Ivanušec i Petković

SCREENSHOT
REMI SA CELJEM

Iako je utakmica službeno bila zatvorena za gledatelje, na razne načine mnogi su ušli na rovinjski stadion
Piše: Davorin OlivariObjavljeno: 12. siječanj 2023. 17:11

DINAMO - CELJE 1:1 (Ivanušec 113‘ / Bajde 53‘)

DINAMO (4-4-2): Livaković (od 45. Nevistić, od 90. Zagorac) - Ristovski, (od 61. Moharrami), J. Šutalo (od 61. Theophile), Perić (od 61. Gurlica), Štefulj (od 61. Ljubičić) - Bočkaj (od 61. Menalo), Bulat (od 45. Lukanić, od 74.Vrbančić), Mišić (od 61. Ivanušec), Špikić (od 45. Brkljača, od 74. Baturina, od 113. Lukanić)) -, Emreli (od 61. Rukavina), Drmić (od 61. Petković) Trener: Ante Čačić

CELJE (4-2-3-1): Obradović - Karničnik, Nemanič, Vuklišević, Milić - Popović, Zabukovnik - Matko, Bobičanec, Bizjak - Bajde. Još su igralI; Rozman, Ajhmajer, Zec, Stojinović, Klašnja, Flis, Šporn, Kouter, Vrbanec, Kargbo. Mačak, Džumhur, Matić) Trener: Roman Pilipčuk.

Velemajstorskim pogotkom Luke Ivanušeca, Modri su se u samom finišu spasili od poraza u utakmici u kojoj su imali problema s realizacijom, te igri u završnici. Izgledalo je da ne mogu zabiti da se igra još nekoliko dana, ali onda se ukazao Ivanušec i plavi dečki se nisu s okusom poraza vratili u Zagreb. Iako je utakmica službeno bila zatvorena za gledatelje, na razne načine mnogi su ušli na rovinjski stadion, a veliki broj ljudi pratio je ogled ‘viseći‘ na zidovima koji okružuju stadion. Dinamo je uvijek mamac kad stigne na pripreme u Rovinj, uvijek se jedva čekaju njihove pripremne utakmice. Vidjeli smo kompletne obitelji koje su došle pogledati Modre, a pogotovo Livakovića, Petkovića i Josipa Šutala, brončane dečke, sa Svjetskog prvenstva u Kataru. Ovoga puta se nažalost rovinjskih ljubitelja nogometa igrala samo jedna pripremna utakmica zg-kluba, ova protiv Celja. Ona u kojoj su međusobno igrali dvije Dinamove momčadi ipak nije od onih, nazovimo ih, službenih. Ogled s Celjem je inače bio prvi ogled Dinama bez Mislava Oršića....

Nije to bila ona klasična utakmica, treneri su se dogovorili da igra u formatu 4x30 minuta... Željelo se dati više prilika svima onima koji su u rosteru, pa se zato umjesto 90 igralo 120 minuta. Čačić je svoju momčad postavio u formaciju 4-4-2, u vrhu napada igrali su Mahir Emreli i Josip Drmić.

Čačićeva momčad od prve sekunde predstavila se igrom kojom je dominirao visoki presing. Celje se podosta mučilo s izlascima iz svoje polovice. Dinamo je dominirao u posjedu lopte, međutim, nisu plavi dečki uspijevali stavrati neke izglednije prilike. Jedna dobra ukazala se već na samom početku, Josip Šutalo je dobro skočio i priprijetio glavom. Dva puta je iz daljine probao Marko Bulat, to je otprilike bilo sve do 45 minute kad se trener Čačić odlučio prvi put posegnuti za zamjenama. Umjesto Livakovića, Bulata i Špikića ušli su Nevistić, te mlade nade Lukanić i Brkljača. Celjani su nakon tih promjena brzo poveli. Bila je klasična brza akcija. lopta je preletjela kompletnu plavu obranu koja je ispala posve nekoordinirana, neorganizirana i rekli bi skroz naivna. Čak su dva igrača Celja sama krenula prema Nevistiću, a zabio je Bajde. Mogao je dodati i slobodnom Matku, ali odlučio se za ovu sebičniju varijantu. No, baš ga briga, pogodio je...

Uskoro su Modri mogli poravnati. Centrirao je Ristovski, Emreli se odlično odrazio, nadvisio sve, ali je njegov udarac glavom završio na vratnici. Ali nakon sat vremena igre mogli su zabiti Celjani i povećati vodstvo. Opet je sijevnula jedna kontra, Matko se našao u zgodnoj poziciji iskosa, ali je promašio. Trener Modrih Ante Čačić što je utakmica odmicala, sve je više počeo ukazivati svojim dečkima što od njih želi. Čačić nije naučio gubiti utakmice otkako je u Dinamu, pa ga je živcirala situacija u kojoj je njegova momčad gubila. Nema veze što se radilo o pripremnoj utakmici.

- Digni se Petko, digni se Ljubo, digni se Gabi...

Čačić je stalno želio da mu momčad što više visoko pritisne Celjane, na tome je najviše inzistirao. Nakon 80 minuta igre, dobro je pucao Robert Ljubičić, ali je lopta prošla kraj vratnice. Nešto kasnije probao je i Luka Menalo, no točno u vratara. Isto je to ponovio i Luka Ivanušec... Jednostavno, nije išlo u završnici. Sjajnu priliku za poravnanje Modri su imali u 96. minuti. Ivanušec je izveo slobodni udarac, Gurlica je odlično skočio, ali njegov udarac glavom pogodio je gredu! A minutu kasnije, Menalo je bio u jako dobroj situaciji, ali s nekoliko metara pogodio je vratara. Modri su u toj zadnjoj četvrtini utakmice žestoko pritisli, Celjane, mnogo toga se zbivali u njihovom šesnaestercu. Bili su u zgodnoj šansi opet Gurlica, pa opet Menalo... Imali su i Celjani dobar pokušaj, pucao je Tin Maić, ali pola metra kraj vratnice. U samoj završnici utakmice, Petković je smislio propuštanje lopte kroz noge, ona je došla do Ivanušeca koji je odradio sjajni solo prodor i onda majstorski zabio! Mogao je Ivanušec zabiti i za pobjedu, ali nije pogodio iz sjajne situacije.

30. travanj 2024 14:21