VOJKO BASIC/CROPIX Cropix
DVOJAC SE BORI ZA SAM VRH

Varaždin pobijedio četvrti put u zadnjih pet utakmica te ponovno izbio na prvo mjesto Druge HNL

Obje preostale nedjeljne utakmice ovog 23. kola Druge HNL završile su bez golova
Piše: Ivica HercegObjavljeno: 10. travanj 2022. 18:34

Nogometaši Varaždina pobijedili su Croatiju u Zmijavcima s 1-0, u dvoboju 23. kola Druge HNL. Time se Varaždin vratio na prvo mjesto ljestvice. Ima dva boda više od Rudeša.

Sretno i spretno Varaždin je osvojio bodove i to autogolom Dadića u 47. minuti, nakon što je slobodni udarac izveo Postonjski. Varaždinskim nogometašima ovo je bila četvrta pobjeda u posljednjih pet ligaških nastupa.

Obje preostale nedjeljne utakmice ovog 23. kola Druge HNL završile su bez golova. Igrali su Dinamo II i Jarun te BSK i Sesvete.

Varaždin je ipak pokorio Zmijavce, i ponovno preuzeo vodstvo na tablici 2.HNL. Pred 600-injak gledatelja Varaždinci su bili bolja momčad od Croatije.

Igrala se 4. minuta susreta, pokušaj Mije Šabića sa 16 metara, laka zadaća za odličnog vratara Sentića. U 9. minuti pokušaj Šege iz kosa sa nekih dvadesetak metara, ali siguran je i vratar Tomić. Samo minutu kasnije, kapetan gostiju i najbolji igrač utakmice, Igor Postonjski, pokušava iz kornera ravno u gol, ali njegov udarac završio je na gredi. Igrala se 14. minuta susreta, dobar pokušaj Ante Šute iskosa s desetak metara, ali njegov udarac završio je pored gola.

Igrala se 20. minuta, sjajna akcija Varaždina, Posavec je ubacio da 30 metara, na peterac Croatije, tamo je najviši Brodić između stopera Croatije, pucao je dobro glavom, ali lopta je pogodila lijevu vratnicu. U 28. minuti ponovno je u šansi Brodić, nakon udarca Šege s 20 metara iz kosa, Tomić je odbio loptu koja na par metara pogađa Brodića i ponovno se odbija u ruke vratara Tomića.

U nastavku susreta, samo dvije minute od početka poluvremena Varaždin vodi, Šego je izborio prekid iz kosa 20 metara od gola. Postonjski je uzeo loptu i snažno je pucao, lopta ju je okrznuo nesretni Luka Dadić i učinio je neuhvatljivom za Tomića.

Nakon tog gola gosti su propustili niz prigoda riješiti utakmice, Teklić, Posavec dva puta i Šego nisu svladali Tomića, a onda su u posljednjih deset minuta grčevito branili prednost. U 85. minuti Sentić brani dobar pokušaj Ćapina sa 10 metara iz kosa. U 89. minuti obrana utakmice za vratara gostiju, nakon kornera Croatije lopta se odbila do Ćapina koji je sa 18 metara od gola sjajno volejom zahvatio loptu, pucao topovski uz sam kut, ali isčupao je Sentić njegov udarac. U sudačkoj nadoknadi ponovno i treći dvoboj Ćapina i Sentića, opet je napadač Croatije s lijeve strane iskosa s desetak metara pucao ali nova odlična obrana vratara Varaždina.

Trener Varaždina Mario Kovačević bio je sretan nakon pobjede i izjavio je za medije.

- Zaslužena pobjeda, teški vremenski uvjeti i teška utakmica, bili smo bolja momčad, mogli smo i prije riješiti utakmicu imali smo vratnicu i prilike, ali ipak smo u drugom poluvremenu zabili zgoditak i došli do pobjede. Čestitao bih svojim momcima na pobjedi jer nije lako pobjediti Croatiju, ipak su se borili do kraja ali danas smo pokazali da smo zasluženo vodeća momčad lige.

Boris Pavić bio je jako razočaran nakon utakmice:

- Nisam zadovoljan, izgubili smo utakmicu, protivnik je bio bolja momčad, zaslužena pobjeda gostiju, kada očekivali da uđemo bolje u drugo poluvrijeme, odmak smo primili gol i to nas je slomilo. Pred kraj utakmice imali smo i mi svoje prilike, mogli smo preko Ćapina dođi do izjednačenja, ali Sentić je bio ma razini i pokazao kako je velika karika gostujuće momčadi. Varaždin je danas bio bolja momčad, konkretniji i čestitam im na pobjedi. Nas očekuje i dalje teška borba za ostanak, svaka utakmica je bitna za nas, moramo biti pravi u svakoj i nadam se da ćemo ostvariti naš cilj a to je opstanak u 2 HNL.

Druga HNL, 23. kolo:

Croatia - Varaždin 0-1 (Dadić 47-ag)

Dinamo II - Jarun 0-0

BSK - Sesvete 0-0

Ranije:

Opatija - Osijek II 1-2 (Junuzović 86 / Hanuljak 28, Baić 76)

Solin - Rudeš 1-2 (Jukić 29-11m / Sekulić 10, 76)

Kustošija - Dugopolje 4-2 (Pavković 24, Grgić 32, Jurčec 61, Kiš 90+3 / Brnić 37, Kovačević 89)

Cibalia - Orijent 1919 5-1 (Išasegi 28, Pušić 33-11m, Miljanić 35, Dogan 40, 44 / Durdov 57)

Inter-Zaprešić - Dubrava Tim Kabel 2-0 (Rak 28, Rešetar 78)