MATIJA DJANJESIC Cropix
KAKO SU IGRALI

Dinamov dragulj ponovno je pokazao sav svoj talent, ali jedan je čovjek bio ključan u velikom slavlju Modrih

Piše: Davorin OlivariObjavljeno: 25. kolovoz 2022. 07:15

Dinamo je izborio grupnu fazu Lige prvaka nakon što u uzvratnoj utakmici doigravanja i pravoj drami na Maksimiru nakon produžetaka svladali Bodo/Glimt s 4-1 (2-1).

Hrvatski prvak je opasno živio nakon primljenog gola, Bodo/Glimt je propustio nekoliko prilika, dok je Dinamo bio praktički bezopasan i povučen, s puno umornih igrača, pa je zapravo domaća momčad sretno dočekala produžetke.

Dinamo se konačno probudio i u 100. minuti pokušao je Drmić, a to je bio prvi ozbiljniji napad Zagrepčana još od prvog dijela. I onda u 117. minuti Dinamov Švicarac Drmić postiže gol.

Drmić je prvo proigrao Emrelija, koji se spetljao, ali lopta dolazi do Drmića a on pokraj četvorice igrača gostiju pogađa mrežu. U zadnjim trenucima dodatnog vremena Gojak proigrava Drmića, koji nesebično daje loptu za Bočkaja, koji pogađa praznu mrežu za konačnih 4-1.

Dinamo je ovo osmi plasman u Ligu prvaka, a ždrijeb je već u četvrtak u 18 sati u Istanbulu.

KAKO SU IGRALI:

NAJBOLJI U MOMČADI Drmić 7,5 - Svojim pogotkom donio Dinamu Ligu prvaka, a pobjegao i kod četvrtog pogotka.

Livaković 6,5 - djelovao sigurno, kod pogotka nemoćan, Gronbaek je bio preblizu.

Ristovski 6,5 - odličan u prvom poluvremenu, asistirao Petkoviću za pogodak.

B. Šutalo 7 - dobro rješavao problematične situacije, iznosio loptu, dobar.

Perić 6 - ozlijedio se, kod pogotka Norvežana je "izvisio".

Ljubičić 6,5 - korektno je odradio svoj posao, spasio jedan čisti pogodak na gol-crti.

Ademi 6,5 - istrčao kao dugoprugaš, pogodio gredu, ali i on zaspao kog pogotka Gronbaeka.

Ivanušec 6,5 - dobra partija, puno trke, ali ipak usporio u drugoj dionici.

Špikić 7 - jako dobrih sat vremena, stalno brz, uvijek opasan.

Baturina 7 - još jedna utakmica u kojoj je pokazao talent.

Oršić 7 - postigao pogodak, pokušao još nekoliko puta.

Petković 7,5 - postigao fenomenalan pogodak škaricama, dobivao duele, uklizavao, dijelio točne pasove.

Emreli 6 - puno truda, pobjegao prije pogotka Drmića.

Gojak 6 - borben, zaustavljao napade Norvežana u završnici.

Dilaver 6,5 - ušao umjesto ozlijeđenog Perića, solidno odradio posao.

Moharrami 6 - zaustavio jednu po gol opasnu akciju.

Bočkaj 7 - uputio par dobrih centaršuteva, na kraju zabio četvrti pogodak.

Trener Čačić 6,5 - momčad mu je sjajno ušla u utakmicu, odigrala odlično prvo poluvrijeme, a onda je u drugom ostala bez energije. No na kraju je upisao veliku pobjedu vrijednu Lige prvaka.

25. travanj 2024 03:41