Navigation toggle

Mario Carević

 DARKO TOMAS Cropix
JOŠ JEDNOM PORAŽENI

Koprivnica ostala ‘stratište‘ za Marija Carevića i Goricu: ‘Znaš što će Jagušić napraviti, ali ne možeš ništa‘

Već prije polaska za Podravinu pojavio se značajan problem u vidu Jurice Pršira
Piše: Toni RoićObjavljeno: 07. prosinac 2025. 23:40

Koprivnica je ostala stratište za Marija Carevića i Goricu jer nakon tri prošlosezonska poraza, isto se dogodilo i u 16. kolu 35. prvenstva Hrvatske u nogometu. Slaven Belupo je slavio rezultatom 2:1, učvrstio se na trećem mjestu, a Turopoljce ostavio na osmom, koje je zasad ugodno dok Vukovar zaostaje šest bodova, ali duga je još borba svih klubova u ligi.

Već prije polaska za Podravinu pojavio se značajan problem jer je kapetan Jurica Pršir iznenada dobio visoku temperaturu, pa nije mogao ni putovati sa suigračima. Suvišno je i spominjati koliko je Pršir bitan za igru Turopoljaca, tako da je Carević morao mijenjati taktiku uigravanu cijelog tjedna, te je u središte veznog reda postavio iskusnog Domagoja Pavičića. Promjenu je napravio i na lijevom krilu gdje je iznenađujuće startao Elvir Duraković, prvi put u toj ulozi, vjerojatno da bi bio i ispomoć Marijanu Čabraji u obrani. No, ni njih dvojica, ni vratar Davor Matijaš nisu u 6. minuti uspjeli zaustaviti novu čaroliju Adriana Jagušića, koji je snažnim udarcem ljevicom, onom loptom koja ide od vratarove ruke, doveo domaće u prednost.

- Znaš što će napraviti, ali ne možeš mu ništa. To je klasa - komplimentirao je najboljem mladom veznjaku lige trener Gorice Mario Carević, čija momčad je taj rani šok ipak brzo prevladala i došla u 21. minuti do izjednačenja, iako je prije toga preživjela još jedan dalekometni ubod Koprivničana, kada je sreća u obliku grede spasila vratara Matijaša nakon udarca Ilije Nestorovskog.

Ante Kavelj je udarcem glavom nakon Čabrajinog ubačaja iz slobodnog udarca vratio utakmicu u egal, a mirisalo je po kasnijim događanjima na terenu da bi čak moglo tih 1:1 ostati do kraja, ali onda nova bomba Podravaca u 74. minuti. Ivan Ćubelić s više od 20 metara poteže desnicom u donji lijevi kut, lopta malo odskače i vara Matijaša, koji kao da nije vjerovao da veznjak domaćih može biti toliko precizan. Lupao je nogom u stativu vratar gostiju, kao da se ljutio zašto mu nije pomogla, ali pomoći su Turopoljci mogli sami jer su do kraja imali dva zicera za izjednačenje. Nevjerojatan promašaj imao je Ivan Fiolić, kojem je Luka Vrzić dao loptu kao na pladnju samom kao duhu na petercu, ali iskusni veznjak nije dobro namjestio nogu i lopta je otišla pokraj okvira, da bi potom Pavičić izašao sam pred Ivana Čovića, ali bivši vratar Gorice sjajno mu brani i ostavlja sva tri boda u Podravini.

Do kraja godine Gorica ide u Osijek i Rijeku, a na početku 2026. će gostovati u Varaždinu.

07. prosinac 2025 23:57