Trener vratara Vatrenih Marjan Mrmić ovih se dana drži kuće jer napala ga je gripa koja vlada Hrvatskom. To nije bio razlog da kratko ne popričamo o golmanima nacionalne vrste. Bit će jako sretan ako vidi da se Dominik Livaković vratio u Dinamo.
- Dinamo je idealan za njega, to mu je najbolji klub za proljetni dio sezone, a ujedno i optimalan zbog obitelji. U Zagrebu će imati mir. Što se nas u reprezentaciji tiče prije svega nam je bitno da brani i da bude spreman za Svjetsko prvenstvo - kazao je Mrmić.
U 2025. godini Livaković je imao jako malo utakmica, ali jesu li vratarski stručnjaci to kod njega uopće primjećivali kad je izašao na travnjak?
- Ne. U njegovoj formi to se nije moglo vidjeti – jasan je Mrmić te osnažuje:
- Čak je u nekim situacijama bolje izgledao sada nego kad je standardno branio u klubu. Sjetite se utakmica na Farskim otocima, u Češkoj, protiv Crne Gore... Ulijevao je sigurnost, baš je djelovao dobro. Cijela ekipa se kraj njega osjećala bolje.
Kako tumačite to da se dionice bez utakmica na njega nisu odrazile?
- Kod golmana je to specifično. Jedno vrijeme možeš biti dobar čak i ako ne braniš u klubu, ali ne može to dugo trajati, pitanje je kako bi to kasnije završilo. Puno je bolja solucija da dođe u Dinamo, brani i bude spreman za Mundijal. Želimo ga na Svjetskom prvenstvu dobroga kao što je bio tijekom kvalifikacija.
Znate li već koja tri vratara idu na SP?
- Daleko je još to. Pitanje je kako će se odvijati stvari do lipnja.
U Hajduku se Toni Silić pokazao dobrim, hoće li to biti problem za Ivicu Ivušića? Ako neće braniti mogao bi ostati bez svjetske smotre?
- Svašta će se još zbivati. Rano je za takve razgovore. Na radaru imamo dosta kvalitetnih golmana i to mi je drago. To je naša slatka briga. Imat ćemo prijateljske utakmice i odabrati tri najbolja.
Na Mundijalu Hrvatskoj treba vrhunska izvedba čuvara mreže. Uvijek kad je napravila veliki rezultat imala ju je, nema bez toga ništa.
- Stabilnost golmana garancija je kvalitete zadnje linije i cijele ekipe, te uvjet da napravimo pravu stvar. Kad nismo uspjeli riješiti pitanje prolaza u 120 minuta igre u Rusiji i Kataru imali smo vratare na visokom nivou koji su nas držali u igri i doveli do medalja - zaključio je Mrmić.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....