RONALD GORSIC Cropix
ZG DERBI

Misija spašavanja nije počela dobro: Lekin Jarun nanio poraz Samiru Toplaku na debiju u Kustošiji

‘Ne ide ništa preko noći. Treba nam vremena, ali se čini da ga baš i nemamo‘, kazao je Toplak
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 13. ožujak 2023. 18:19

KUSTOŠIJA - JARUN 1:2 (Šaronja 90‘/Florucz 22‘, Tadić 70‘)

ZAGREB Stadion Kustošija. Gledatelja 500. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb). Pomoćnici: Benković, Podrug. Četvrti sudac: Turčin. Delegat: Šarčević.

KUSTOŠIJA: Jerolimov - Oreč, Smoljo, Gogić (od 46. Kozina), Klančir (od 46. Faye) - Nikpalj, Ivanković (od 72. Geljić), Babić (od 46. Borovac),- Grgić, Stjepanović (od 64. Šaronja), Dujmović. Trener: Samir Toplak.

JARUN: Savatović - Mamić, Bakula, Karamatić, Valentić - Ačkar (od 85. Šarić), Šotiček (od 71. Međimorec) - Florucz (od 46. Tadić), Krivak, Groznica (od 46. Marinić) - Alghoul (od 71. Abramović). Trener: Jerko Leko.

ŽUTI KARTONI: Gogić (7), Babić (33), Ivanković (49), Dujmović (53), Oreč (78), Tadić (90+1)

Dugo ovoliko ljudi nismo vidjeli na stadionu Kustošije, otprilike 500 ljudi gledalo je trenerski debi Samira Toplaka na klupi domaće momčadi protiv Jaruna u kojoj je je poražen s 2:1. Imali su njegovi igrači nekoliko prilika za kojima je iskusni trener žalio nakon susreta, ali napominje kako treba vremena.

- Teško izborena pobjeda na kraju, znali smo da je Kustošija dobila iznimno jako trenersko pojačanje na klupi. Odigrali su dva različita poluvremena, iskoristili smo malo njihove nesigurnosti na početku, međutim nismo mogli odahnuti. Izdržali smo do kraja, a dodatne mirnoće dao nam je pogodak za 2:0 - osvrnuo se na trijumf strateg Jaruna Jerko Leko.

- Prvih dvadeset minuta igrali smo sramežljivo, radili nam neredu u međuprostoru, zabili na koncu taj eurogol preko Florucza. Kad smo napravili izmjene na poluvremenu osvježili smo ekipu, imali smo zicere koje moramo zabiti kod 1:0 i na kraju stigla je kazna. Ne može ništa ići preko noći, treba nam vremena, istina da ga baš i nemamo, ali ćemo ga iskoristiti maksimalno koliko možemo, ja sam svjestan da je ovo projekt na koji gledam dugoročno - rekao je Toplak nakon susreta.

Nekoliko dobrih prilika s po jedne i druge strane vidjeli smo u prvih dvadesetak minuta, morao se Jerolimov ispružiti kad je Aghouli pokušao iz slobodnjaka u sedmoj minuti dok je Stjepanović nakon prekida u 13. minuti pucao glavom u Savatovića. Međutim, najljepši trenutak u prvom poluvremenu vidjeli smo u 22. minuti. Jedna ničija lopta nakon što su igrači Jaruna izveli aut dolazi do Florucza koji iz prve volejem gađa neobranjivo u rašlje i dovodi svoju momčad u vodstvo. Austrijancu je to bio jubilarni deseti pogodak ove sezone, i trenutno je vodeći strijelac s dva pogotka više od Ljubanovića (Dubrava TK) i Pelka (Vukovar 1991).

Do kraja prvog dijela susreta pokušala je Kustošija izvući 1:1 prije odmora, pokušavali su Dujmović i Nikpalj, ali niti jedan udarac nije ugrozio mrežu gostiju. Domaćin je bio u prilici doći do izjednačenja u 54. minuti, nakon što je Grgić dobro prošao u šesnaaestercu, dao je loptu za Stjepanovića koji s nekoliko metara puca pored gola. Novu je priliku Kustošija imala deset minuta kasnije, ovoga puta Grgić ne zabija i kako to obično biva, kad ne zabiješ - primiš pogodak. Nekadašnji napadač Dinama, 35-godišnji Josip Tadić krasno je utrčao u prazan prostor i poentirao za 2:0. Nervozu u sam finiš utakmice unio je pogodak jokera s klupe, Šaronje u 90. minuti koji je smanjio na gol zaostatka. Živnuli su svi u domaćim redovima, bilo je nekoliko prilika, ali mreža vratara Savatovića nije se još jednom tresla. Prvi je to put od rujna da su vezali četiri utakmice bez poraza zbog čega su došli do 4. pozicije na ljestvici.

24. travanj 2024 02:31