Slavlje Karabaha (arhiva)

GLADYS CHAI VON DER LAAGE/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA Gladys Chai Von Der Laage/imago Sportfotodienst/profimedia
LUDA UTAKMICA

Dinamo saznao protivnika u playoffu Lige prvaka i djeluju zastrašujuće, zabili su čak sedam golova u gostima!

Velika pobjeda za azerbajdžanskog predstavnika, ali isto tako i veliko upozorenje za Dinamo
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 13. kolovoz 2024. 22:40

Dinamo će u play-offu Lige prvaka igrati protiv azerbajdžanskog Karabaha! Iako je Ludogorec bio favorit nakon gostujuće pobjede od 2:1 u prvoj utakmici, Karabah je bugarskog prvaka razbio u uzvratu odigranom u utorak navečer u Razgradu.

Nakon osnovnih 90 minuta rezultat je bio 2:3, da bi Karabah u produžetku ostvario uvjerljivu pobjedu od 2:7 te tako s ukupnih 8:4 prošao u doigravanje za elitno europsko natjecanje.

Utakmica je već u uvodnoj četvrtini ponudila spektakl. Poveli su gosti pogotkom Juninha u 7. minuti, no bugarski je prvak ekspresno preokrenuo pogocima 27-godišnjeg švicarskog veznjaka Kwadwe Duata koji je iz igre pogodio za 1:1 u 13. minuti, da bi 10 minuta kasnije iz kaznenog udarca zabio za 2:1.

Yassine Benzia zabio je dva gola i jednom asistirao

APP Nurphoto Via Afp

I nije tu završilo s uzbuđenjima u prvom poluvremenu. U sudačkoj nadoknadi sve su gosti vratili na početak, kada je Benzia iz jedanaesterca poravnao na 2:2, a onda minutu poslije asistirao Andradeu za vodstvo od 3:2.

U produžetku je Ludogorec potpuno pao, a gosti su zabili tri komada i tako izbjegli lutriju jedanaesteraca.

Bajramov je u 93. minuti bio strijelac za 2:4, na 2:5 je povisio Xhixha u 111. minuti, a samo minutu poslije Andrade je svojim drugim pogotkom postavio 2:6.

Međutim, ni tu nije bio kraj, Benzia je u 118. minuti zabio za konačnih 2:7!

Velika je to pobjeda za azerbajdžanskog predstavnika, ali isto tako i veliko upozorenje za Dinamo da s Karabahom očito nema šale.

Qarabag je u zadnjih 11 godina čak u 10 navrata bio prvak Azerbajdžana, a od 2014. kontinuirano sudjeluje u grupnim fazama europskih nadmetanja. Jednom je bio sudionik Lige prvaka, osam puta je nastupio u skupinama Europske lige, a jednom u Konferencijskoj ligi.

Za Qarabag je svojedobno nastupao i nekadašnji član Dinamovih juniora, Filip Ozobić. Zanimljivo je da momčad s klupe vodi Gurban Gurbanov koji se u ulozi glavnog trenera nalazi punih 16 godina, od ljeta 2008.

Plavi će u prvom dvoboju, 20. ili 21. kolovoza, biti domaćini, uzvrat je tjedan dana kasnije.

Rezultati uzvratnih susreta 3. pretkola nogometne Lige prvaka:

APOEL (Cip) - Slovan Bratislava (Slk) 0-0
(prva utakmica 0-2)

Bodo/Glimt (Nor) - Jagiellonia (Polj) 4-1 (Fet 34, 56, Maatta 38, Hogh 70 / Berg 4-ag)
(prva utakmica 1-0)

Fenerbahče (Tur) - Lille (Fra) 1-1 prod. (Diakite 90+1-ag/David 118-11m)
(prva utakmica 1-2)

Twente (Niz) - RB Salzburg (Aut) 3-3 (Hilgers 43, Van Hoorenbeeck 64, Steijn 87 / Kjærgaard 17, Nene 25, Yeo 46) (prva utakmica 1-2)

PAOK (Grč) - Malmo (Šve) 3-4 prod. (Taison 21, Koulierakis 44, Živković 45+4 / Nanasi 10, 45, Zetterstrom 90+6, Christiansen 99)
(prva utakmica 2-2)

Ferencvaros (Mađ) - Midtjylland (Dan) 1-1 (Cisse 17/Sorensen 50)

Ludogorets (Bug) - Qarabag (Aze) 2-7 prod. (Duah 13, 23-11m/Juninho 7, Benzia 45+1-11m, 118, Andrade 45+5, 112, Bajramov 93, Xhixha 111)
(prva utakmica 2-1)

FCSB (Rum) - Sparta Prag (Češ) 2-3 (Olaru 60, Edjouma 85/Birmančević 13, 28-11m, Haraslin 37)
(prva utakmica 1-1)

Royale Union SG (Bel) - Slavia Prag (Češ) 0-1 (Jurečka 84)
(prva utakmica 1-3)

Rangers (Ško) - Dynamo Kijev (Ukr) 0-2 (Pikhaljonok 82, Vološin 84)

Parovi playoffa:

Champions Path

Young Boys (Švi) - Galatasaray (Tur)

Bodo/Glimt (Nor) - Crvena zvezda (Srb)

Midtjylland (Dan) - Slovan Bratislava (Slk)

DINAMO ZAGREB (HRV) - Qarabag (Aze)

Malmo (Šve) - Sparta Prag (Češ)

League Path

Lille (Fra) - Slavio Prag (Češ)

Dynako Kijev (Ukr) - RB Salzburg (Aut)

Napomena: Prve utakmice na rasporedu su 20. i 21. kolovoza, dok su uzvrati 27. i 28. kolovoza

05. rujan 2024 14:54