GORAN MEHKEK Cropix
DELIRIJ NA ZAPADU ZAGREBA

Vukovar slavio u derbiju i osigurao pet bodova prednosti na vrhu tablice, vratar izludio domaćina

Unatoč prevagi na strani Rudeša, Slavonci su u 89. minuti umalo zabili za 0:2
Piše: Ante ŠakićObjavljeno: 23. rujan 2024. 18:42

NK RUDEŠ - HNK VUKOVAR 1991 0:1

ZAGREB ŠC Rudeš - 200.

Sudac: Dario Kulušić (Split) 6. Pomoćnici: Jakšić i Tkalčević. Četvrti: Jurić. Delegat: Tomislav Lukšić. Kontrolor: Tomislav Šetka.

Strijelci: 0:1 Tadić (5.).

NK RUDEŠ (4-2-3-1): Kralj 6 - Šuver 6 (od 79. Mihalić /), Baltić 6, Batarelo 6, Žutić 6,5 - Srbljinović 6,5 (od 89. Čuić /), Pasariček 6 (od 63. Đira 6) - Ribar 6, Brajković 6,5, Jovanović 6 (od 79. Limani /) - Sabljić 5,5 (od 46. Matić 6). Trener: Samir Toplak 6.

HNK VUKOVAR 1991 (4-2-3-1): Mandić 7,5 - Pavičić 6, Tadić 6,5, Jukić 6, Tabinas 6 - Garić 6 (od 56. Biljan 6), Horvat 6 (od 63. Mejia 6)- Pelko 6,5 (od 90.+4 Vuko /), Gonzalez 6,5 (od 90.+5 Bungić /), Đurković 6 (od 56. Majnovics 6,5) - Bončina 6. Trener: Branko Karačić 6,5.

Žuti kartoni: Tadić (39.), Jukić (45.), Žutić (63.), Đira (72.), Srbljinović (76.), Biljan (86.), Mejia (90.+3), Majnovics (90.+4).

Igrač utakmice: Ivan Mandić (Vukovar 1991).

Unatoč dojmu kako bi podjela bodova bila najpošteniji epilog jučer podno tribine bl. Alojzija Stepinca, nogometaši Vukovara slavili su u derbiju sedmog kola Prve nogometne lige protiv Rudeša u Zagrebu rezultatom 0:1. Raul Gonzalez poslao je već u petoj minuti na bližu vratnicu prvi ubačaj iz kuta na utakmici, a defenzivac gostiju Mario Tadić snašao se najbolje između dva igrača domaćih i glavom pogodio za rano vodstvo svoje momčadi.

Nakon slobodnog udarca malo van kaznenog prostora domaćina, Vukovar je umalo udvostručio prednost. Vanja Pelko najviše je skočio u 23. minuti, ali loptu sa same crte gola "vadi" vratar Rudeša Karlo Kralj.

Prvih pola sata prošlo je u minimalnoj inicijativi Zagrepčana, ali istu nisu konkretizirali u trećini Vukovara, koji je u svakom svom prelasku polovice ozbiljno ugrožavao domaćina.

Rudeš je prvi put iz igre zaprijetio tek nakon 35. minuta. Roko Brajković povukao je loptu do 20-ak metara od gola Vukovara i dobro pucao, ali udarac odlazi malo iznad grede vrata Ivana Mandića.

Vratar Vukovara u 43. minuti skoro je jednu laganu povratnu loptu pretvorio u katastrofu. S obzirom na to da mu je glavom vraćena imao je pravo primiti je u ruke, ali se odlučio smiriti ju. Nije to dobro napravio, ali na njegovu sreću, propust je završio na vratnici i odbio se njemu u ruke, tako da se na odmor ipak otišlo s minimalnom prednosti vodeće momčadi na tablici.

Tin Matić dobio je priliku od 46. minute u vrhu napada Rudeša umjesto Franka Sabljića i odmah u prvom napadu se 26- godišnjak našao u prilici, ali njegov pokušaj s desetak metara dolazi pored desne vratareve vratnice. Nakon samo sedam minuta opet je pokušao, ovaj put glavom nakon ubačaja, ali Mandić prvo dobro brani njegov, a zatim i nakon odbijene lopte pokušaj Đorđa Jovanovića.

Matić je pokazao i u 62. minuti odlično snalaženje u protivničkom kaznenom prostoru, ali Mandić je došao na zapad metropole odlučan zadržati svoju mrežu netaknutom. Pucao je ofenzivac domaćih jako uz vratnicu, ali vratar gostiju brani jak udarac i odbija loptu u korner.

Ako je itko sumnjao do sada, Mandić je nagradu igrača utakmice definitivno "zakapario" u 81. minuti. Marko Đira je pucao s velike udaljenosti, ali lopti smjer mijenja blok jednog od braniča, svejedno je odlično refleksno reagirao vratar Vukovara 1991.

Unatoč prevagi na strani Rudeša, Slavonci su u 89. minuti umalo zabili za 0:2, ali Kralj je obranio pokušaj Tonija Bončine iz blizine i unatoč šest minuta nadoknade, do posljednjeg sučeva zvižduka, rezultat od pete minute se nije mijenjao.

23. rujan 2024 18:42