RIJEKA - HAJDUK 4:2

Furiozna Rijeka na Kramarićev pogon razbila Hajduk u Jadranskom derbiju!

Piše: ArhivaObjavljeno: 27. srpanj 2014. 10:14

Riječanima je bilo dovoljno pola sata da riješe pitanje 120. Jadranskog derbija na Kantridi. Isto toliko je trebalo Andreju Kramariću da pokaže sav svoj golgeterski potencijal i s tri egzekucije doda još malo soli na rane navijačima Dinama čiji se klub olako odrekao usluga najboljeg napadača HNL-a! Na koncu je završilo 4-2 za domaćina koji su se isprofilirali u jedinog pravog Dinamova rivala u utrci za naslov prvaka. Hajduk je ipak dvije kategorije slabiji... U nedjelju su pokazali nemoć pred goropadnom Rijekom čiji su navijači napunili tribine Kantride i na taj način honorirali četiri pobjede Rijeke u novoj sezoni.

Igrači su uzvratili sjajnim početkom. Osim uvodnog pokušaja Gotala za Hajduk, domaćini su dali do znanja kako je Kantrida neosvojiva tvrđava u ovoj sezoni. U nepunih deset minuta izveli su već tri kornera a onda je krenuo spektakl u režiji Andreja Kramarića. Za prvi gol je iskoristio dodavanje Leovca i nesmotrenost obrane Hajduka koja ga je ostavila samog u kaznenom prostoru. Onaj drugi stigao je nakon slobodnog udarca Brezovca dok je treći Kramarić zabio prekrasnim lob udarcem. Hajduk je bio donekle dobar u ofenzivi, ali obrana je bila kriminalna. Posljednja linija servirala je blagi očaj što su Riječani iskoristili na najbolji mogući način. Pet udaracu okvir i četiri gola do odlaska na odmor zaslužuje respekt.

Doduše, Hajduk se vratio nakon prvog Kramarićeva gola nakon što je udarac Kouassija u vlastitu mrežu skrenuo Samardžić, ali to je bilo sve od gostiju. Do poluvremena zabio je i Anas Sharbini te na taj način otklonio pitanje pobjednika.

U nastavku je tempo domaćina malo pao, a do izražaja je stigla nogometna darovitost Nikole Vlašića koji unatoč svojih nepunih 17. godina već sada odskače od ostatka ekipe. Donekle ga je pratio Kouassi, a svi ostali bili su debelo ispod reputacije Hajduka. Dvojac Vlašić-Kouassi bio je najopasniji segment Hajduka u 120. Jadranskom derbiju. Tandem je kreirao dobru priliku u 64. minuti, ali udarac Kouassija otišao je pored vratnice. S druge strane Kramarić je mogao i do četvrtog gola, ali je previše oklijevao u 70. minuti i obrana Hajduka spriječila je novi gol. Dojam gostiju je donekle popravio eurogol Mije Caktaša koji je u 83. minuti prekrasnim udarcem postavio konačan rezultat utakmice. Obje momčadi sada se okreću europskim ispitima. Hajduk ide u Kazahstan gdje ga čeka Shakhter dok Rijeka odlazi na Farske otoke na noge Vikinguru.

RIJEKA - HAJDUK 4:2 (Kramarić 10', 22' , 31', Sharbini 40' / Kouassi 12', Caktaš 83')

Stadion: Kantrida. Gledatelja: 9000.

RIJEKA: Vargić 7- Tomečak 6, Samardžić 5,5, Lešković 6,5, Leovac 7,5 - Jugović 6,5 (od 69. Kvržić -), Jajalo 6 (od 58. Zlomislić -), Brezovec 6,5, Sharbini 7,5 (od 82. Ajayi -) - Krstanović 6, Kramarić 9.

HAJDUK: Stipica 5 - Nižić 5 (od 61. Mikanović -), Milić 5, Maloča 5, Jozinović 5 - Bradarić 5,5, Vlašić 6 (od 80. Anđelković -), Caktaš 6 - Koaussi6, Gotal 5 (od 56.Bencun -), Maloku 5.

KRAJ UTAKMICE

GOOL 83. minuta - Kouassi je pokušao sam proći do gola, ali lopta se nakon njegovih driblinga odbila do Caktaša koji je snažno opalio s dvadesetak metara i poslao ju u same rašlje za smanjenje zaostatka Hajduka

70. minuta - Kramarić je izbio sam pred vratara Stipicu i nakon nekoliko 'lomljenja' vratara i obrambenog igrača, lopta je ipak otišla pored grede

65. minuta - U nastavku utakmice Rijeka i dalje dominira i bolje stoji na terenu, dok je Hajduk uglavnom koncentirarn na obranu i pokušava svoje prilike stvoriti iz kontri i polukontri

52. minuta - Kouassi je odlično prošao po desnoj strani, dao povratnu loptu na rub šesnaesterca za Vlašića, a ovaj je potom isprve opalio prema vratima Rijeke, ali Vargić odbija u korner

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOL 40. minuta - Kramarić se sjurio prema šesnaestercu, pucao iskosa s desetak metara, a nakon što je Stipica obranio njegov udarac, lopta se odbila do Sharbinija koji ju je prsima ugurao u mrežu

GOOL 31. minuta - Nakon loše reakcije u obrane Hajduka, Kramarić je prihvatio loptu na rubu šesnaesterca i lob udarcem matirao Stipicu za svoj i Rijekin treći pogodak

25. minuta - Bradarić je zapucao s tridesetak metara, ali Vargić paradom odbija njegov udarac u korner

GOOL 22. minuta - Brezovec je ubacio iz slobodnog udarca s tridesetak metara, a najviši u skoku bio je Kramarić koji glavom šalje loptu u suprotan kut za vodstvo Rijeke

GOOL 12. minuta - Nije dugo trajalo vodstvo Rijeke! Gotal je s desne strane poslao loptu do Kouassija koji se potom lijepo okrenuo, pucao, a lopta je, nakon što se odbila od Samardžića, prevarila Vargića i otkotrljala se u mrežu

GOOL 10. minuta - Prva prva akcija Rijeke i odmah pogodak. Leovac je poslao oštru prizemnu loptu na desetak metara od gola gdje ju je prihvatio Kramarić i rutisnki poslao iza leđa Stipice

3. minuta - Brezovec je izveo udarac iz kuta, a najviši u skoku bio je Samardžić, ali njegov udarac glavom otišao je iznad grede

1. minuta - Utakmica je počela!

07. svibanj 2024 21:21