Jakov Prkic / CROPIX
FEŠTA U SPLITU

Jukić odveo 'Mini vatrene' u polufinale! Hrvatska nakon šesteraca bolja od Ukrajine!

Junakom dvoboja na kraju se pokazao hrvatski vratar i kapetan reprezentacije Ivo Jukić koji je Ukrajincima obranio tri penala.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 06. veljača 2012. 20:06

Hrvatska reprezentacija plasirala se u polufinale Europskog prvenstva u futsalu koje se održava u Splitu i Zagrebu…

Izabranici Mate Stankovića pobijedili su u Spaladium Areni Ukrajinu s ukupnih 4-2 nakon izvođenja šesteraca. Nakon osnovnog dijela utakmice i produžetaka rezultat je bio 1-1.

Junakom dvoboja na kraju se pokazao hrvatski vratar i kapetan reprezentacije Ivo Jukić koji je Ukrajincima obranio tri penala. Neuspješni su bili Kondratjuk, Žurba i Legčanov, a jedini je precizan bio Pavlenko. Za Hrvatsku su pogađali Grcić, Jelovčić i Novak.

U osnovnom dijelu utakmice naša je reprezentacija povela u 18. minuti. Jakov Grcić je leđima okrenut golu u kaznenom prostoru povratnom loptom pokušao pronaći nekoga od suigrača. "Pronašao" je, međutim, Denisa Ovsjanikova od kojeg se lopta odbila u mrežu.

Ukrajinci su izjednačili u 30. minuti kada se nakon pogreške hrvatske obrane Serhij Čepornjuk dokopao lopte i smjestio je u donji desni Jukićev kut.

Hrvatska će u polufinalu u zagrebačkoj Areni u četvrtak igrati protiv boljeg iz dvoboja Rusije i Srbije.

U drugom današnjem polufinalu branitelj naslova Španjolska je s uvjerljivih 8-3 pobijedila Rumunjsku uz tri gola Torrasa.

EP u futsalu, četvrtfinale:

Hrvatska - Rumunjska 1-1, 3-1 na penale (Ovsjanikov 18-ag / Čepornjuk 30)

Jukić brani 1. šesterac

Kraj 2. produžetka. Pucat će se šesterci.

46. minuta - Grcić je imao dobru priliku, ali su Ukrajinci uspjeli blokirati udarac.

Kraj 1. produžetka.

44. minuta - Prilika za Hrvatsku, a potom na drugoj strani još jedna obrana Jukića.

43. minuta - Laura je spriječio kontru Ukrajine i zaradio žuti karton. Ukrajinci su imali slobodan udarac sa sedam metara, kojeg je obranio Jukić.

Kraj drugog poluvremena. Igrat će se produžetci.

40. minuta - Chepornyuk je u posljednoj sekundi uputio udarac prema vratima Hrvatske.

38. minuta - Još jedna Jukićeva odlična obrana.

37. minuta - Jukić je rukom pronašao slobodnog Babića ispred protivničkog gola, ali ništa od pogotka.

35. minuta - Hrvatska je preuzela više rizika, što Ukrajini otvara mogućnost za kontru.

30. minuta - GOOOL! Ukrajina je iskoristila jednu polupriliku, Chepornyuk je pogodio za izjednačenje.

27. minuta - Hrvatska obrana je ispala, Jukić je već bio svladan, ali ukrajinski reprezentativac nije uspio iskoristiti ponuđenu priliku.

24. minuta - Sorokin je zaradio žuti karton zbog povlačenja Jelovčića, koji je išao sam na Ivanyaka. Iz prekida koji je usljedio Hrvatska nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti.

23. minuta - Novak je bio u dobroj prilici, ali je njegov udarac otišao preko vratnice ukrajinskog golmana Ivanyaka.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj poluvremena.

19. minuta - Jukić je dobrom reakcijom sačuvao vodstvo Hrvatske.

18. minuta - GOOOL! Hrvatska je povela, Grcić se ušuljao ispred ukrajinskog gola i uputio udarac, kojeg je Pavlenko odbio u vlastitu mrežu.

16. minuta - Nakon pogreške Hrvatske, Ukrajina je krenula u kontru, koji su 'mini vatreni' uspjeli zaustaviti u posljednji trenutak.

13. minuta - Jelovčić je pucao s deset metara, Marinović je zasmetao ukrajinskom vrataru, ali lopta ipak nije pronašla put do mreže.

10.minuta - Hrvatska je imala još jednu priliku, opet je pucao Grcić, lopta je prošla pokraj stative.

8. minuta - Hrvatska i Ukrajina dobro stoje na terenu, pa se prilike za zgoditak traže dalekometnim udarcima. Jedan takav uputio je i Grcić.

3. minuta - Marinović je pucao s desne strane, lopta je pogodila vratnicu.

2. minuta - Obje momčadi imale su po jedan udarac prema golu.

Utakmica je počela!

HRVATSKA: Jukić, Jelovčić, Novak, Grcić, Marinović - Stojkić, Đulvat, Despotović, Babić, Bajrušović, Suton, Laura. Izbornik: Mato Stanković.

UKRAJINA: Ivanyak, Chepornyuk, Pavlenko, Legchanov, Ovsyannikov - Lytvynenko, Zamyatin, Zhurba, Rogachov, Klochko, Kondratyuk, Sorikin

03. svibanj 2024 06:26