Navigation toggle

Uništen krov stadiona Poljud

 DUJE KLARIC Cropix
POSLJEDICE NEVREMENA

Predstavnici Hajduka i Grada Splita dogovorili hitnu sanaciju oštećenog Poljuda: ‘Angažirani su i alpinisti...‘

‘Trenutno je u procesu i pribavljanje ponuda za potencijalno natkrivanje površine uklonjenog leksana‘
Piše: SNObjavljeno: 09. srpanj 2025. 17:37

Danas je u Banovini održan sastanak predstavnika Hajduka i Grada Splita, nastavno na jučerašnje vremenske neprilike uslijed kojih je oštećeno krovište poljudskog stadiona, objavio je HNK Hajduk.

"U ime Hajduka prisustvovali su predsjednik Uprave Ivan Bilić te direktor za infrastrukturu i logistiku.

Ispred Grada Splita sastanku su nazočili gradonačelnik Tomislav Šuta, pročelnik za društvene djelatnosti Grada Splita, Mate Omazić uz suradnike te predstavnice konzervatorskog odjela, Anita Gamulin i Zrinka Radunić.

image
DUJE KLARIC Cropix

Zbog hitnosti situacije angažirani su alpinisti koji će ukloniti cijeli oštećeni leksan s krovišta te pregledati nosivu čeličnu konstrukciju na cijelom stadionu.

Paralelno s radovima na krovištu u procesu je izrada proračuna utjecaja sunčeve topline na nosivu čeličnu konstrukciju.

image
TOM DUBRAVEC Cropix

Također, trenutno je u procesu i pribavljanje ponuda za potencijalno natkrivanje površine uklonjenog leksana.

Podršku i inicijativu za sudjelovanjem u hitnoj sanaciji krovišta, uz Grad Split iskazali su i Ministarstvo turizma i sporta, Hrvatski nogometni savez te Hrvatski olimpijski odbor", stoji u priopćenju splitskog kluba.

Standings provided by SofaScore LiveScore
25. studeni 2025 01:46