Piše: Marijan ProjićObjavljeno: 03. ožujak 2016. 18:30

ISTRA - DINAMO 0:1 (Pjaca 6')

Istra 1961: Iveša - Hadžić (od 45' Mišić) Žižić, Gojković, Žižić, Jurkić, Zlomislić, Tomić (od 69' Đurić), Gržan (od 62' Bouhna), Vuković, Heister, Varela.

Dinamo: Eduardo - Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Musa, Antolić, Rog (od 65. Taravel), Machado, Fernandes (od 42' Šovšić), Hodžić, (od 74' Henriquez) Pjaca.

Dinamo je minimalnom pobjedom protiv Istre u Puli nastavio pobjednički niz. Na teškom terenu, ali ni upola lošem kao onom u Kranjčevićevoj, "modri" su do desete uzastopne prvenstvene pobjede stigli ranim pogotkom Pjace. Pokušavali su gosti u prvom dijelu povećati vodstvo. U nekoliko navrata prijetili su Hodžić, Fernandes i Rog koji je u posljednji tren uskočio u početni sastav umjesto Čorića koji je već bio najavljen u zapisniku, ali ga je Mamić zbog teškog terena odlučio poštedjeti. Tražili su "modri" drugi gol kojim bi spriječili moguće iznenađenje, ali pored nemoćne Istre koja nije pokazala gotovo ništa, u drugom dijelu na terenu koji je bio sve lošiji i teži za igru, gosti su se ograničili na čuvanje lopte i rezultata.

Mreža Istre zatresla se praktično iz prvog naleta gostujuće ekipe. Dinamo je zahvaljujući majstoriji Pjace vodio već nakon šest minuta igre. Loptu je po lijevoj strani povukao Musa i na rubu kaznenog prostora uposlio osamljenog Pjacu koji je potom izveo pravi slalom kroz obranu Istre. Nanizavši trojicu igrača Pjaca je vrhunski prodor okončao još boljim udarcem kojeg je Iveša nije uspio zaustaviti. Nakon ranog vodstva Dinamo je nastavio dominirati, ali na teškom terenu "modrima" se nije nimalo žurilo i lopta je kao u rukometu uglavnom kružila na 30-ak metara od gola Istre. Strpljivo čekajući novu prigodu gosti su zaprijetili u 17. brzom akcijom koju je započeo raspoloženi Pjaca koji u sredini pronalazi Roga. Lopta potom završava na desnoj strani, ali udarac Fernandesa iskosa s desetak metara prolazi pored lijeve stative. Raspoloženi Pjaca ponovno je u 30. s lakoćom probio obranu Istre i nesebično uposlio Hodžića koji pokušava ponoviti gol koji je postigao Pjaca, ali Iveša ovaj put brani.

Istra je prvi put zaprijetila u 35. nakon što je Gržan lijepo prošao kroz sredinu i gotovo idealno gurnuo za Vukovića koji mlitavo puca i za Eduarda bilo je to tek malo zagrijavanje. U posljednjim sekundama prvog dijela domaći sastav imao je najbolju prigodu, ali loptu koji pred gol oštro ubacuje Heister Argentinac Varela u padu šalje visoko preko gola. Prva prigoda u nastavku ponovno je vezana uz Pjacu, ali udarac krilnog napadača Dinama u 51. leti visoko preko gola. Sve što je nakon toga slijedilo teško bi mogli nazvati prigodom, a osim velike razlike u kvaliteti kumovao je tome i teren koji je kako je utakmica odmicala bivao sve teži za igru.

Trener Istre Panadić pokušao je u nastavku izmjenama podići ritam svoje momčadi i do 70. potrošio sve tri zamjene. Ulazak Bouhna i Đurića unio je nešto živosti. Domaćini su češće gostovali na polovici gostiju, ali bez pravih prigoda. No, lagana promjena odnosa snaga na terenu donijela je i već broj žutih kartona za "modre". U prvom dijelu Zebec je podijelio četiri žuta igračima Istre, a u nastavku čak pet igračima Dinama.

Na drugoj strani Mamić je prvu promjenu napravio već koncem prvog poluvremena. Fernandesa nije bio previše zadovoljan kada je u 41. morao ustupiti mjesto Šovšiću. No, kada je u 65. Mamić uveo Taravel na mjesto Roga, bilo je jasno da se strateg "modrih" zadovoljio minimalnom pobjedom na lošem Pulskom terenu.

'Zašto sam izvadio Fernandesa? Nije bio dobar'

Trener Zoran Mamić rutinski je prokomentirao još jednu rutinsku pobjedu, desetu u nizu.

- Čestitke momčadi na pobjedi koju smo teško izborili i sreća da smo rano zabili gol jer kako je utakmica prolazila teren je bio lošiji, a to je teže za ekipu koja napada. U uvjetima kao danas treba puno dodira da bi se smirila lopta, a tako je teško igrati brzo. Naravno, tu su i čvrsti domaćini koje nije lako probiti i moram reći da sam obzirom na uvjete zadovoljan pobjedom – rekao je trener Modrih nakon utakmice pa objasnio izmjenu Fernandesa par minuta uoči odmora:

- Nije razlog ozljeda nego nije bio dobar – kaže trener pa objašnjava zašto u sastavu nije bilo Ćorića koji je bio najavljen u službenom zapisniku: - Već dulji period ima problem s muskulaturom i kada smo vidjeli uvjete na terenu smo odlučili da je bolje da ne igra.

KRAJ UTAKMICE

77. minuta - Taravel je ubacio u kazneni prostor, a onda je Jurkić u pokušaju da otkloni opasnost umalo prebacio vlastitog vratara, ali Iveša paradom zaustavlja potencijalni autogol

64. minuta - Bila je gužva ispred vratiju Istre, ali obrana je u posljednji trenutak uspjela ukloniti opasnost

54. minuta - Stojanović je imao namjeru ubaciti u kazneni prostor, a nakon što je malo lošije zahvatio loptu ona je skrenula prema vratima, ali Iveša je bio na mjestu

51. minuta - Pjaca je primio loptu na dvadesetak metera i pucao iz okreta, ali lopta je otišla visoko iznad grede

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

46. minuta - Nakon oštrog ubačaj na peterac, Varela je naletio na loptu i poslao ju visoko iznad grede. Propala je tako najbolja šansa domaćina na utakmici

35. minuta - Vuković je izašao oči u oči s Eduardom, ali umjesto da zapuca prema golu odlučio se na dodavanje što je bio loš izbor

31. minuta - Hodžić se sada izbacio na desetak metara kao i Pjaca, ali njegov udarac ovog puta uspio je obraniti Iveša

26. minuta - Rog je pucao s dvadesetak metara, ali njegov udarac bio je lagan posao za Ivešu

17. minuta - Rog je odlično proigrao Fernandesa na desnoj strani, čiji udarac s desetak metara iskosa odlazi malo pored desne vratnice

15. minuta - Iako su stigli do ranog vodstva, nogometaši Dinama ne prestaju nizati napade prema protivničkim vratima, dok su domaćini uglavnom koncentrirani na kontre i tu traže svoju priliku

GOOOL 6. minuta - Pjaca je prihvatio loptu na rubu šesnaesterca, prošao trojicu nogometaša Istre, izbacio se na desnu nogu i topovski opalio za vodstvo Dinama na Aldo Drosini

2. minuta - Heister je ukrao jednu loptu na centru nogometašima Dinama, ali udarac u završnici s dvadesetak metara iskosa bio je katastrofalan

1. minuta - Počela je utakmica!

25. travanj 2024 14:28