DAMIR KRAJAC Cropix
DOJAM NAKON GORICE

Bivši hajdukovac i njegov partner besprijekorno su zaustavili Modre, a Jakirović možda i nije zaslužio poraz

Bio je to pravcati ‘deja-vu‘ na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici
Piše: Toni RoićObjavljeno: 22. listopad 2023. 08:10

Bio je to pravcati "deja-vu" na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici. Baš kao i protiv Hajduka, Gorica je u "mrtvim minutama" stigla do 2:1 preokreta nad Dinamom i pogotkom Ante Mateja Jurića - koji je srušio i Bijele u istoj minuti utakmice osmog kola - ugrabila nova tri boda i četvrto mjesto ljestvice.

Prethodno je Arijan Ademi (63.) doveo Modre u vodstvo, a Nikola Vujnović (70.) vratio priču na početak. Dinamo, dakle, nastavlja u otužnom tonu i još jednom nudi priliku preostalim članovima "velike četvorke" da naprave odmak na tablici... Evo kako smo ocijenili igrače Gorice i Dinama.

GORICA

Jurić 8,5 - pogodak za trijumf i asistencija za prvi gol Vujnovića, heroj kao i protiv Hajduka

Blummel 6 - jedan mlaki udarac, još pokoji prodor

Ndockyt 7 - junačka predstava ovaj put u obrambenim zadacima i blokiranju Baturine

Mitrović 6,5 - i on je toliko toga zatvorio iza

Matavž 6 - velika borba sa stoperima gostiju, servirao šansu Mitroviću.

Munksgaard 6,5 - spasio dosta toga u završnici

Soldo 7,5 - učvrstio sredinu, vukao prema naprijed i dao loptu za pobjednički gol Jurića

Vujnović 7 - rasparao mrežu za izjednačenje

Leš - takrička zamjena

Trener Dinko Jeličić 7 - teško je disala njegova momčad pod pritiskom, ali zamjene su opet odradile vrhunski posao u završnici.

DINAMO ZAGREB

Ademi 7 - kapetan je svoje obavio, zabio za prednost, ali drugi nisu.

Nevistić 6 - skoro bez posla, ali kako braniti dvije haubice Vujnovića i Jurića

Ristovski 6 - više je mogao dati prema naprijed

Bernauer 6 - ništa posebno za 45 minuta u igri

Perić 6 - nije se najbolje snašao u situcijama kod golova kao i cijela zadnja linija

Ljubičić 6,5 - jedan od najaktivnijih, servirao čistu šansu Drmiću, ali uzalud mu dodavanja