Anamarija Govorčinović

RONALD GORSIC Cropix
EUROPSKE IGRE

Govorčinović osvojila četvrto mjesto, Martinović i Nevešćanin bez finala u skokovima s tri metra

Govorčinović je nakon 250 metara bila četvrta, nno u drugom dijelu staze nije uspjela popraviti plasman
Piše: HInaObjavljeno: 24. lipanj 2023. 13:38

Hrvatska kajakašica Anamarija Govorčinović osvojila je četvrto mjesto u finalu discipline kajak jednosjed na 500 metara na Europskim igrama u Poljskoj.

Govorčinović je nakon 250 metara držala četvrtu poziciju, no nažalost u drugom dijelu staze nije uspjela popraviti svoj plasman.

Na koncu je bila četvrta s rezultatom 1:51.512.

Slavila je Dankinja Emma Joergensen (1:49.494) kojoj je to 21. medalja s velikih natjecanja.

Druga je bila Mađarica Alida Gazso (1:49.642), a treća Srpkinja Milica Novaković (1:50.892).

Martinović i Nevešćanin bez finala u skokovima s 3m

Hrvatski reprezentativci Luka Martinović i Matej Nevešćanin nisu se uspjeli plasirati u finale skokova u vodu s daske 3m na Europskim igrama u Poljskoj.

Nevešćanin je zauzeo 20. mjesto s rezultatom 355.80, dok je Martinović bio 26. s rezultatom 297.60.

U kvalifikacijama je sudjelovao 31 skakač, a najboljih 12 ušlo je u finale.

Najbolji rezultat kvalifikacija imao je Britanac Ross Steven Haslam (430.70) ispred Nijemca Linusa Moritza Wesemanna (418.60) i Ukrajinca Olega Kolodija (408.15).

25. travanj 2024 09:26