RONALD GORSIC Cropix
REAKCIJE MEDIJA

Jedan dinamovac privukao posebnu pozornost! Austrijanci: ‘Ovo nam se dogodilo prvi put u povijesti Lige prvaka‘

Austrijski mediji pozabavili su se nakon utakmice na Maksimiru i nekim povijesnim podacima
Piše: SNObjavljeno: 12. listopad 2022. 06:36

Sinoćnja utakmica na Maksimiru završila je bez pobjednika. Nogometaši Dinama i Salzburga odigrali su 1:1 u ovom okršaju 4. kola Lige prvaka.

Oba pogotka pala su u prvom poluvremenu. Gosti su poveli u 12. preko Nicolasa Seiwalda, dok su Modri poravnali preko Roberta Ljubičića u 40. minuti.

U austrijskim medijima se uglavnom piše o najpoštenijem ishodu s obzirom na prikazanu igru obje momčadi, izdvajaju se i neki povijesni podaci pa je tako Sky Sport Austrija u svom izvještaju istaknuo da je na Maksimiru viđeno najmlađih udarnih 11 u povijesti Salzburgovih utakmica u Ligi prvaka. Prosjek godina igrača gostujućeg sastava koji su istrčali od prve minuta bio je 22 godine i 180 dana.

Prvih 11 Salzburga na Maksimiru

DENIS LOVROVIC Afp

"Samo je sedam mlađih prvih postava viđeno u povijesti Lige prvaka", navodi Sky Sport.

Isti mediji navodi i da je dinamovac Ljubičić u utorak "postao prvi Austrijanac koji je zabio pogodak protiv austrijskog kluba u Ligi prvaka."

Isti podatak uz hrvatsko-austrijskog nogometaša ističu i ORF te Der Standard.

Austrijski mediji naglašavaju i kako je Salzburg i dalje neporažen ta da se radio o važnom bodu, kao i da njihova momčad i dalje ima "pravo na san o prolasku skupine".