DAMIR KRAJAC Cropix
BILI SRUŠILI REDSE

Livajina majstorija, Melnjakova ‘bomba‘ i Sentićeva obrana penala donijeli Hajduku prolaz u četvrtfinale!

Susret Mladosti iz Ždralova i Hajduka pratite uživo na portalu Sportskih novosti
Piše: Sportske novosti/Jurica RadićObjavljeno: 08. studeni 2022. 15:53

MLADOST ŽDRALOVI - HAJDUK 0:2 (Livaja 33‘, Melnjak 39‘)

BJELOVAR Gradski stadion. Gledatelja 5.000. Sudac: Ante Čulina (Zagreb) 6. Pomoćnici: Kolarević i Varivoda. Četvrti sudac: Dadić. Delegat: Vučemilović.

MLADOST: Ilinčić 7,5, Herceg 6,5, Abramović 6 (od 74. I. Bošnjak -), Brezina 6, Jakšić 6, Jajalo 6 (od 84. Čordaš -), Ljuboja 6, Baraban 6 (od 60. Kožarić -), Raužan 6,5 (od 74. Kunštek -), Šuto 6,5, Franceković 6,5 (od 60. Guja -).

Trener: Tihomir Bradić 6.

HAJDUK: Sentić 7, Pukštas 6,5, Awaziem 6 (od 63. Simić -), Prpić 6,5, Melnjak 7, Fossati 6,5 (od 63. Vuković -), Atanasov 6,5, Krovinović 6,5 (od 76. Krolo -), Biuk 6,5, Mlakar 7, Livaja 7 (od 76. Šarić -).

Trener: Mislav Karoglan 7.

ŽUTI KARTONI: Brezina (22), Bošnjak (43), Awaziem (65), Kožarić (66), Jakšić (88).

IGRAČ UTAKMICE: Marko Livaja.

Hajduk je rutinski prošao u četvrtfinale Kupa. Bijeli su u Bjelovaru već do poluvremena imali 2:0, prednost koju trećeligaš Mladost ipak nije mogao dohvatiti. Utakmicu nisu uspjeli "zapaliti" u 59. minuti iz najveće nogometne prilike, jedanaesterac iskusnog Barabana obranio je Karlo Sentić potvrdivši još jednom da je Hajduk dobio kvalitetnu alternaciju Lovri Kaliniću. Splićani su autoritetom individualne, a potom i momčadske klase, ozbiljno obavili posao kontra borbenog trećeligaša.

U Bjelovaru fešta sa mažoretkinjama, punim tribinama i nasipu oukolo igrališta. Navijači Hajduka stigli su u velikom broju, Bjelovar je u utorak bio epicentar okupljanja pristaša Bijelih. Na tribinama očekivani dekor, na travnjaku očekivana slika. Točno kako je i najavio Mislav Karoglan izveo je pravu natjecateljsku postavu na bjelovarski teren.

Hajduk su od prve minute predvodili Livaja, Krovinović, Awaziem i Fossati, u svakoj liniji Karoglan je imao po jednog iskusnog igrača kojima je pridodavao one mlađe, pa su tako u obrani zaigrali juniori Prpić i Pukštas. Zanimljiva je bila pozicija litavskog Amerikanca, veznjaka koji je ovog puta zaigrao na desnom beku. U formaciji 4-3-3 predstavili su se hajdukovci i već nakon 13 minuta Krovinović je snažno odapeo sa gotovo 30 metara pogodivši gredu. Šest minuta kasnije 18-ogodišnji Prpić je najviši u skoku nakon kornera, ali sjajnim refleskom Ilinčić je skinuo udarac glavom sa vrha peterca. Međutim, nemoćan je domaći vratar bio u 34. minuti kada se Mlakar naklonio sa tri metra i lakoćom poslao loptu u mrežu. Akciju je priredio, a tko drugi, nego Livaja.

U mjestu je driblingom iza sebe ostavio Abramovića, filigranski precizno s lijeve tsrane nabacio za Mlakara koji je iz blizine glavom doveo Bijele u vodstvo. Treću utakmicu zaredom zabio je Mlakar, nakon Lokomotive i Osijeka, mrežu je zatresao i Mladosti. Četiri minute kasnije sve je riješio Melnjak. Krovinović je poslao kratku povratnu koju je na 17 metara iskosa ljevicom dočekao Dario Melnjak. Precizan udarac završio je u lijevom donjem kutu, neuhvatljivo za Iličića – 0:2. U prvom dijelu Cvreni su tek jednom zapucali prema Sentiću, i taj udarac Raužana iz 31. minute otišao je pored vrata.

Nastavak nije ponudio ništa što već nismo vidjeli u prvom dijelu. Hajduk je, uz poneku izgubljenu loptu, lagano kontrolirao utakmicu ne dopustivši da im Crveni zaprijete. Ali, opet je pogriješio Nigerijac Awaziem, taj sjajni stoper uz svu kvalitetu konstantno iskazuje i trenutak slabosti. U Bjelovaru je suparniku poklonio nepotrebni kazneni udarac nespretno pokušavši loptu zaustaviti glavom, možda i tijelom.

Ali na kraju je igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Srećom po Bijele, nije se otvorila utakmica, Sentić je obranom jedanaesterca ispravio pogrešku svog neopreznog stopera. Međutim, Awaziem je nakon pogrešaka u dva derbija s Dinamom opet podsjetio koliko je nepredvidiv u reakcijama pred vlastitim vratima. Neiskorišteni jedanaestarc očito je ugasio sve ambicije Crvenih, pa smo do kraja vidjeli još nekoliko prigoda i šuteva Bijelih.

U 63. minuti ponovno je Livaja kreirao prigodu za Mlakara koji je neprecizan sa pet metara. U završnici dva projektila hajdukovaca, prvo je vratara Ilinčića ispružio Ivan Krolo udarcem sa 20 metara u 87. minuti, a potom je Jani Atanasov miknutu kasnije iz slobodnog udarca izazvao domaćeg vratara. Ali, bez promjene rezultata, u konačnici 2:0 Bijelih za miran put na posljednju jesensku utakmicu u subotu u Koprivnici.

PRIJENOS UŽIVO:

Gotova je utakmica! Hajduk je pobijedio s 2:0 i prošao u četvrtfinale Kupa Hrvatske

87‘ Odličan pokušaj mladog Krole s nekih 16 metara, ali brani Ilinčić

77‘ Pokušao je sada mladi Šarić, ali nije bilo potrebe da Ilinčić reagira

76‘ U Zagrebu je Istra 1961 smanjila zaostatak za Rudešom na 1:2. Gol je postigao Mlinar

75‘ Dva mlada igrača ušla su za Hajduk. Izašli su Livaja i Krovinović, ušli Šarić i Krolo. Kod Mladosti su izašli Abramović i Raužan, a ušli Bošnjak i Kunštek

70‘ Pao je ritam utakmice nakon što Mladost nije uspjela realizirati kazneni udarac. Hajduk drži svoje vodstvo

63‘ Dvije zamjene kod Hajduka - izlaze Awaziem i Fossati, ulaze Simić i Vuković

62‘ Odigrali su kombinaciju Livaja i Mlakar, a slovenski napadač nije bio precizan

60‘ Izmjene kod Mladosti - ušli su Guha i Kožarić, izašli Franceković i Baraban

58‘ Pokušao je Franceković iznenaditi Sentića dalekometnim šutem, ali lopta je prošla iznad vrata. Vratar Hajduka se ozlijedio prilikom obrane jedanaesterca, ali sve ipak nije bilo ozbiljno pa je on ostao na terenu

57‘ Sentić brani kazneni udarac Barabanu! Jedanaestarc je skrivio Awaziem koji je rukom ‘uštopao‘ loptu koju je u sredinu ubacio Franceković

Karlo Sentić brani penal

54‘ Upišimo još jedan pokušaj Raužana, ali igrač Mladosti je opet prebacio zaštitnu mrežu iza gola

53‘ Još jedna akcija Hajduka u kojoj su sudjelovali Livaja i Melnjak, ali ništa se konkretno nije dogodilo

49‘ Imao je Hajduk slobodan udarac sa 17-18 metara od gola. Izveo ga je Livaja, ali bio je neprecizan

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme. Nema izmjena u niti jednoj momčadi

Gotovo je prvo poluvrijeme. Hajduk vodi 2:0.

43‘ Gužva u šesnaestercu domaćina nakon kornera Hajduka ipak nije urodila novim golom. Pokušali su Awaziem, Melnjak i Atanasov, ali nije to bilo precizno

41‘ Probao je svoj udarac sada Livaja, ali nije bio precizan

39‘ GOOOL! Otvorilo se Hajduku, a sjajan je gol postigao Melnjak. Povratnu loptu mu je poslao Krovinović, on je naletio s lijeve strane i sjajnim udarcem s 18-19 metara pogodio suprotni kut vrata Mladosti

34‘ GOOOL! Hajduk vodi 1:0. Asistirao je Livaja, gol postigao Mlakar. Kada ne ide Hajduku, ukaže se Livaja. Najbolji igrač splitske momčadi dobio je loptu na lijevoj strani, minijaturom izbacio svojeg čuvara, a zatim prebacio ostatak obrane Mladosti pa Mlakaru na drugoj strani nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu

33‘ Nije bilo većih prilika Hajduka u posljednjih 10-ak minuta, a Mladost je povezala nekoliko napada. Sad je najopasniji bio kada je Raužan ostao sam na desnoj strani, ali je jako loše opucao. Lopta je otišla visoko iznad gola

20‘ Rudeš je povećao svoje vodstvo na 2:0 protiv Istre 1961. Strijelac je Latković

19‘ Obrana Ilinčića! Nakon kornera Atanasova pucao je Prpić, ali je vratar Mladosti bio na mjestu

17‘ Prilika za Hajduk. Ubacio je Awaziem s desne strane, Melnjak probao petom u sredini, ali je promašio loptu, a netko od obrambenih igrača je loptu ispred Livaje izbacio u aut

13‘ Greda! Krovinović iz velike udaljenosti gađa okvir gola. Sjajan udarac, bilo je to s preko 25 metara, vratar Ilinčić samo je pogledom ispratio loptu.

11‘ Za to vrijeme, Rudeš je poveo u dvoboju protiv Istre, druga je to utakmica koja se danas igra u Kupu.

8‘ Još uvijek nema opasnije šanse, sada je Krovinović podvalio jednu loptu u kazneni prostor za Livaju, no Hajdukova desetka ostala je u zaleđu.

3‘ Prvi prodor Biuka po lijevoj strani, Abramović je na mjestu i na visini zadatka, bit će i prvi korner za Hajduk.

14.00 Susret u Bjelovaru upravo je započeo.

>>> Stigli su sastavi za današnji dvoboj! Kreće li to Hajduk u formaciji s trojicom odostraga? Ili će Pukštas na beka... Vidjet ćemo što je spremio Mislav Karoglan...

19. travanj 2024 15:25