pivarić je probao, ali Zagorac brani

56. - Dinamo dominira, igra se preselila na polovicu Crvenih

53.minuta - Badelj je probao proći kroz obranu Splita, ali je zaustavljen

50.minuta - Ibanez je odigrao za Beqiraja, ali je Zagorac bio brži

45.minuta - Ibanez se naša u dobroj situaciji. Pucao je iskosa s lijeve strane jako, ali pored gola

43.minuta - Golubar je bio u najboljoj šansi Crvenih na utakmici. Nakon što je utčao između Dinamovih igrača u kazneni prostor pucao je s oko 12 metara,ali je kelava sjajno reagirao i obranio udarac

40.minuta - Hrgović je ubacio iz slobodnog udarca,ali je Leko počistio

35.minuta - Sammir je ubacio iz kornera,lai je vratar Split uhvatio loptu ispred Beqiraja

32.minuta - Sammir je gurnuo za Ibaneza koji iz trka puca ravno u ruke Zagorca

30.minuta - Badelj je probao s desne strane, ali je Zgorac obranio

29.minuta - Igra se dosta čvrsto bez prilika za pogodak

22.minuta - Vrsaljko se našao u dobroj prilici, ali je pucao pored gola

21.minuta - Vida je tukao nakon ubačaja iz kuta,ali preko gola

20.minuta - Split dobro stoji na terenu te je imao najbolju priliku za vodstvo

14.minuta - Leko je proigrao za Sammira koji puca,ali Zagorac brani

8. minuta - Prva ozbiljna situacija na susretu. Erceg je zaprijetio Kelavi koji brani,na odbijenu loptu naletio je Pehar, alije obrana očistila

5.minuta - Još uvijekbez pravih prilika, Dinamo dominira. Ibanez je ubacio u kazneni prostor, ali previsoko za Sammira

CIBALIA - ZAGREB 0:2 (Jurendic10', Frljužec 78)

CIBALIA (4-2-3-1): Matković - Radotić, Tomić, Župarić, Čuljak - Mazalović, Matoš - Šimunac, Vitaić, Pavličić - Kresinger

ZAGREB: (4-3-3): Vidaković - Pelaić, Pavlović, Kolinger, Štiglec - Štrok, Maleš, Trebotić - Jurendić, Medić, Mitrović

SLAVEN BELUPO - ISTRA 2:2 (Grgić 21', Mujanović 28/Križman 34'-11m, Havojić 82)

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić - Purić, Grgić, Maras, Pilipović - Čanađija, Gregurina - Mujanović, Brezovec, Glavica - Šaban

ISTRA 1961 (4-2-3-1): Prskalo – Zgrablić, Marić, Stranatić, Milić – Batarelo, Anđelković – Belle, Bačelić-Grgić, Otocchian – Križman

2. minuta - Crveni karton dobio je nogometaš Istre Stipe Bačelić-Grgić.

KARLOVAC - RIJEKA 1:2 (Sopčić 35/Čulina 55', Kreilach 81-11m)

KARLOVAC (4-4-2): Kalinić - Amić, Ljubović, Rukavina, Pažin - Krznarić, Mišić, Vrnoga, Sopčić - Jelić, Bektaši

RIJEKA (3-5-2): Lisjak - Datković, Drpić, Čagalj - Miloš, Kreilach, Salčinović, Močinić, Čaval - Bošnjak, Čulina

51.minuta - Antonio Rukavina dobio je drugi,isključujući karton

OSIJEK - ZADAR 5:0 (Pušić 5', Šorša 11', Lukačević 53, Maglica 72,Petrović 86)

OSIJEK (4-1-3-2): Mikulić - Ibriks, Vrgoč, Leko, Lešković - Pušić - Jugović, Petrović, Kvržić - Miličević, Maglica

ZADAR (3-5-1-1): Gluić – Bilen, Fuštar, Kovačević – Gržan, Jerbić, Begonja, Ćurjurić, Vasilj – Rašo - Mršić

LUČKO - ŠIBENIK 0:0

LUČKO (4-3-3): Kovačić - Buden, Žižić, Graf, Rendulić - Petrak, Blagojević, Sarić - Rak, Novak, Pejić

ŠIBENIK (4-1-4-1): Jelić - Maruna, Špadina, Spahija, Blaić - Mišlov - Husmani, Španja, Georgievski, Vuk - Malčić

Inter - Varaždin 3:0 bez borbe

Danas će Dinamo svečano proslaviti sedmi uzastopni naslov prvaka. U predigri ogleda sa Splitom u 15.30 sastat će se najmlađe generacije Modrih i Širokog Brijega, a u 17.15 na scenu stupaju Dinamove legende, vidjet ćemo mnoge stare majstore, u prvom planu je generacija '82.

- Lijepo će u uvertiri naše utakmice biti vidjeti klupske igračke legende koje su donijele slavu i napravile velike stvari za Dinamo. Pogotovo generacija '82. Njihov nastup bit će dodatni poticaj za moju momčad, vjerujem da ćemo zbog njih biti više nadahnuti, te da ćemo protiv Splita biti na pobjedničkom tragu kao cijelog proljeća. Želimo se oprostiti od sezone s dobrom igrom i pobjedom - kazao je trener Modrih Ante Čačić.

Prava bolnica na Poljudu! Nema drugog opisa za zdravstveno stanje profesionalnog kadra Hajduka, jer ozlijeđena su čak trinaestorica igrača koji ne konkuriraju za večerašnji dvoboj, a upitan je i četrnaesti, Ivan Lendrić.

S obzirom na duljinu rehabilitacije, podijelili smo ozlijeđene u dvije skupine. U prvoj su igrači koji ozljede vuku više od 45 dana, a u drugoj oni koji su ozljede zaradili u recentnom razdoblju. Činjenica je da su najviše Bijelima stradavali mišići zadnje lože, aduktori i gležnjevi, a prava 'poplava’ ozljeda stigla je krajem travnja uoči susreta s Interom u Zaprešiću. Prije tog dvoboja nije bilo Andrića, Anasa, Maloče, Lendrića i Ljubičića, a onda su na popis ozlijeđenih ušli James, Lima i Ah. Sharbini.

Mnoštvo je ozlijeđenih na Poljudu i Krstičević je spremno najavio da novi juniori izlaze na scenu. U startnoj postavi trebala bi, prema trenerovim riječima, istrčati čak trojica juniora 1994. godišta. Vladislavić na desnom beku, Medak na zadnjem veznom i Kiš u ofenzivi. To su tri juniora kojima je Krstičević namijenio mjesto u prvoj postavi, a bit će novih golobradih mladića i na klupi.

17. svibanj 2024 11:45