Ronald Gorsic / CROPIX / CROPIX
5. KOLO HNL-a

Dinamo je pobijedio Inter rezultatom 2:1 u 5. kolu HNL-a, u susretu igranom u Maksimiru. Zagrepčani sada imaju 13 bodova i s optimizmom čekaju play-off Lige prvaka protiv Red Bull Salzburga, a Inter ostaje pri dnu poretka.
Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 13. kolovoz 2016. 19:29

DINAMO-INTER ZAPREŠIĆ 2:1 (Soudani 38', Fernandes 82'/Blažević 90')

DINAMO (4-2-3-1): Eduardo; Stojanović, Benković, Schildenfeld, Matel; Knežević (od 79. Gojak), Pavičić; Soudani (od 71. Karimi), Rog (od 64. Olmo), Fernandes; Henriquez

INTER (3-4-2-1): Čović; Filipović, Mazalović, Komorski; Ottochian, Šoljić, Brlečić, Čeliković (od 60. Mesfin); Puljić (od 80), Blažević; Kolar (od 56. Altiparmakovski)

--------------------------------------------------------------------------

Riješio je Dinamo zadnju prepreku prije Red Bulla, nije bilo lako, Inter se nije dao do pred kraj kad je Fernandes rasparao mrežu za 2:0. Prije toga, dominirao je Dinamo, držao vodstvo u rukama, iako je Toplakova momčad u jednom trenutku došla do daha i prijetila izjednačenjem, ipak Blažević je na kraju uspio tek ublažiti poraz.

U zadnjem napadu pred Dinamov je gol došao u vratar Čović, ipak, senzacija je izostala, Modri su ugrabili nova tri boda.

Zaprešićani su prvi put zaprijetili zahvaljujući Gordonu Schildenfeldu. Propustio je ispucanu loptu, Altiparmakovski ju je dočekao i krenuo sam prema Eduardu. No, Schildenfeld je bio brži od njega, na vrijeme je uklizao i blokirao udarac. Inače, kad smo već kod Schildenfelda, dobio je 'packu' sa sjeverne tribine, na kojoj je bilo dvadesetak navijača. U prvom su dijeli razvili transparent u dva dijela. Na prvoj 'plahti' pisalo je: 'Hvala vam na predivnoj splitskoj noći', a na drugoj: 'Šifo, to ne vrijedi za tebe'. Ne znamo točno zašto, pretpostavljamo da su ti navijači zamjerili Šifu pohvale na račun Torcide i atmosfere na Poljudu. Ali, dobro, to su neka njihova razračunavanja. Publike, unatoč velikoj pobjedi u Splitu, nije bilo mnogo, oni koji su došli zapljeskali su na početku Modrima na toj četvorki s Poljuda.

Krenuo je Dinamo od samog početka po pogodak, Interovi igrači rijetko su prelazili centar. Sredinu terena držali su Pavičić i Knežević, Dinamova budućnost, Knežević je pritom bio ponajbolji Dinamov igrač. Bio je iznimno raspoložen, između ostaloga, filigranski je na drugoj vratnici pronašao Soudanija koji je pogodio za vodstvo. Prije gola Marko Rog je još jednom sjajno izveo slobodan udarac, pogodio je gredu. Bilo je blizu, ovog puta nije zabio, iako je imao još poneki dobar pokušaj. Rog je iz igre izišao u 64. minuti, pozdravila ga je publika, očito svjesna da ga neće još dugo gledati u Maksimiru, posebno srdačno pozdravio ga je Samir Toplak, Interov trener. Iz istog su kraja, poznaju se dobro.

Poslije gola Dinamo je nastavio dominirati, čekao je Cico još neki pogodak, nadao se da bi mogao zabiti Henriquez. Trudio se, asistirao je, dva-tri puta i zaprijetio, jednom je bio vrlo, vrlo, vrlo blizu, ali neće lopta u mrežu. Probudio se Inter negdje oko 60. minute, malo nakon tog poklona koji nije iskoristio Altiparmakovski.

Igralo se oko Dinamova šesnaesterca, Žuti su prijetili, no, nisu imali dovoljno kvalitete u završnici. Osim Altiparmakovskog, dobro je pucao solidni Blažević, Eduardo sjajno obranio. U tim trenucima Dinamo nije izgledao najbolje, no, preveliko je bogatstvo u modroj svlačionici, ušao je Olmo, odlično uposlio Fernandesa koji je vrhunski zabio. I riješio susret. Premda to nije bila predstava iz snova koja će se dugo pamtiti, osim tri boda Cico je dobio još nekoliko dobrih vijesti. Knežević i Olmo pokazali su da se na njih može računati, nekoliko igrača je predahnulo uoči Red Bulla. I, nitko se nije ozlijedio...

PRIJENOS UŽIVO

Dinamo je pokazao puno više od Intera i zasluženo pobijedio. Gosti su smanjili u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena, ali bilo je kasno za potpuni preokret

90+3' - kraj utakmice u Maksimiru. Dinamo je pobijedio Inter 2:1

90' -GOOOOL!! Blažević je smanjio rezultat

84' - Gojak je prodro i dodao Fernandesu, ali čileanski napadač nije precizan

82' - GOOOOL!! Junior Fernandes rješava pitanje pobjednika! Dani Olmo je asistent...

81' - Junior Fernandes je oštro pucao s vrha 16m, Čović jako dobro obranio

79' - već se dugo ne događa ništa uzbudljivo, Inter pokušava napadati, ali ne uspjevaju stvoriti inicijativu pred Dinamovim golom. Zulim ulazi umjesto Puljića

78' - Gojak ulazi umjesto Kneževića

70' - Soudani izlazi iz igre, a ulazi Ali Karimi

69' - Junior Fernandes puca visoko preko vrata

68' - Benković je pokušao glavom nakon kornera, ali pored gola

68' - oštar udarac Soudanija, ali Čović odbija u korner

65' - Blažević je pucao, Eduardo odbio u korner. Bio je to prvi udarac Intera na utakmici

64' - Marko Rog je pljeskom ispraćen s terena, ulazi Dani Olmo

57' - Henriquez puca glavom nakon ubačaja Stojanovića, Čović brani

55' - sjajna solo-dionica Stojanovića, ali je pucao malo pored vrata nakon odličnog prodora po desnoj strani

50' - Rog je pucao glavom iz izgledne pozicije nakon ubačaja Stojanovića, ali pored vrata

49' - dobar pokušaj Henriqueza iz daljine, ali lopta je otišla preko gola

46' - počelo je drugo poluvrijeme na Maksimiru

Dinamo vodi 1:0 nakon prvog poluvremena. Modri su imali puno više loptu u nogama (61-39), a Inter je koncentriran isključivo na obranu. Rog je pogodio gredu iz slobodnjaka, a Soudani golom glavom okrunio bolju igru

45' - kraj prvog poluvremena u Maksimiru

38' - GOOOOL!! El Arabi Soudani je strijelac! Alžirac je najviše skočio nakon ubačaja mladog Kneževića s lijeve strane

36' - Rog se našao u solidnoj situaciji, ali udarac mu je blokiran i samo korner za Modre

34' - vrlo opasan udarac Roga iz slobodnog udarca s 20-ak metara, ali greda spašava Inter

29' - Rog je okušao udarac iz slobodnjaka, ali otišlo je to visoko preko gola

26' - vrlo dobar udarac Stojanovića s desne strane, ali preko gola

19' - Henriquez je pokušao glavom nakon ubačaja Matela, ali Čović je to lakoćom pokupio u ruke

11' - udarac Soudanija s 20-ak metara brani Čović

10' - igra se odvija na gostujućoj polovici, ali domaćin nije stvorio pravu šansu za gol

5' - Modri dominiraju, ali bez većih uzbuđenja pred Čovićevim vratima

1' - počela je utakmica u Maksimiru između Dinama i Intera

------------------------------------------------------------------------------------------

14. travanj 2024 21:52