DAMIR SKOMRLJ/CROPIX Cropix
PET KOLA PRIJE KRAJA

Zločesti dečko HR nogometa najbolji u okršaju koji je vjerojatno odredio tko će sljedeće sezone igrati Prvu HNL!

Rudeš je doživio poraz u trenutku kada se najmanje nadao. Opatija je još uvijek daleko od ostanka...
Piše: R. Trinajstić/SN/HinaObjavljeno: 23. travanj 2022. 20:21

OPATIJA - RUDEŠ 3:1 (1:0 - Pejanović (25), 1:1 - Boršić (52), 2:1 - Kukoč (78), 3:1 - Kukoč (84)

RIJEKA Stadion Kantrida. Gledatelja. Sudac: Domagoj Kurtović (Osijek) 7. Pomoćnici: Jurić, L. Kurtović. Četvrti sudac: Čalić. Delegat: Medevedec.

OPATIJA: Berković - Belančić (od 90. Šarac -), Kavčič, Bertoša, Kukoč - Lagumdžija (od 56. Šarac -), Ivančić - Malinić, Furijan (o 56. Glavaš -), Pejanović - Junuzović (od 80. V. Bogolin -). Trener: Zoran Bogolin.

RUDEŠ: Mustapić - Barić, Doljanin, Ćosić (od 82. Borovac -), Boršić - Srbljinović, Bašić - Shatri, Sekulić, Latković (od 88. Jergović) - Kamga (od 65. L. Marković). Trener: Ivica Landeka.

ŽUTI KARTONI: Furijan (23), Malinić (30), Bertoša (32), Z. Bogolin (33), Lagumdžija (43).

IGRAČ UTAKMICE: Tonći Kukoč

Pobjeda koju su u subotu ostvarili nogometaši Opatije vjerojatno je odredila tko će sljedeće sezone igrati u Prvoj HNL.

Rudeš je doživio poraz u trenutku kada se najmanje nadao. Opatija je još uvijek daleko od ostanka u ovom društvu, ali su pobjedom ostavili prigodu za ostanak. Pobjedom su Opatijci produžili nadu u ostanak, teoretske šanse još uvijek postoje ako do kraja sezone Opatija nastavi ovako igrati.

DAMIR ŠKOMRLJ/CROPIX Cropix

Opatijska momčad do pobjede je prije svega došla naglašenim voljnim momentom, dvama pogocima posebno se istaknuo Tonći Kukoč, najbolji akter današnje utakmice. U 25. minuti Pejanović je doveo domaćine u vodstvo, Belančić je ubacio, napadač Opatije imao je vremena primiti loptu i zatresti mrežu – 1:0.

Malo su toga favorizirani gosti konkretno pokazali, u 41. minuti Sekulić nije iskoristio najbolju priliu, Berković je znalački reagirao u situaciji jedan na jedan. U 52. minuti Boršić je kaznio propust opatijske obrane, s ruba kaznenog prostora pogodio je kut – 1:1. Uslijedila su zamjene, Opatija je prema običaju promijenila strukturu napada, počela se igrati otvorena utakmica, bod ništa nije značio ni jednoj momčadi.

Navijači Rudeša

Blizu su gosti bili pogotku u 75. minuti, Belančić je postao zadnja prepreka na gol-crti. U 77. minut Kukoč je ubacio slijeva praktično uz koner-liniju, pokušaj odigravanja završio je sretnim pogotkom, lopta je okrznula blok i završila u mreži – 2:1. U 84. minuti Kukoč je najbolju partiju u dresu Opatije okončao drugim pogotkom, Grbac je pravodobno odigrao, a Kukoč slijeva ispred vratara poslao loptu pod gredu - 3:1.

Pet kola prije kraja prvi je Varaždin s 51 bodom i sve je bliže povratku u Prvu HNL, Rudeš nakon današnjeg kiksa ima 46, Inter na trećem mjestu ima 38.

Veliku pobjedu od 4-0 je ostvario je Solin koji je na svom terenu pobijedio Sesvete i preskočio tog suparnika na ljestvici. Dvostruki je strijelac bio Jemo, a jednom su mrežu Sesvećana pogađali Jukić i Livančić. Solin sada ima 31 bod, kao i Kustošija te Dugopolje.

Kustošija je slavila kao gost protiv Orijenta 1919 sa 2-1. Gol odluke postigao je Šaronja u 70. minuti, a prije toga je strijelac za domaćina bio Jurčec, dok je za goste pogodio Fatić.

U subotu je slavio BSK i na domaćem terenu protiv Dubrave Tim Kabel s a1-0 uz jedini gol koji je dao Gbane u 58. minuti.

REZULTATI 25. KOLA: BSK - Dubrava Tim Kabel 1-0 (Gbane 58), Opatija - Rudeš 3-1 (Pejanović 25, Kukoč-Petraello 76, 84 / Boršić 52), Solin - Sesvete 4-0 (Jukić 44, Jemo 48, 65, Livančić 89), Kustošija - Orijent 1919 2-1 (Jurčec 49, Šaronja 70 / Fatić 52), Varaždin - Osijek II 4-1 (Senić 13, 17, 53, Kolarić 42 / Pudić 65-11m). Igrano u petak: Inter-Zaprešić - Cibalia 1-1 (Banovec 30 / Jelić 1). Nedjelja: Dinamo II - Dugopolje (15 sati), Croatia - Jarun (17 sati)

Redoslijed: 1. Varaždin 51 bod, 2. Rudeš 46, 3. Inter-Zaprešić 38, 4. Dubrava Tim Kabel 36, 5. Jarun 34 (-1), 6. Orijent 1919 34, 7. BSK 34, 8. Osijek II 33, 9. Dinamo II 32 (-1), 10. Kustošija 31, 11. Dugopolje 31 (-1), 12. Solin 31, 13. Croatia 31 (-1), 14. Cibalia 30, 15. Sesvete 29, 16. Opatija 24

26. travanj 2024 11:01