RNK SPLIT - TORINO 0-0

Hrabri Splićani sačuvali nadu u čudo, Andrija Vuković briljirao na vratima Crvenih

Piše: Davor BurazinObjavljeno: 21. kolovoz 2014. 15:34

Split je odigrao još jednu hrabru europsku utakmicu, odupro se Torinu svim silama, a nagrada je 0:0 i nada u čudo za sedam dana.

Torinu nije dugo trebalo da bi zagospodario terenom i počeo prijetiti, makar je i Split krenuo dosta ambiciozno, pa je nako Bilićeva centaršuta s desne strane Bovo raščišćavao ispred natrčalog Roga. U 7. minuti Glumac je prekršajem zaustavio Barreta na rubu šesnaesterca, stoper Bovo je uzeo loptu i uhvatio dug zalet. Nije on majstor za tehniku koji bi pokušao prebaciti živi zid, Bovo je raspalio svom snagom i nije ugrozio Vukovića. Puno ozbiljnije je bilo u 11. minuti kad je na desnoj strani od svih zaboravljen Darmian. Nije bilo ofsajda, no talijanski reprezentativac loše je primio loptu, Vuković stigao izbiti, a na taj odbijanac natrčao je Nocerino i pucao. Nedovoljno precizno.

Nakon toga Torino je malo stao, a i Split je shvatio da mora biti maksimalno koncentriran, da ne smije biti opuštanja ni u jednom trenutku.S druge strane bila je kompetitivna momčad, vrlo seriozna i moćna. Protiv njih nije lako igrati i u to se domaćin uvjerio i u 18. minuti kad je neoprezno ostao bez lopte na lijevoj strani. Sjurio se Darmian, pravovremeno proigrao Larronda koji je izašao sam pred Vukovića, ali vratar Splita sjajno je istrčao, skratio kut i obranio šut Argentinca. Bila je to stopostotna prilika, Vuković je produžio seriju odličnih obrana koja traje još od prve utakmice sa Hapoelom iz Beer Sheve. Kao da jedna pogreška nije bila dovoljna, u 20. još jedan jeftin gubitak lopte. Srećom, Nocerino je zakazao u završnici. Te dvije situacije koje su sami sebi zakuhali, konačno su opametili Split, uspjeli su otupiti pritisak gostiju i u 29. doći i u polupriliku kad je Vidović poslao loptu za Bilića. Centarfor Crvenih uspio je pucati s Bovom na leđima. Lopta je prošla pored lijeve vratnice. Dvije minute kasnije Belle je odapeo s više od 30 metara, Padelli odbio u korner, a Kamerunac otrčao promijeniti kopačke kako bi se prestao klizati. Dok je on bio izvan igre, Vives je faulirao Dujmovića na 25 metara. Idealno za Bilića, poludesno, kratak zalet i šut preko živog zida. Padelli je uspio iskopati loptu iz gornjeg desnog kuta. Bilo je to dovoljno da se zaključi kako je Split u utakmici, navikao se na ritam i brzinu odigravanja Torina.

U 38. minuti solo prodor Roga prekršajem je na 20-ak metara zaustavio kapetan Glik, još jedna zgoda za Bilića. Dugo je to trajalo, Bovo je ostao ležati na travi sugerirajući da je dobio udarac od Bellea u prekidu, McLean nije nasjeo, ali je nakon više od jedne minute sudio prekršaj nekoga od igrača Splita u živom zidu. I to dok je Padelli u letu sprečavao da lopta uđe u mrežu. U 43. se opet pojavio Torino u napadu, Barreto je bio u velikoj prilici nakon gužve u šesnaestercu, ali nije impresionirao Vukovića koji još jednom brani.

Nastavak je opet donio bolju i opasniju igru Talijana, Barreto je u 54. mogao i morao svladati Vukovića, ali nije uspio, Štoviše, loptom je nokautirao, pogodio u glavu dobro postavljenog vratara Splita koji se srušio kao pokošen. Em dobro brani, em ga lopta ljubi. I to žestoko. U 69. je Split imao najveću priliku na utakmici, Rog je sjajnom loptom pronašao Bilića koji je umakao pažnji Morettija, pucao, ali Padelli je još jednom izašao kao pobjednik u njihovom međusobnom dvoboju. U nastavku akcije Ibriks je centrirao, Rog imao loptu na glavi na desetak metara, ali je slabo trznuo. Nedugo nakon ulaska u igru Quagliarella je opasno pucao, Vuković i to dirao, pa je vratar Crvenih neutralizirao i bombu Benassija. Split je odolijevao, nije se dao. Svaka čast na otporu.

RNK SPLIT - TORINO 0-0 (0-0)

DUGOPOLJE. Stadion Hrvatski vitezovi. Gledatelja: 4500. Sudac: Steven McLean (Škotska).

RNK SPLIT: Vuković - Ibriks, Galović, Glumac, Rugašević - Vidović, Dujmović (87. Kvesić) - Bagarić, Rog (71. Vojnović), Belle (63. Roce) - Bilić

TORINO: Padelli - Bovo, Glik, Moretti - Darmian, Vives, Molinaro, Nocerino (62. Benassi), El Kaddouri - Barreto (68. Quagliarella), Larrondo

SPLIT - TORINO 0:0

KRAJ UTAKMICE

76. minuta - Još jedna dobra prilika za Torino, ali Vuković još jednom brani

70. minuta - Bilić se zabio u kazneni prostor, zapucao s desetak metara iskosa, ali Padelli brani njegov pokušaj

66. minuta - Talijani i dalje nižu napade, ali obrana Splita i Vuković su koncentirarni, a svoju priliku čekaju uglavnom iz kontra napada

55. minuta - Barreto je dobio loptu u prostor, zapucao s desetak metara iskosa i nokautirao Vukovića

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minuta - Baretto je izbio oči u oči s vratarom Splita, ali Vuković genijalno zaustavlja zicer za Tornio

41. minuta - Ponovno je Bilić pokušao iz slobodnog udarca, ali ovog puta lopta je otišla malo iznad grede

33. minuta - Bilić je pucao s dvadesetak metara iz slobodnog udarca, ali Padelli paradom odbija u korner

31. minuta - Belle je povukao loptu i potom s tridesetak metara zapucao prema vratima Torina, a Padelli je loptu vršcima prstiju uspio izbiti u udarac iz kuta

18. minuta - Larrondo je dobio odličnu loptu u prostor, zapucao s desetak metara iskosa, ali Vuković je na mjestu

11. minuta - Darmian se izbjegao zaleđe, ali mu je lopta za trenutak izmakla kontroli. Na odbijanac je naletio Nocerino, ali njegov udarac otišao je visoko iznad grede

8. minuta - Nakon što su Splitovci napravili prekršaj na samom rubu kaznenog prostora, Bovo je opalio direktno iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla daleko od vrata

3. minuta - Nocerino je dao oštru loptu u kazneni prostor, ali srećom po Split, Larrondo je ostao za korak prekratak

1. minuta - Utakmica je počela!

Torino će u Dugopolju imati veliku podršku, na stadionu je već 500-injak gostujućih navijača.

19. svibanj 2024 07:21