Hajduk je u nizu od pet pobjeda za redom u svim natjecanjima, dakle, prvenstvu i kupu. A taj je niz započeo u kupu, pobjedom na gostovanju u Koprivnici protiv istoimenog niželigaša. Potom su stradali Lokomotiva, Vukovar, Istra i Gorica.
Sljedeći izazov pred Bijelima jest osmina finala kupa i gostovanje u Vinkovcima kod legendarne Cibalie koja je trenutno zaista u statusu posrnulog velikana. Da je kup osjetljivo natjecanje vidio je Hajduk već u prvom krugu, kada ga je dobro namučila Koprivnica koju mnogi smatraju drugom momčadi Slaven Belupa. Morali su se Bijeli dobro oznojiti kako bi prešli preko te prepreke, a sada ih čeka put u Vinkovce, gdje su nedavno slavili protiv Vukovara.
Riječ je o osmini finala, fazi koju Hajduk u pravilu prolazi bez problema. Posljednja eliminacija, koja tada nije bila ni najmanje iznenađenje, dogodila se u sezoni 19/20 kada je Hajduk poražen od Gorice. Na klupi "Bikova" je tada sjedio Sergej Jakirović, dok je trener Hajduka bio Damir Burić. Bijelima su tada presudili Joey Suk i Kristijan Lovrić, a u svlačionici je iz trenutnog kadra bio jedino Anthony Kalik.
Nakon te je sezone Hajduk redom rušio Zagreb, Belišće, Mladost Ždralove, Jadran LP te još jednom Mladost Ždralove, prošle sezone.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....