Ante Erceg je s dva gola donio Istri pobjedu

DAMIR KRAJAC Cropix
KAKAV DŽOKER S KLUPE

Bivši hajdukovac s dva gola presudio u Turopolju! Istra kaznila Goricu za silne promašaje i izbila na 4. mjesto

U prvoj utakmici 7. kola HNL-a Istra 1961 slavila je u gostima kod Gorice s 2:0
Piše: Toni RoićObjavljeno: 26. kolovoz 2022. 22:00

GORICA - ISTRA 1961 0:2 (Erceg 81‘, 90+5‘)

Gorica: Banić - Raspopović (od 74‘ Wallace), Jovičić, Krizmanić, Vojtko - Julardžija (od 63‘ Pršir), Golubickas (od 88‘ Steenvoorden), Suk - Ndockyt (od 63‘ Wague), Fruk, Cruz (od 74‘ Jurić)

Istra 1961: Majkić - Hujber, Galilea, Perković, Antovski - Petrusenko, Mlinar (od 67‘ Mumba), Caseres - Kadušić, Bakrar (od 66‘ Erceg), Rovis (od 89‘ Bradarić)

Sudac: Ivan Bebek

Istra 1961 nosi tri boda iz Velike Gorice u utakmici kojom je najprije dominirao vratar gostiju Majkić, koji je fantastičnim obranama izludio igrače Gorice, a onda je s klupe ušao Ante Erceg i postigao tri gola od kojih su mu dva priznata, za trijumf Puljana 2:0.

Gorica je uoči utakmice s Istrom 1961 ostala bez svog najboljeg igrača i strijelca Anthonyja Kalika, koji je realizirao svoj toliko željeni povratak u Hajduk, a Samir Toplak se nada da će u preostalih nekoliko dana prijelaznog roka dobiti poneko pojačanje u veznom redu.

Na Kalikovoj poziciji prednjeg veznog igrača protiv Puljana se našao Edin Julardžija, bio je to prvi ovosezonski start za negdašnjeg igrača Dinama, Šibenika i Slavena Belupa, svakako i velika prilika za 21-godišnjeg veznjaka da se nametne i pokaže što zna i može.

Gorica je započela utakmicu vrlo odlučno, tražeći kako već u ranoj fazi doći do pogotka i prednosti, ali u tom naumu zaustavili su je vratar gostiju Lovro Majkić i nesreća zvana greda. Najprije je u 8. minuti Fruk ubacio slijeva, a s tri metra glavom je pokušao Joey Suk, ali s gol-linije Majkić je odbio loptu u polje. Dvije minute potom Frukovu snažnu loptu odbio je u korner, dok je u 13. minuti opet pucao Fruk, a na odbijanac je naletio Matuš Vojtko i snažnim udarcem uzdrmao gredu. Mladi slovači reprezentativac nije imao sreće kao ni protiv Šibenika, kada mu se dogodilo isto, a podsjetilo je to na početke Kristijana Lovrića kada je nizao pogođene okvire vrata, a kasnije postao najbolji strijelac Gorice u HNL povijesti.

Istra je zahvaljujući svom vrataru preživjela početni uragan Turopoljaca i uspjela donekle izjednačiti igru, ali ne i ozbiljnije zaprijetiti vrataru domaćih Baniću. Domaći su pak imali još dva dobra pokušaja, najprije Cruz u 34. minuti, a šest minuta potom i Suk, koji je odapeo s vrha šesnaesterca, ali Majkić je u prvih 45 minuta bio jednostavno nesavladiv, upisao je pet odličnih obrana od kojih nije ni lako izdvojiti koja je bila najbolja. U sudačkoj nadoknadi prvi put se morao istaknuti i Banić, koji je amortizirao jaki udarac Bakrara, što je bila i jedina ozbiljna prijetnja Puljana do odmora.

S dvije obećavajuće akcije počeli su domaći i drugi dio, ali opet nije bilo dovoljno preciznosti za realizaciju, a Frukova lopta malo je dirnula okvir vrata i izašla van igre. Majkić je u 61. minuti obranio još jedan Frukov udarac, a onda je Toplak povukao prvi potez s klupe ubacivši Pršira i Waguea umjesto Julardžije i Ndockyta, a ubrzo je odgovorio Garcia uvođenjem Mumbe i Ercega, a izvadivši Bakrara i Mlinara.

Bio je i dobitnički potez za stratega gostiju jer već u 70. minuti slijedi lijepa akcija, tri dodavanja s kojima je izbačena obrana Gorice, a Ante Erceg je izašao sam pred Banića i rutinirano pogodio mrežu, ali radost za Puljane uskratila je VAR provjera, koja je utvrdila zaleđe asistenta Kadušića. Ipak, u 81. minuti ništa nije moglo spriječiti Ercega da postane strijelac, dočekao je na drugoj vratnici loptu koju je s desne strane ubacio Kadušić i glavom je usmjerio u nebranjenu mrežu. U sudačkoj nadoknadi Erceg je i treći put matirao Banića, ovaj put iz slobodnog udarca i to je bilo konačnih 0:2.

Gotova je utakmica. Istra je zahvaljujući odličnim obranama Lovre Majkića i dva gola Ante Ercega došla do pobjede u Gorici koja im je donijela skok na četvrto mjesto SuperSport HNL

Reakcije trenera

Gonzalo Garcia:

- U prvom dijelu bili smo pod pritiskom Gorice, ali vratar Majkić je bio perfektan s nekoliko obrana. U drugom dijelu smo mu značajno smanjili posao i pokazali kvalitetu i momčadski duh. Erceg još nije dovoljno spreman, ali je ulaskom u igru dokazao o kako dobrom strijelcu je riječ. Bio sam zadovoljan i poslije remija s Rijekom, a nakon ove pobjede sam presretan.

Samir Toplak:

- Opet smo kao u Koprivnici igrom razbili suparnika, ne znam koliko smo šansi stvorili, a na kraju gubimo utakmicu jer smo pali u završnici. Nemamo "killera", uplašimo se šanse, a sve dobro napravimo do šesnaesterca suparnika. Deni Jurić i Kalik su trebali biti ključni igrači, ali njih nemamo, Kalik je i otišao. Da ne stvaramo šanse bio bih jako zabrinut, a ovako vjerujem da će nam se otvoriti u realizaciji u sljedećim kolima.

PRIJENOS UŽIVO

90+5‘ GOOOOL! Ante Erceg u velikom stilu pokazuje svoju kvalitetu! Zabio je za 2:0 sjajnim udarcem iz slobodnog udarca s 20-ak metara

90‘ Izmjena kod Istre - izašao je Rovis, ušao Bradarić

88‘ Peta izmjena kod Gorice - ulazi Steenvoorden umjesto Golubickasa

81‘ GOOOOL! Ipak Erceg zabija! Opet Kadušić asistira, ovaj put s desne strane, lopta je prošla kroz domaću obranu, nije ni Banić najbolje reagirao i eto vodstva za Istru

78‘ Opasan udarac Suka iz teške situcije s desne strane, ali znate valjda kako je to završilo - naravno da je Majkić i to obranio...

74‘ Sad su izašli Raspopović i Cruz kod Gorice, a ušli Wallace i Jurić

72‘ Ipak ništa od gola. Nakon gledanja VAR-a ustanovljeno je da je Kadušić bio u zaleđu

70‘ GOOOOL! Kažnjena je Gorica za sve promašaje. Strijelac je Erceg koji je odlično realizirao dodavanje Kadušića i mirno pospremio loptu iza Banića

67‘ Dvije izmjene i kod Istre. Izašli su Mlinar i Bakrar, ušli Mumba i Erceg

63‘ Dvostruka izmjena u redovima Gorice. Izašli su Julardžija i Ndockyt, ušli Pršir i Wague

61‘ Fruk puca, Majkić brani! Koliko puta smo ovo večeras napisali? Vratar Istre je večeras stvarno sjajan!

Toni Fruk puca, Lovro Majkić brani - to je bila česta rečenica u ovoj utakmici

58‘ Najopasniji igrač Istre je Bakrar, a njegov udarac je ovaj put otišao malo pored vratnice domaćeg gola

52‘ Pokušao je Kadušić udarcem sa 16 metara, ali Banić je sigurno obranio i uhvatio loptu

51‘ Nismo sigurni je li Fruk pokušao centrirati ili izravno pucati, ali pogodio je vratnicu. Ipak je i dalje 0:0

49‘ Žuti karton za Suka nakon što je zaustavio Bakrara na sredini terena

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u sastavima

Gotovo je prvo poluvrijeme. Ostalo je bez golova, ali smo gledali bravurozne obrane Majkića...

45+2‘ Evo dobrog udarca Istre. Pokušao je Bakrar, ali brani Banić

45‘ Prvi žuti karton na utakmici dobio je Vojtko

40‘ Majkić "nije normalan". Sada je obranio novi udarac Suka koji je naletio na odličnu loptu koju mu je dodao Fruk

34‘ Nova obrana Majkića! Pogriješila je obrana Istre, do lopte je došao Cruz i dobro pucao, ali je Majkić je još bolje obranio nogom

Paulius Golubickas i Franjo Mlinar

29‘ I Bakrar se sada okušao u udarcu, ali također preslabo za Banića

20‘ Upišimo i prvi udarac Istre u okvir vratar Banića. Pucao je Kadušić, ali preslabo da bi se domaći vratar previše uzbuđivao oko toga

13‘ Što radi Majkić! Prvo je Fruk pucao s ruba šesnaesterca i Majkić obranio. Lopta se odbila do Vojtka, ali njegov udarac je završio na gredi

10‘ Opet Fruk na lijevoj strani, opet Majkić. Ovaj put je Fruk sam pucao i gađao gornji lijevi kut, ali se Majkić ispružio i poslao loptu u korner

Luka Hujber i Toni Fruk

9‘ Kakva obrana Majkića! Fruk je odlično probio lijevu stranu i ubacio u sredinu gdje je Suk pucao glavom iz velike blizine, ali je Majkić obranio i spriječio vodstvo domaćih

5‘ Nije bilo nikakvih šansi u ovodu utakmice. Gosti imaju više loptu u nogama, a prvi kakav-takav pokušaj prema golu imao je Hujber, ali udarac je bio prilično neprecizan

Počela je utakmica. Obje momčadi trenutno imaju po 5 bodova s time da Gorica ima utakmicu manje

19.10 - Poznati su sastavi za okršaj Gorice i Istre.

24. travanj 2024 16:18