Vladimir Dugandžić/CROPIX
ŠOK U SPLITU

Hajduk Torcidi za rođendan poklonio poraz! Inter zaustavio seriju Splićana

Piše: Tomislav JuranovićObjavljeno: 30. listopad 2011. 17:05

Hajduku ne idu slavljeničke utakmice, izgubio je na rođendanskoj reviji protiv Slavije (0-2) a sad i protiv Intera (1-2) na dan kad je Torcida slavila svoj 61. rođendan.

Opet jedan šokantni poraz Splićana i to opet protiv Intera koji se već specijalizirao za ovakva iznenađenja na Poljudu.

Pogodak Maloče pogledajte ovdje!

Hajduk se opet vratio tamo gdje je bio prije dva tjedna, opet na minus sedam bodova iza Dinama, a taman se činilo da su Splićani ušli u seriju pobjeda. Kontinuitet igara i pobjeda, to je ono što traži Balakov, ali ova momčad očito nije još spremna za takva postignuća. Ovo je prvi prvenstveni poraz Hajduka na Poljudu.

Šteta jer atmosfera na Poljudu je bila feštarska, 15.000 gledatelja na tribinama, svi preduvjeti su bili tu da Hajduk upiše pobjedu. Počelo je šokantno, golom gostiju već u 3. minuti, zabio je Abilaliaj, i to je bila najava onoga što će se događati u nastavku.

Hajduk je jako nedostao Lima, preko lijeve strane Hajdukove ostajalo je puno prostora koji su gosti koristili. Umjesto odgovora Splićana Inter je bio drugi gol u 25. minuti preko Oršića. Nadu Splićanima vratio je Maloča, ali u drugom poluvremenu unatoč silnoj želji pa i borbenosti hajdukovci nisu uspijevali doći do iznednačenja. Balakov je pokušao sa izmjenama, ali Hajduk je imao veliku rupu u veznom redu pa su naleti Splićani bili stihijski, "bijeli" nisu imali moć stisnuti goste, a u opasnoj zoni gužvalo se previše igrača. Bez raspoloženog Anasa Sharbinija Hajduk nije mogao učiniti ništa. Alen Orlić

Hajduk - Inter Zaprešić 1-2 (1-2)

Hajduk: Subašić, James, Maloča, Inoha, Tičinović (od 69. Kukoč), Andrić, Brkljača (od 40. Vuković), Tomasov, Ah.Sharbini (od 69. Lendrić), An.Sharbini, Vukušić.

Inter: Santini, Jančetić, Herceg, Gulić, Mišić, Vujcic (od 72. Yankep), Šćrbec, Valentić, Šarić, Oršić, Abilaliaj (od 74. Kramarić).

STRIJELCI: 0-1 Abilaliaj (3.), 0-2 Oršić (25.), 1-2 Maloča (38.)

HAJDUK - INTER 1-2 ( Abilaliaj 3, Oršić 26/ Maloča 38)

90'+ Kraj utakmice. Rezultat je ostao nepromijenjen. Inter s Poljuda nosi sva tri boda

90' Šest minuta nadoknade imaju domaćini da dođu do izjednačenja.

86' Hajduk pokušava doći do izjednačenja ali Interovi nogometaši se rutinski rješavaju svakog pokušaja.

79' Santini sjajno brani Vukoviću nakon ubačaja Lendrića.

74' Umjesto Arber Abilaliaj ulazi Mirko Kramarić.

73' Izlazi Stephan Vujčić, umjesto njega ulazi Armand Dubois Yankep.

70' Izlazi Ahmad Sharbini, ulazi Ivan Lendrić. Izlazi Mario Tičinović, ulazi Tonči Kukoč.

67' Igra se nastavlja. Šansa Vukušića koji je glavom povukao.

62' Čeka se da se dim raziđe.

61' Torcida je zapalila baklje za 61. rođendan. Očekuje se prekid dok se dim ne raziđe.

58' Kontra Hajduka 3 na 2, Vuković je poslužio Ahmada, koji nije pucao, lopta je preko Tomasova na kraju stigla do Vukušića koji je imao nekoliko mogućnosti, a na kraju je poslao loptu pored desne vratnice.

56' Čista šansa za Ahmada Sharbinija, brani Santini

51' Slobodan udarac za Inter s dvadesetak metara. Valentić je opasno zapucao, Subašić je to uhvatio.

46' Započelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj odličnog prvog poluvremena u kojem je Inter došao do vodstva 2-1.

41' Zamjena igrača Hajdukua. Trener Balakov povukao je Mario Brkljaču, a ubacio Ivana Vukovića.

38' GOOL Hajduk preko Maloče smanjuje rezultat.

33' Zaprešićani sigurno drže vodstvo, u potunosti su nadigrali domaćina.

26' GOOL Inter povećava vodstvo, Jančetić je asistirao za Oršića koji zakucava loptu u gol.

25' Abilaliaj je pogriješio, propuštena velika prilika za Inter.

20' 10-ak tisuća ljudi je na stadionu.

17' Andrić pronalazi Ahmada samog u šesnaestercu ali mu vratar Santini brani pokušaj iskosa s lijeve strane.

15' Dvije prilike Hajduka. prvo je Tomasov zaprijetio, ali Santini je uspio obraniti. U drugoj je Ahmad Sharbini neuspješno tri puta pucao ali nijednom prema vrataru.

10' Hajduk pokušava pritisnuti, ali gosti odolijevaju svim njihovim naporima da dođu dobrzog izjednačenja.

3' GOOL Inter vodi 1-0, Abilaliaj je strijelac. Nakon što je dobio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora u bliži ju je kut zavukao za ranu prednost Zaprešićana.

1' Susret je počeo.

HAJDUK - INTER 1-2

HAJDUK: Subašić - James, Maloča, Inoha, Lima - Andrić, Brkljača, Tomasov, An. Sharbini - Vuković, Vukušić;

INTER: Santini - Jančetić, Herceg, Gulić, Kramarić - Šarić, Vujcic, - Yankep, Šćrbec, Oršić - Abilaliaj.

U 15 utakmica u Zaprešiću, pet remija i - nula pobjeda. U isto toliko dvoboja na Poljudu - dvije pobjede i tri velika remija. Interu, dakle, mnogo više odgovara Split od Zaprešića, s vremena na vrijeme naslovnice su rezervirane za "žute senzacije". Ilija Lončarević je doktor za Poljud, kao trener Intera tamo je osvojio četiri boda. No, doktor ima i kolege, treneri Diva iz predgrađa koji su Split napuštali visoko podignute glave zovu se Josip Kuže, Milivoj Bračun i Borimir Perković.

Prvi je napavio rezultat nad rezultatima; donedavni izbornik Albanije u kolovozu 2003. šokirao je Bijele slavivši s ogromnih 4:1, rezultat koji ulazi u antologiju žutih rezultata.

- Sjećam se da sa moje društvo smijalo kada sam im nekoliko dana prije utakmice govorio da ćemo pobijediti - prisjeća se Kuže. - Pratio sam Hajduk, snimio njegove pukotine, igrao je dosta široko i bio sam strahovito samouvjeren da ćemo iskoristiti taj svojevrsni bahat način igre.

Motivacija je, veli, za Hajduk bespotrebna, jer koji se igrač ne može "napaliti" na Hajduk u Splitu, bolje da se ostavi nogometa. Ali...

- Samopouzdanje! Ključno je navesti igrače da igraju mirno, da ne budu impresionirani, te da raspoloženje bude na razini, jer je ono možda i ključno.

Može li se ponoviti žuta senzacija?

- Hajduk igra otvoreno i prilično rašireno, na što ih tjera i situacija u kojoj moraju stići Dinamo. U takvome stanju, osjećam da će Inter, discipliniran i taktički pouzdan, iznenaditi.

Budući da su s posljednja tri splitska gostovanja donijeli tri boda, to bi značila pobjeda.

- Dojma sam ipak da je trenutačni naboj na plećima Splićanima prednost Hajduka - kontrira Bračun, koji je u rujnu 2008. godine imao kolosalnih 3:1, ali je dvoboj svejedno okončao rezultatom 3:3.

- Uz potporu suca i dva kaznena udarca, Hajduk se tad vratio. Danas? Hajduk je bez daljnjega favorit, ali u takvim se utakmicama možeš nadati laganom podcjenjivanju. No, opet, ono ti nije dovoljno. Uz to ti treba tvoja najbolja partija, no ne raspoloženog pojedinca, već cijele momčadi. Trebat će i malo sreće.