LOKOMOTIVA - ISTRA 1:2

Istra do važna tri boda u borbi za opstanak, Lokosima nije pomogao ni eurogol Begonje

Piše: Damir DobrinićObjavljeno: 04. svibanj 2015. 21:15

Istra 1961 je pobjedu u gostima kod Lokomotive čekala više od tri godine, ali dočekala ju je u najboljem mogućem trenutku. Puljani su trijumfirali i svojim glavnim konkurentima u borbi za ispadanje Osijeku i Zadru pobjegli za tri boda. Prva pobjeda Puljana uopće u gostima nakon godinu točno godinu dana, bio je 4. svibnja i 2014. kad su trijumfirali na Poljudu protiv Hajduka. Svi oni koji pričaju kako Lokomotiva ne želi u Europu, jučer su opet došli na svoje. Momčad Tomislava Ivkovića i u četvrtom kolu zaredom izgubila je s 2:1 i nastavila s blijedim predstavama. Ulogu tragičara ovoga je puta preuzeo Jan Doležal, koji je isključen nakon dva žuta kartona već u 11. minuti. Usput je ozlijedio i Dejana Radonjića, prvo ime gostiju.

Samo trojicu igrača uz vratara Igor Lovrića imao je Igor Pamić na klupi, stigli su gosti bez Zvonka Pamića, Joa, Tomića, Dinisa, Špehara… S obzirom na aktualnost tematike, spomenimo da je upravo Lovrić bio jedini iz skupine ''lokalno treniranih igrača'' kod gostiju. Lokomotiva je imala dvojicu, Bartolca i Alghoula.

Opet su Lokosi potpuno dekoncetrirano otvorili utakmicu, na samom startu gosti su imali dvije matne situacije koje nisu iskoristili. I onda već u 7. minuti šokantni događaj koji je obilježio utakmicu. Start s leđa Doležala na stajnu nogu Dejana Radonjića i stravičan urlik koji je proparao Kranjčevićevu. Zbog ozljede gležnja desne noge Radonjić je prevezen u bolniciu, a dobra je vijest što ništa nije puklo, tako da će oporavak trajati kraće. Nervozni Doležal u 11. minuti udario je laktom u lice Ivana Šimurinu i sudac Domagoj Vučkov nije morao previše razmišljati. Odmah je dotrčao i pokazao Doležalu drugi žuti, isključujući karton.

Utakmica je tako već nakon desetak minuta krenula u neuobičajenom smjeru. Istra 1961 je bila ta koja je imala posjed lopte i kontrolirala igru, što se Igoru Pamiću na gostovanjima u Prvoj HNL u karijeri vrlo rijetko događalo. Vidjelo se dobro na travnjaku zbunjenost Puljana u takvoj situaciji, sve do primljenog gola s otprilike 40 metara, pogotka kakav se rijetko viđa, nisu uopće zaprijetili. Luki Begonji Puljani odgovaraju, i prethodna tri ligaška gola zabio je upravo njima, posljednji prije više od godinu dana, u travnju 2014. Odmah nakon vodstva redovi Lokomotive su se razvodnili, pa je čudesno brzi Marcel Heister to iskoristio i asistirao Antoniju Repiću za njegov prvi HNL gol u karijeri.

U međuvremenu je na tribinu ušlo 15-ak Demona i jedna Demonica, pa su Puljani u nastavku dobili i povjetarac u leđa od svojih navijača. Dobro im je došao, jer su već u petoj minuti nastavka poveli nakon centaršuta Marina Matoša iz slobodnog udarca te egzekucije Šime Gregova. Treći Dalmatinac koji se upisao u strijelce, a i on, kao i Repić, prvi put u karijeri u Prvoj HNL, s tom razlikom što je Gregovu to bio već 76. prvoligaški nastup.

Imali su Puljani i nakon drugoga gola nekoliko jako dobrih prilika, koje nisu uspjeli iskoristiti, no tu činjenicu nije iskoristila ni Lokomotiva. Ivkovićeva momčad do kraja dvoboja nije uspjela iskreirati nijednu pravu akciju. Gostima se ozlijedio i Šimurina, još se njih nekoliko žalilo na lakše ozljede. Stvarno je nevjerojatno kako se njihov kadar rasipa iz utakmice u utakmicu…