VLADIMIR DUGANDZIC Cropix
JAK OTPOR DOMAĆINA

Hajduk gubio od 34. minute pa preokretom u završnici srušio četvrtoligaša, pogledajte kadrove iz Opuzena

Piše: Slobodna DalmacijaObjavljeno: 27. rujan 2022. 17:36

NERETVANAC - HAJDUK 1:2 (1:0)

NERETVANAC: Bačić, Mihaljević, Taslak, Deak, Šuman, Krešić, Šunjić, Vučković, Kolobara, Allyson, Sesar

Klupa: N. Blažević, J. Blažević, Kraljević, Lovrić, Franić, Popić, Tutavac

HAJDUK: Sentić, Lovrencsics, Borevković, Vušković, Prpić, Vuković, Fossati, Kalik, Krovinović, Sahiti, Šarić

Klupa: Buljan, Dimitrov, Melnjak, Mikanović, Đolonga, Jurić-Petrašilo, Šemiga, Sigur, Vrcić, Jemo, Duić

Hajduk je pobijedio u Opuzenu na proslavi 90. rođendana Neretvanca rezultatom 2:1. Za domaće je strijelac bio Marin Vučković u 34. minuti, dok su za Hajduk pogađali Boško Jemo u 79. minuti i Duić u 89., piše Slobodna Dalmacija.

Hajduk je od početka kontrolirao posjed, ali teren koji je bio u dosta lošem stanju Bijelima je bio velika otegotna okolnost u fazi napada, zbog čega nisu uspjeli stvoriti izglednu šansu. Neretvanac je svoje prilike čekao iz tranzicije, a 34. minuti su jednu i dočekali. Sesar je oduzeo loptu Vuškoviću i dao je Vučkoviću koji je utrčao u prostor te pogodio pored Sentića za 1:0.

Bijeli su do kraja utakmice nastavili pritiskati i uputili ogroman broj udaraca prema Bačićevom golu, ali velika većina njih nije išla u okvir. Hajduk je najbliže pogotku došao u 48. minuti kada je Marco Fossati udarcem iz daljine isprovocirao odličnu obranu Bačića, a nakon toga izglednih šansi praktički i nije bilo sve do 79. minute, kada se Mikanović sjurio po desnoj strani i dao prizemnu loptu u sredinu koju je Jemo iz blizine pospremio u mrežu.

Deset minuta kasnije Jemo je ponovno bio u središtu pozornosti, kada je oduzeo loptu i dao je Duiću, koji je mirno pogodio za 2:1

Bijele sada čekaju pripreme za Jadranski derbi koji je na rasporedu na Rujevici ove nedjelje od 15 sati.

06. svibanj 2024 02:03