RONALD GORŠIĆ/Cropix
DRUGAČIJA ULOGA

Zbog ozljede napadača, bivši vratar Hajduka zaigrao u vrhu napada. Nosio je dres Maloče

Radošević je posljednjih pola sata vjerojatno prvi i posljednji put igrao kao prva špica
Piše: Niko MatičevićObjavljeno: 23. ožujak 2024. 22:13

MARIBOR - GORICA 2:1 (Repas 81., Božić 90./Matavž 14.)

Maribor, stadion Ljudski vrt. Bez gledatelja. Sudac: Rađević. Pomoćnici: Lahovič i Marin.

MARIBOR: Bergsen (od 62. Dorošenko) - Žinič (od 62. Feta), Pihler (od 62. Vidmar), Šoštarič Karič (od 33. Laušić), Urata (od 62. Strajnar) - Vrhovec (od 46. Lorber), Dizdarević (od 62. J. Repas) - Ćuk (od 46. Božić), Iličić (od 33. Ž. Repas), Bourles (od 62. Barišić) - Beugre (od 62. Jakupović).

Trener: Ante Šimundža.

GORICA: Radošević (od 46. Debijađi) - Munksgaard (od 46. Matković), Maloča (od 46. Josić), Leš (od 46. Krizmanić), Štiglec (od 46. Vuko) - Mrzljak (od 46. Sagna) - Majstorović (od 46. Ilečić), Pršir (od 46. Blummel), Soldo (od 46. Kapulica), Mitrović (od 46. Rukavina) - Matavž (od 46. Jurić).

Trener: Rajko Vidović.

Razdoblje bez utakmica Gorica je iskoristila za prijateljsku utakmicu protiv slovenskog Maribora. Bila je to dobra prilika novom treneru Rajku Vidoviću da se bolje upozna sa stanjem u momčadi. Maribor je na kraju preokretom slavio 2:1, no ova utakmica će ostati zapamćena po situaciji iz 57. minute.

Naime, tada je napadač Gorice Ino Vuko ozlijedio gležanj što je ostavilo trenera Vidovića bez opcija u vrhu napada. Tu je uskočio rezervni vratar Božidar Radošević koji je obukao dres suigrača Marija Maloče i uskočio u nesvakidašnju ulogu.

Gorica je povela u 14. minuti golom Tima Matavža koji nastavlja s dobrom golgeterskom formom. Maribor je preokrenuo s dva gola pred sami kraj utakmice. Pobjedu Slovencima donijeli su Jan Repas i Marko Božić golovima u 81. i 90. minuti.

29. travanj 2024 07:45