MARKO MRKONJIC/CROPIX Cropix
NIŠTA OD PRVOG MJESTA

Eksperiment nije uspio, Bjelica napravio rošadu pa vraćao 5 igrača! Osijek nije uspio zabiti

Osijek je u 3. kolu prvi put ove sezone ostao bez pobjede, Bjelicu i društvo zaustavio je S. Belupo
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 01. kolovoz 2021. 20:19

OSIJEK - SLAVEN BELUPO 0:0

Stadion: Gradski vrt Gledatelja: 1.016 Sudac: Igor Pajač (Zelina)

OSIJEK Ivušić, Lončar, Bralić, Čeberko, Grgić (od 77. Miloš), Fiolić (od 65. Pilj), Nejašmić, Hiroš (od 65. Kleinheisler), Bočkaj, Mance (od 77. Bohar), Topčagić (od 65. Mierez), trener Nenad Bjelica

SLAVEN BELUPO Čović, Zirdum, Božić, Paracki, Bogojević, Marina, van Bruggen, Bosec, Brković (od 70. Lulić), Glavčić (od 86. Mlinarić), Krstanović , trener: Dean Klafurić

Najavio je Nenad Bjelica korekcije u odnosu na momčad koja je prije tri dana imala težak europski izazov, a svejedno je iznenadio njihovim brojem - napravio ih je čak osam u odnosu na utakmicu protiv Pogona!

Premijerni nastup u dresu Osijeka konačno je imao Mihret Topčagić, prvu priliku ove sezone dobili su povratnik u Gradski vrt Slavko Bralić i Alen Grgić, Ivan Fiolić je nakon tri godine odigrao utakmicu u Prvoj HNL...

U samo pet utakmica ove sezone, tri prvenstvene i dvije europske, Nenad Bjelica je tako već koristio 22 igrača. Nije trener Osijeka promijenio samo sastav, već i sustav - na travnjak je poslao momčad u formaciji 3-5-2, a prvi put nakon 37 utakmica u nizu u napadu od prve minute nije bilo Ramona Miereza. El Toro, Damjan Bohar i Laszlo Kleinhesler su, za svaki slučaj, čekali s klupe, a kapetan Mile Škorić dobio je zasluženi predah i utakmicu odgledao s tribina.

Stisnuo je Osijek od prve minute, gosti su teško uopće i prenosili loptu, kada bi je uopće i imali u posjedu, izvan svoje polovine, a jako blizu kapitaliziranju tog pritiska domaćini su bili u 13 minuti, odlično je pucao Mance, ali Čović je još je bolje obranio. Pokušavao je Osijek pronaći rupe u gustom rasporedu gostiju, ali izrazitu dominaciju nije uspijevao naplatiti. Imao je Hiroš nekoliko sjajnih solo prodora, Grgić je konstantno prodirao po desnom beku, ali do iduće velike prilike čekalo se do 43. minute. Mance je opet prvi bio na lopti nakon ubačaja Bočkaja, bilo je siline ali ne i preciznosti u njegovu udarcu glavom. S druge strane, Ivušić je bio besposlen na svojim vratima, Slaven Belupo nije imao niti jedan pokušaj.

Sudac Pajač morao je odslušati "porciju" uvreda s tribina, navijači Osijeka još mu pamte famoznu utakmicu polufinala Kupa protiv Rijeke u svibnju prošle godine, nije imao previše posla. U 25. minuti neko vrijeme čekao je sugestiju VAR sobe zbog mogućeg kaznenog udarca, a pregledavanje te situacije prilično se oduljilo.

Inače, nemaju navijači Osijeka baš sreće s vremenom, okupilo ih se na tribinama nešto više od tisuću i opet ih je, kao i na otvaranju sezone protiv Šibenika, u Gradskom vrtu "prala" kiša. za godinu dana napokon bi ih trebao štiti krov novog stadiona na Pampasu.

U nastavak su gosti ušli puno hrabrije, prenijeli igru na polovinu Osijeka, imali nekoliko ulazaka u kazneni prostor domaćina, no izostalo je uzbuđenja. U 65. Bjelica se ipak odlučio na "teško topništvo". Ušli su Mierez, Kleinheisler i Pilj, nedugo nakon njih Bohar i Miloš, podigli su se visoko i Osijekovi braniči, ali kroz "šumu nogu" u kaznenom prostoru gostiju lopta nije prolazila.

U 87. Mierez je zabio nakon Nejašmićeva ubačaja, no zbog zaleđa je slavlje bilo kratkog vijeka. U sudačkoj nadoknadi Osijek je krenuo na sve ili ništa 90. izborio se Mierez za nekoliko opasnih situacija, Nejašmićev udarac ispod gredu je izvadio Čović, Bočkajev pokušaj išao jako blizu grede, ali sve je to Slaven Belupo preživio. Ostali su bez udarca u okvir, ali uspjeli su ostati neporaženi, nakon tri boda na Maksimiru uzeli su i veliki bod u Gradskom vrtu.

KRAJ UTAKMICE - Osijek nije uspio, večeras nema golova u Gradskom vrtu, a Bjelica prvi put ove sezone nije uspio pobijediti u HNL-u. Izmaklo je tako Osječanima i prvo mjesto, koje nakon remija s Dinamom na Maksimiru drži - Rijeka.

90+4' - sada je pucao Bočkaj, no lopta je prohujala malo iznad grede.

90 +1' - igra se 6 minuta nadoknade, pokušava Osijek svim snagama ugurati loptu u mrežu. Lončar je sada pucao glavom nakon ubačaja Miloša, ali ni on nije precizan.

87'- Gol Osijeka poništen zbog zaleđa! Zabio je Mierez, ali VAR provjerom je ustanovljeno da je bio u nedozvoljenoj poziciji

83' - Osijek i Slaven sve su bliže remiju u Gradskom vrtu, Osijek bi pobjedom izbio na prvo mjesto, ispred Rijeke, no kako sada stvari stoje, to se neće dogoditi

77' - nije Osijek uspio stvoriti niti jednu pravu priliku, Bjelica vadi Grgića i Mancea, ušli su Miloš i Bohar.

65' - Nenad Bjelica morao je povuči ovaj potez. Do kraj aje 25 minuta, a trener Osijeka radi tri zamjene. Na klupu idu Topčagić, Fiolić i Hiroš, a ušli su Mierez, Pilj i Kleinheisler

62' - žuri karton za Van Bruggena, visoko podignutom nogom u lice je udario Fiolića

52' - prva prilika za Slaven Belupo! Ubacio je Bosec, Krstanović pucao glavom, ali bio je za malo neprecizan, lopta odlazi pokraj lijeve vratnice.

49' - žuti karton dobio je Bralić zbog prekrašaja na Krstanoviću.

46' - počelo je drugo poluvrijeme, i to prolom oblaka na Gradskom vrtu, na tribinama je 1016 gledatelja

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - imao je Osijek dominaciju i jednu veliku priliku, ali golova zasad nema. Slaven Belupo nije ozbiljno zaprijetio u prvih 45 minuta, gosti su bez udarca prema golu, bez ijednog kornera, posjed lopte 66:34

43' - prilika Osijeka! Bočkaj je centrirao s lijevog krila, glavom je pucao Mance s prve vratnice, ali nedovoljno precizno.

35' - nema sada većih prilika u Gradskom vrtu, Osijek i dalje ima posjed

27' - VAR provjera jeli Zirdum igrao rukom ispred Topčagića. Ipak nema kaznenog udarca za Osijek.

22' - Osijek unatoč brojnim izmjenama ima veliku dominaciju, gosti se zasad isključivo brane

15' - Ivan Krstanović je dobio žuti karton zbog prekršaja na Nejašmiću

13' - Velika prilika Osijeka! Sada je Bočkaj ubacio u šesnaesterac, Lončar je prebacio loptu za Mancea čiji je snažan udarac s 12 metara Čović jedva uspio obraniti.

10' - prva prava prilika za Osijek. Topčagić je odlično centrirao iz teške situacije, lopta je stigla do Fiolića koji s desetak metara puca pored gola

5' - prvi pokušaj Bočkaja iz daljine! Visoko odbijena lopta nakon jednog ubačaja u kazneni prostor gostiju došla je do najboljeg pucača Osijeka, ali popularni 'Pero bombardero' je opalio visoko iznad gola iz poluvoleja

Napad Osijeka po lijevoj strani završio je ubacivanjem u sredinu Belupovog šesnaesterca, lopta je odbijena, a s nekih 20-ak metara pokušao je Bočkaj zabiti iz voleja. Otišlo je visoko preko gola.

1' - utakmica je počela, u Bjeličinom sastavu su samo trojica igrača koja su započela utakmicu s Pogonom - Ivušić, Lončar i Bočkaj. Večeras je u Gradskom vrtu glavni sudac Igor Pajač

20.00: Stigli su sastavi. Bjelica je poprilično ispremiješao mopmčad za Slaven Belupo. U prvih 11 nema Miereza, Pilja i kapetana Škorića, a startaju Mance, Hiroš i Bralić

19. travanj 2024 09:47