Matija Djanjesic / CROPIX
33. KOLO PRVE HNL

U derbiju 33. kola Rijeka i Dinamo odigrali su na Rujevici utakmicu bez golova (0-0). Momčad Nenada Bjelice odigrala je dobru utakmicu, pritiskala i stvarala prilike, ali Rijeka je pred svojim navijačim uspjela sačuvati bod. Najbliže pogotku Dinamo je bio u 48. minuti kada je Stojanović s dvadesetak metara zatresao gredu. Bjelica i dinamovci imali su velikih prigovora na dvije situacije kada glavni sudac nije dosudio prekršaje na Atiemwenu u 16. minuti i na Mori u 43. minuti. U idućem kolu Dinamo na Maksimiru dočekuje Goricu, a Rijeka će u Gradskom vrtu igrati protiv Osijeka.
Piše: HinaObjavljeno: 11. svibanj 2019. 19:54

RIJEKA – DINAMO 0:0

RIJEKA (3-4-2-1): Sluga - Escoval , Župarić, Punčec - Kvržić, Lepinjica, Pavičić, Mamić - Halilović (od 90. Capan -), Lončar (od 84. Murić) - Puljić (od 67. Čolak -).

DINAMO (4-2-3-1): Livaković - Stojanović, Lešković, Dilaver, Rrahmani - Moro, Gojak - Atiemwen, Olmo, Oršić (od 81. Šitum -) - Petković.

U derbi-susretu 33. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke i Dinama odigrali 0-0.

Dvoboj prve i druge momčadi prvenstva na Rujevici protekao je bez pogodaka i u borbenom duhu bez puno prilika.

Dinamo je u prvom dijelu bio bolji, dok je Rijeka odigrala iznenađujuće povučeno, pa ju je spašavao vratar Sluga. U 48. minuti Stojanović pogađa gredu u najboljoj prilici utakmice.

Dinamo je prvi s 83 boda, a Rijeka ima 63.

Pred 5600 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Zebec iz Cestice.

RIJEKA - DINAMO (0:0)

RIJEKA: Sluga - Mamić, Punčec, Župarić, Escoval - Lepinjica, Lončar (od 84. Murić), Pavičić, Halilović (od 90. Capan), Kvržić - Puljić (od 67. Čolak)

DINAMO: Livaković - Lešković, Dilaver, Rrahmani, Stojanović - Gojak - Moro, Olmo, Oršić (od 82. Šitum) - Petković, Atiemwen

-----------------------------------------------------

90' + 3' Kraj utakmice na Rujevici!

90' Čolak s ruba šesnaesterca šutira kraj gola. Igrat će se još tri minute nadoknade.

87' Atiemwen je promašio solidnu šansu. Korner je izveo Olmo, Sluga je zaplivao, a Dinamov veznjak iz blizine šutira preko praznog gola!

85' U međuvremenu dvije izmjene. Kod Dinama, Šitum umjesto Oršića. Kod Rijeke, Murić umjesto Lončara.

80' Žuti karton za Leškovića zbog povlačenja Čolaka. Slobodni udarac s 20 metara izveo je Halilović i pogodio živi zid.

76' Malo mirnije razdoblje utakmice, bez nečega što je potrebno posebno izdvojiti. Spomenimo zato da utakmicu na Rujevici večeras gledaju 5553 gledatelja!

72' Žuti karton za Kvržića koji je faulirao Rrahmanija na lijevom krilu.

70' Olmo je zaprijetio s desne strane, ali njegov udarac odlazi pokraj gola.

67' Iz igre je izašao Puljić, a u igru je ušao Čolak.

Rijeka, 110519.
Stadion Rujevica. HNK Rijeka - Dinamo, 33. kolo, 1. HT nogometna liga.
Na fotografiji: atmosfera.
CROPIX

64' Žuti karton za Gojaka zbog prekršaja na Pavičiću četrdesetak metara od Dinamova gola.

58' Dinamo i dalje kontrolira utakmicu. Pritisak je na razini, ali lopta nikako da uđe u mrežu. Prema svemu sudeći, Rijeku čeka dugačkih pola sata.

53' Prekršaj na Atiemwenu i novi slobodni udarac za Dinamo s 25 metara. Petković pogađa živi zid.

48' - Strašan potez Petra Stojanovića! Majstorski je opalio s dvadesetak metara i pogodio gredu! Najbolja je ovo prigoda Dinama u dosadašnjem tijeku utakmice...

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici. Nema promjena u sastavima.

PRVO POLUVRIJEME Završilo je prvo poluvrijeme na Rujevici. Dinamo je puno bolje izgledao na travnjaku u prvom dijelu. Rijeku je spašavao Sluga i Modri nisu uspjeli bolju igru pretvoriti u vodstvo.

45'+1 Kraj prvog poluvremena na Rujevici!

43' Kontra Dinama zaustavljena je prekršajem nad Morom na rubu šesnaesterca. Međutim, prekršaj ponovno nije bio dosuđen. Nenad Bjelica žestoko protestira kod četvrtog suca...

Na fotografiji: Catherine Kevin Theopile i Stjepan Loncar.

37' Žuti karton za Rrahmanija.

34' Još jedan prodor Oršića po lijevoj strani. Ovaj završava sudarom sa Slugom, ali čini se da će s obojicom igrača sve biti u redu.

30' Nova prilika za Dinamo, ponovno iz prekida. Niski ubačaj s tridesetak metara s desne strane poslao je Olmo, a Rrahmani ostaje kratak nekoliko centimetara.

26' Dinamo je zamalo poveo. Iz desnog kuta ubacio je Olmo, loptu je nogom poklopio Rrahmani, a Sluga sjajno brani. Nakon odbijanca iz blizine je pokušao Oršić, ali nije uspio ubaciti loptu u mrežu.

22' Pokušao je Gojak s dvadesetak metara - nizak udarac, i snažan. Ali nakon sitnijih problema Sluga je ukrotio udarac.

Na fotografiji: Stjepan Loncar i Petar Stojanovic.

16' Punčec je 'pokosio' Atiemwena na rubu kaznenog prostora, ali Zebec iz nekog razloga nije dosudio prekršaj.

14' Slobodnjak na 25 metara za Dinamo. Izveo ga je Oršić, loše i neprecizno.

7' Prekršaj na Oršiću na lijevom krilu. Centaršut je stigao do druge stative, točnije do Stojanovića čiji je udarac s glavom s crte počistio Escoval.

5' Dinamo bolje izgleda na otvaranju utakmice i napada uglavnom preko lijevog krila. Lopta je češće u nogama igrača u plavim dresovima, ali pravih prilika još nema.

1' Počela je utakmica na Rujevici!

18.30: Međusobni ogledi uvjerljivo su na strani Modrih...

18.00: Objavljeni su službeni sastavi. Igor Bišćan dao je prednost Escovalu i Puljiću umjesto očekivanih Čolaka i Acostyja od prve minute, čini se da će Riječani istrčati u jednoj prilično defanzivnoj formaciji.

Bjelica se odlučio za Petkovića i Atiemwena u napadu te Gojaka kao zadnjeg veznog umjesto Šunjića koji će svoju priliku čekati s klupe. Na golu će standardno započeti Dominik Livaković.

18. svibanj 2024 17:26