Navigation toggle
 ANTE CIZMIC Cropix
FOND: ‘PONOSNI SMO‘

Novi poslovni potez na Poljudu: Hajduk ugovorio kredit, zna se i iznos i rok otplate

APS CREDIT FUND SICAV, a.s. je fond specijaliziran za ulaganja u problematične kredite
Piše: Slobodna DalmacijaObjavljeno: 05. srpanj 2025. 16:26

Investicijski fond APS CREDIT FUND SICAV, a.s. objavio je kako je realizirao novu transakciju privatnog kreditiranja s Hajdukom. Bijeli su ovim aranžmanom dobili 2.5 milijuna eura kredita, kojim će refinancirati dio postojećih dugova, a rok otplate postavljen je na godinu dana, piše Slobodna Dalmacija.

– Uzbuđeni smo što možemo objaviti našu najnoviju transakciju privatnog kreditiranja s HNK Hajduk Split, jednim od vodećih i najznačajnijih hrvatskih nogometnih klubova. Ova suradnja odražava zajedničku predanost tradiciji, izvrsnosti i dugoročnoj viziji – stoji u objavi fonda.

Fond je posebno istaknuo važnost diverzifikacije svojih ulaganja:

– Ovaj posao naglašava širenje opsega naših investicijskih aktivnosti. I dalje ostajemo fokusirani na nenaplative kredite, ali se sve više razvijamo i u području fiksnog dohotka kroz pažljivo strukturirane privatne transakcije – izjavio je Viktor Toth, CIO APS Investmentsa.

APS CREDIT FUND SICAV, a.s. je fond specijaliziran za ulaganja u problematične kredite, često osigurane nekretninama. Namijenjen je kvalificiranim ulagačima iz Hrvatske i Slovenije, a posluje unutar šire APS grupacije, jedne od vodećih u regiji u sektoru alternativnih investicija.

U okviru suradnje s Hajdukom, predviđena je i dodatna financijska fleksibilnost. Kako doznajemo, fond ima poseban segment posvećen nogometnim klubovima, što Hajduku omogućuje brži i povoljniji pristup faktoringu u slučaju budućih transfera igrača.

– Ponosni smo što surađujemo s tako cijenjenom institucijom i radujemo se doprinosu njezinom uspjehu – poručili su iz fonda, uz zahvalu svim uključenima na profesionalnosti tijekom procesa.

Standings provided by SofaScore LiveScore
09. prosinac 2025 10:56