Slavlje igrača Osijeka nakon gola

DAMIR KRAJAC Cropix
POBJEDA GOSTIJU

Osijek nakon skoro četiri godine opet do tri boda u Turopolju, Gorica izgubila i petu utakmicu zaredom!

Iako postavljen na desnog beka, Gržan je podsjetio kako je napadač i jedan od najbržih igrača lige
Piše: Toni RoićObjavljeno: 17. rujan 2022. 19:04

GORICA - OSIJEK 0:1 (Gržan 19‘)

VELIKA GORICA, Gradski stadion 350. Sudac: Duje Strukan (Split). Pomoćnici: Jakšić i Vidović. Četvrti sudac: Terzić. VAR: Vidulin. AVAR: Pajić. Delegat: Bračko.

GORICA (4-2-3-1): Banić - Wague (od 46. Raspopović), Steenvoorden, Jovičić, Krizmanić (od 68. Vojtko) - Francois (od 75. Cruz), Pršir (od 68. Golubickas) - Ndockyt (od 56. Mitrović), Suk, Fruk - D. Jurić. Trener: Igor Angelovski.

OSIJEK (4-3-1-2): Ivušić - Gržan (od 78. Bralić), Lončar, Čeberko, Leovac - Žaper, Nejašmić, Barri (od 65. Jugović) - Caktaš - Mierez, Beljo (od 65. Kleinheisler). Trener: Rene Poms.

Žuti kartoni: Barri (26 - preoštar start), Suk (57 - preoštar start), Mierez (66 - preoštar start), Steenvoorden (70 - preoštar start), Golubickas (81 - prekršaj), Jovičić (84 - preoštar start), Lončar (90+1 - prigovor), Banić (90+2 - prigovor). Crveni kartoni: Raspopović (90+2 - prekršaj u izglednoj prilici za pogodak). Igrač utakmice: Šime Gržan

-----------------------------------------------------------

Prvi put nakon 9. prosinca 2018. godine, Osijek je slavio u Velikoj Gorici i upisao treći trijumf u nizu za uspon na četvrto mjesto, dok je Gorica petim uzastopnim porazom ostala u velikim problemima. Po kiši i vrlo teškom terenu za igru, dogodilo se ono što se često događa, a to je da jedan gol odluči pobjednika. Ovaj put postigao ga je Osijek kada je nakon kontranapada u 19. minuti pogodio Šime Gržan, dok je Gorica po tko zna koji put ove sezone iskazala totalnu neefikasnost u realizaciji stvorenih prilika.

Baš kao i 7. svibnja prošle godine, Gorica i Osijek igrali su utakmicu u vaterpolo uvjetima stadiona u turopoljskoj prijestolnici, ali mnogo toga se promijenilo od tog dvoboja iz pretprošle sezone. To se ponajprije odnosi na Goricu, koja se tada borila za europsko mjesto, a 16 mjeseci kasnije njezina sudbina je crna jer je uz Rijeku s pet bodova najlošija momčad lige nakon prve četvrtine prvenstva. Osijek je također podbacio s obzirom na očekivanja i najave, ali trijumfi protiv Hajduka i Rijeke vratili su klub iz prijestolnice Slavonije na pobjedničku stazu i zalet je to za daleko bolji plasman od dosadašnjeg.

Naredio je strateg domaćih Igor Angelovski od prve minute ofenzivu, svjestan da po neumornoj kiši i u brojnim lokvama vode na travnjaku, neće biti prave igre i kombinatorike, već da će se većina toga svoditi na slučaj i spretnost u pojedinim situacijama. I zaista već u 2. minuti Toni Fruk je izbjegao pažnji osječke zadnje linije i dobio priliku pucati s vrha šesnaesterca, ali njegov udarac ljevicom otišao je preko grede. Ubrzo je u dobroj situaciji bio i Deni Jurić, ali prizemni udarac loptu je usmjerio točno u ruke vratar Ivušića.

POGODAK GRŽANA POGLEDAJTE OVDJE!

Nastavila je Gorica s pritiskom, ali nakon još jedne gužve pred vratima gostiju, dogodio joj se kiks, kontranapad Osijeka i vodstvo koje je u 19. minuti potpisao Šime Gržan. Iako nominalno postavljen na poziciju desnog beka, Gržan je podsjetio kako je zapravo napadač i jedan od najbržih igrača lige. Nakon što je Ivušić ispucao loptu, pretrčao je cijelu zadnju liniju domaćih, došao pred Banića i iz drugog pokušaja zatresao mrežu. Bio je to zapravo mat u dva poteza jer su samo Ivušić i Gržan od gostiju dirali loptu u akciji za gol, a Banić je samo nakratko uspio zaustaviti egzekuciju.

Poms: Znali smo da neće biti puno nogometa...

Strateg Osijeka Rene Poms nosio je kišobran pokraj aut-linije, ali nije prošao kao Steve McClaren u onoj legendarnoj utakmici Engleske i Hrvatske 2007. na Wembleyu.

Štoviše, Osijek je prvi put nakon prosinca 2018. pobijedio u Velikoj Gorici, a pokisao je trener domaćih Igor Angelovski, koji je kisnuo i tijekom cijele utakmice dajući upute, ali peti poraz u nizu Gorica nije uspjela izbjeći. Teška su vremena pred Turopoljcima, bit će to borba za ostanak na najjače, sa čim se nisu susretali u prethodne četiri sezone u elitnom rangu.

- Teška utakmica po kišnom vremenu i vrlo lošem terenu, ali nismo tražili isprike i zato sam vrlo sretan s ova tri boda - kazao je Poms, koji je uzeo sedam od devet bodova otkako je naslijedio na klupi Osijeka Nenada Bjelicu.

- Očekivali smo kišu i pripremali se na utakmicu u kojoj neće biti previše nogometa. Gurali smo loptu naprijed, bilo odlučni na drugim loptama i zabili taj gol. Može se reći da smo sretni pobjednici, ali zaslužili smo to pristupom i željom - smatra Poms.

Za razliku od njega, Igor Angelovski je u tri utakmice upisao i tri poraza, svaki put s golom razlike.

- Kad izgubiš utakmicu nije ugodno, pogotovo kada suparnik ne stvori niti jednu šansu, a opet nađe način kako postići gol. Igrali smo doma protiv Dinama i Osijeka, favorita za naslov prvaka, a oba puta smo bili ravnopravni, ako ne i bolji, ali što vrijedi kada svoje situacije nismo znali pretvoriti u pogotke - tužan je bio Angelovski kojeg čeka mnogo posla u dvotjednoj pauzi.

- Prije svega moramo dobro analizirati u čemu smo sve griješili i što moramo popraviti. Iz ove loše situacije možemo se izvući samo ako budemo još više radili, a ja sam uvjeren da će u nastavku prvenstva naše dobre igre konačno početi pratiti i pozitivni rezultati - zaključio je Makedonac na klupi Velikogoričana. (Toni Roić).

Osijek je time dobio što je želio, prednost na semaforu i saveznika u terenu po kojem je bilo daleko teže napadati, nego se braniti. Ipak, Velikogoričani su do odmora uspjeli složiti zicer za izjednačenje, ali oni jednostavno ove sezone ne znaju dati gol ni iz najlakših situacija za to. Jurica Pršir je u 42. minuti ostao sam, na nekih 12 metara od vrata, mogao je birati gdje pucati, a uslijedio je jaki prizemni udarac, koji je otišao pokraj vratnice. Svi na klupi Gorice uhvatili su se za glavu, a imali su i zašto jer do takve prilike nije lako opet doći.

Momčilo Raspopović na početku drugog dijela, a nešto kasnije i Josip Mitrović, bili su izbor Igora Angelovskog za još jači stisak obruča oko šesnaesterca gostiju, a baš je Mitrović u 59. minuti pronašao prostor za dobar pokušaj, ali lopta je zamalo promašila okvir. Snažno je opalio i Francois, ali je izblokiran, da bi za domaće ubrzo ušli Vojtko i Golubickas, sve ne bi li se pronašla neka rupa u bloku Osječana, koji su pak vadili Belju i Barrija, a ušli su iskusni Jugović i Kleinheisler da bi dodatno ojačali središnjicu.

U 74. minuti iz daljine je snažno odapeo i Steenvoorden, ali opet nedovoljno precizno da bi Ivušić brinuo, da bi Vojtkov pokušaj netko odbio u korner. Ivušić je u 87. minuti paradom odbio loptu nakon Jovičićevog udarca glavom i time sačuvao tri boda za Osijek, koji u drugom poluvremenu nije imao udarca prema vratima domaćih sve do nadoknade kada je Kleinheisler pucao slobodni udarac. Prije toga crveni karton je dobio Raspopović zbog povlačenja Miereza u kontri koju je mogao okruniti golom...

------------------------------------------------------------

PRIJENOS UŽIVO:

90+6‘ Sjajnu priliku imao je Caktaš za 2:0, ali je Banić zaustavio njegov udarac

90+2‘ Crveni karton za Raspopovića nakon što je zaustavio Miereza u njegovom trku na gol Gorice. Zbog prigovora je požutio Banić. Gorica ima dva igrača manje jer zbog ozljede igru ne može nastaviti Golubickas

87‘ Odlična obrana Ivušića! Glavom je dobro pucao Cruz, ali vratar Osijeka je bio na mjestu

78‘ Zamalo autogol! Daleko je rukom ubacio Jovičić iz auta, loptu skrenuo Nejašmić i pogodio vratnicu svojeg gola

74‘ Dobro je iz daljine pokušao Steenvoorden, ali lopta je prošla pored gola

63‘ Malo se probudila Gorica. Pokušao je sada Francois, ali je lopta otišla u korner. Nakon kornera je Ivušić loše reagirao i doslovno spustio loptu na glavu Suka, ali on se nije dobro snašao pa je ostalo 1:0 za Osijek

60‘ Prva opasnost u drugom poluvremenu. S desne strane je pucao Mitrović, ali lopta je prošla pored gola

50‘ Nema nikakvih pravih prilika u drugom poluvremenu. Lopta često zastaje u lokvama vode pa niti jedna momčad ne može razviti svoje napade

46‘ Krenulo je drugo poluvrijeme s jednom izmjednom. Izašao je Wague, ušao Raspopović

Završilo je prvo poluvrijeme. Rezultat je 1:0 za Osijek, a na travnjaku je nakon sudačkog zvižduka ostao Mierez kojeg je žestoko nagazio Steenvoorden, ali sudac to nije vidio

43‘ Nakon dugo vremena prilike na utakmici. Gorica je ponovo napala. Prvo je bila gužva u šesnaestercu u kojoj igrači Gorice nisu uspjeli uputiti pravi šut, a kasnije je Pršir pucao, ali neprecizno

34‘ Smirila se utakmica u posljednjih 15 minuta. Nakon gola Osijeka nije bilo pravih prilika s niti jedne strane. Možemo zabilježiti kako je Barri dobio žuti karton u 26. minuti

19‘ GOOOL! Vodi Osijek 1:0. Nevjerojatno brzi kontranapad izveli su Osječani nakon dobre šanse Gorice. Gorica je nakon kornera imala dobru priliku, Suk je pucao, a Ivušić obranio te odmah poslao loptu u napad. Gržan se sjurio prema Baniću, prvi udarac je vratar Gorice zaustavio, ali se lopta vratila Gržanu na nogu za vodstvo od 1:0

15‘ Mierez i Banić su se našli u jednoj nezgodnoj situaciji. Jedan obrambeni igrač je vraćao loptu Baniću, ali je ona ostala u vodi. Vratar Gorice i napadač Osijeka su silovito išli na loptu, obojica su do nje došla u isti trenutak, a uslijed udaraca su i Mierez i Banić završili na podu. Osječani su tražili jedanaesterac, Goričani kaznu za Miereza, ali sudac je ispravno procijenio da nije bilo prekršaja. Izgledalo je da se Banić ozlijedio, ali je on nastavio utakmicu

12‘ Gorica bolje izgleda na početku utakmice. Nakon kornera je lukavo pucao Jovičić, ali je pogodio vanjsku mrežu. Malo prije toga je Mierez bio brži od svih igrača Gorice, ali je vratar Banić prije došao do lopte

6‘ Još jedna prilika za Goricu. Sada se u šansi našao Jurić, ali je Ivušić bio na mjestu

2‘ Fruk je imao prvu kakvu-takvu priliku na utakmici. Došao je do šuta s 13-14 metara, ali je bio neprecizan

Počela je utakmica u Gorici. Uvjeti su jako loši, teren je dosta natopljen vodom, a početak utakmice je kasnio 5 minuta.

19. travanj 2024 12:13