JOSIP BANDIC Cropix
SUPERSPORT PRVA NL

Sesvete na domaćem terenu minimalno svladale Rudeš: Četvrtu utakmicu u nizu ostali ‘čiste mreže‘

Slijedi im gostovanje u Bijelom Brodu pa onda novi gradski derbi protiv Jaruna
Piše: Kazimir GuberinaObjavljeno: 28. veljača 2025. 19:31

SESVETE - RUDEŠ 1:0 (0:0)

SESVETE Stadion Sv. Josipa Radnika. Gledatelja 300. Sudac: Nikola Vuković (Osijek) 7. Pomoćnici: Đerđ, Maloča. Četvrta sutkinja: Bolić. Delegat: Jelavić.

STRIJELAC: 1:0 - Banovec (53).

SESVETE: Savatović 7,5, Gorupec 7, Kulenović 7, Agić 7, Markanović 7, Črnko 7, Korošec 7, Korov 7 (od 63. Šare 6,5), Jurčec 6,5 (od 63. Topić 6,5), Banovec 7,5 (od 72. Matić 6,5), Cruz 7 (od 89. Kardum -). Trener: Mario Rac 7.

RUDEŠ: Kralj 6, Tomečak 6 (od 68. Orešković 6), Batarelo 5, Magdić 6, Gubijan 6 (od 80. Marić -), Sušak 7, Baltić 6, Pasariček 6 (od 68. Mihaljević 6), Srbljinović 6 (od 46. Vidović 6,5), Rešetar 6 (od 80. Žutić -), Doležal 6. Trener: Stjepan Babić 6.

ŽUTI KARTONI: Banovec (47), Batarelo (49), Tomečak (56), Gorupec (66), Črnko (68), Baltić (83), Topić (90).

CRVENI KARTON: Batarelo (75 - drugi žuti).

IGRAČ UTAKMICE: Lovro Banovec.

Sesvete su pobjedom nad Rudešom 1:0 nastavile s odličnim igrama u proljetnom dijelu prvenstva. Lovro Banovec bio je igrač odluke za momčad trenera Marija Raca koja je uz zasluženu pobjedu produžila svoj niz bez poraza na osam utakmica.

Gosti su bolje ušli u susret, sesvetskom golu prijetili su Tomečak i Doležal, ali je mladi vratar Sesveta Savatović uspio je sačuvati svoju mrežu netaknutom u prvom poluvremenu. No, daleko od toga da sesvetska družina nije imala svoje prigode. Dva puta su igrači Sesveta pogađali okvir vrata suparnika, prijetio je Agić, no možda i najbolju prigodu za domaćine propustio je Cruz koji je iz blizine pucao pokraj vrata.

Ključni trenutak dvoboja stigao je u 53. minuti. Vrlo dobri Markanović uputio je centaršut, Korošec je propustio loptu, a Banovec je potom s desetak metara zakucao loptu u mrežu. Nije prvi, a vrlo vjerojatno nito posljednji put da je Banovec sesvetski čovjek odluke i svakako je njegov dolazak u Sesvete jedan od boljih poteza dvojca Antunović - Rožman.

image
JOSIP BANDIC Cropix

Doležal je potom mogao vratiti Rudeš u rezultatski egal, ali se vrhunskom refleksnom reakcijom istaknuo vratar Savatović. Pitanje pobjednika razriješeno je u 75. minuti kada je Batarelo nepotrebno napravio prekršaj nad Cruzom, te zaradio drugi žuti karton i isključenje. Do kraja susreta Sesvete su rutinski, bez previše stresova sačuvale stečenu prednost za potvrdu 3. mjesta na ljestvici.

S obzirom na izrazito mladi sesvetski roster i mladu momčad malo tko je mogao očekivati da će Sesvete realno biti ovako visoko plasirane. No, iako je još dosta ostalo do kraja prvenstva Mario Rac je potvrdio da je u ovom trenutku uz Silvija Čabraju bez ikakve sumnje trener za velike stvari. Iako se Lokomotiva i Sesvete ne natječu u istom rangu natjecanja, Čabraja i Rac osim nedvojbene trenerske kvalitete koje posjeduju imaju puno sličnosti i u tome što svake sezone moraju kreirati novu momčad i nove glavne protagoniste, no to im ide i više nego dobro uz dodatak da sesvetska obrana na čelu s mladim vratarom Lukom Savatovićem već četiri utakmice u nizu nije primila gol.

Do kraja drugog dijela za Sesvete slijedi gostovanje u Bijelom Brdu kod BSK-a, te potom domaći susret protiv Jaruna, što Topiću i suigračima pruža realne izglede da ostanu minimalno među tri najbolje momčadi u 1 NL.

28. veljača 2025 19:31