Ivan Delić, strijelac pobjedničkog pogotka

NIKŠA STIPANIČEV Cropix
UTRKA SE NASTAVLJA

Šibenik pobijedio Dubravu, sad je jasno koja utakmica će odlučivati o putniku u HNL

Šibenik je kolo prije kraja došao na dva boda zaostatka za vodećim Zrinskim Osječko
Piše: Mihael FarkašObjavljeno: 25. svibanj 2024. 16:41

U pretposljednjem kolu 1. NL Šibenik je na domaćem terenu pobijedio 1:0 protiv Dubrave Tim Kabel i upisao prijeko potrebna tri boda u borbi za naslov prvaka i promocije u SuperSport HNL. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Ivan Delić u 42. minuti utakmice.

Već u trećoj minuti zatresla se mreža Dubrave, također je riječ o Deliću, ali slavlje domaćina je kratko trajalo jer je dosuđeno zaleđe. Čak dva puta na Šubićevcu tresla se greda u prvom dijelu, Šibenčani su bili jako blizu pogodaka, ali sam okvir gola spasio je goste s istoka Zagreba.

Ipak, Šibeniku se sve vratilo nakon tih promašaja jer je nakon odličnog napada u 42. minuti Laća ubacio loptu s lijeve strane, a Delić je poslao loptu u mrežu za veliko slavlje.

Slavlje igrača Šibenika nakon pogotka

Ovom pobjedom Šibenik je kolo prije kraja došao na dva boda zaostatka za vodećim Zrinskim Osječko, a direktan dvoboj za naslov i odlazak u najviši rang hrvatskog nogometa igrat će se u nedjelju, 2. lipnja na Gradskom vrtu s početkom u 17.30.

25. svibanj 2024 16:41