Marko Livaja zabija za 2:2

JOSKO PONOS Cropix
DRAMA NA POLJUDU

Novi udarac za Hajduk: Livaja zabio dva sjajna pogotka, ali niti to nije bilo dovoljno za tri boda!

Još jedan posrtaj Bijelih, Puljani se iz Splita vraćaju neporaženi. Dapače, vodili su do 88. minute!
Piše: SNObjavljeno: 17. rujan 2022. 21:02

HAJDUK – ISTRA 1961 2:2 (0:0)

SPLIT – Stadion Poljud. Gledatelja 12.000. Sudac: Patrik Kolarić (Čakovec) – 5. Pomoćnici: Tomas i Novosel. Četvrti sudac: Škobiž. VAR sudac: Lovrić. AVAR: Pataki.

STRIJELCI: 1-0 Livaja (47), 1-1 Erceg (52), 1-2 Boultam (64), 2-2 Livaja (88)

HAJDUK (4-1-3-2): L.Kalinić – Lovrencsics (od 68. Čolina -), Borevković, Elez, Melnjak – Fossati (od 68. Grgić -, od 84. Šarić-) - Sahiti, Krovinović, Biuk - N.Kalinić - (od 13. Mlakar, od 46. Kalik), Livaja.TRENER: Mislav Karoglan

ISTRA 1961 (4-2-3-1): Majkić – Kadušić, Galilea, Perković, Rovis (od 63. Hujber) - Petrušenko, Caseres – Petković (od 63. Lisica -), Mlinar (od 82. Bradarić -), Boultman (od 82. Antovski -) – Erceg (od 72. Bakrar-). TRENER: Gonzalo Garcia

ŽUTI KARTONI: Lovrencsics (25- preoštar start), Kadušić (71- neoprezan start). Majkić (89- nesportsko ponašanje), Sahiti (90- preoštar start). IGRAČ UTAKMICE: Marko Livaja

Splićani su osvojili bod u dramatičnoj utakmici, Istra je bila nadomak senzacije, ali Hajduk ima Livaju. Majstor nad majstorima s dva pogotka spasio je Bijele od poraza, ali ne i od zvižduka s tribina Poljuda nakon razočaravajućeg remija.

Poslije utakmice igrači su morali saslušati predavanje navijača sa sjevera, dok su zrak parali zvižduci s ostalih tribina. Teška subotnja večer na Poljudu.

Propust je pritom napravio i sudac Kolarić koji je Bijele oštetio za kazneni udarac nakon prekršaja nad Nikolom Kalinićem u 10. minuti. Istra je odigrala jako dobro, Erceg je zabio četvrtu zaredom, ali na kraju nije igra Puljane nagrađena pobjedom. Hajduk kao i u dosadašnjem dijelu sezone, u igri oslonjenoj uglavnom na Livaju, s puno dekoncentracije u obrani i manjkom trke u sredini. Karoglan je sigurno remijem kompromitirao šanse za ostanak na klupi. Morat će Jakobušić po trenera kapitalca, ali neće ni trener moći sam bez novih igrača, a prijelazni rok tek je završio.

Nikola Kalinić se ozlijedio nakon dvoboja s Perkovićem

Zvižduci na poluvremenu su puno rekli o igri u prvom dijelu, a Torcida je zagrmjela "hoćemo pobjedu". Hajduk je preskočio prvi dio, Bijeli su statistički bili bolji od Istre, ali Puljani su ostavili dojam organiziranije momčadi. Posebno nakon izlaska Nikole Kalinića. Hajduk je žestoko krenuo, agresivno od prve minute Sahiti je prvi isprobao kako je raspoložen vratar Majkić. Šutirao je neugodno u lijevi kut, ali čuvar mreže Puljana bio je na visini zadatka. Istra je uzvratila preko Nizozemca Boultama u šestoj minuti. Korner je izveo Mlinar, a Boultam je neshvatljivo ostao sam na šest metara, ali uspio je promašiti veliku prigodu. Četiri minute kasnije sporni detalj u kojem je ostao dojam da je Hajduk oštećen za evidentni jedanaesterac. Perković je u kaznenom prostoru startao na Nikolu Kalinića. Ostao je napadač Bijelih ležati na travi, dvije minute kasnije morao je zbog ozljede napustiti igru. Sudac Kolarić nije ni trepnuo na Perkovićev udarac u Kalinićevu nogu, premda je situacija upućivala na prekršaj za evidentni kazneni udarac pri čemu se nije oglasio ni VAR sudac.

Sve golove s utakmice pogledajte OVDJE.

Ali, osim spornog kontakta Kalinića i Perkovića za kazneni udarac, ništa se više konkretno nije događalo u šesnaestercu Istre, Niti je Majkić imao posla, niti su Bijeli uspijevali doći do šuta. Istra je zagospodarila sredinom terena, a preko lijeve strane svog napada (preko Lovrencsicsa u obrani Hajduka) gradili su napade. Prošao je Rovis u 33. minuti baš po tom lijevom boku, ubacio u peterac, a lopta je neugodno prohujala ispred Lovre Kalinića. Navijači su se zabrinuli, čuli su se prvi zvižduci, jer bilo je evidentno da je Istra pohvatala konce utakmice koje je Hajduk pogubio nakon ozljede Kalinića. Do kraja siromašnog poluvremena bilježimo tek jedan bljesak Biuka koji je u 36. u driblingu ostavio Kadušića, ali spasio je goste Galilea izbijanjem u korner. Dvije minute prije odlaska na odmor konfuzna situacija u obrani Bijelih, nisu se sporazumjeli Kalinić u istrčavanju i suigrač mu Borevković u natrčavanju. Vratareva lopta se nekontrolirano odbila od stopera, ali srećom po Bijele nije s vrha kaznenog prostora otišla u prazna vrata.

Slavlje igrača Istre

Na poluvremenu je Karoglan vidio gdje mu bježi utakmica, pa je pojačao vezni red izvadivši Mlakara. Premda je slovenski napadač odigrao tek nešto više od 30 minuta, no bilo je razvidno da Bijelima nedostaje pravi trkač u sredini terena. Za trenutak se na početku drugog dijela učinilo da će promjena uroditi plodom, da će Hajduk poslije pogotka Livaje doći do pobjede, ali Istra se brzo pribrala. Dekoncentrirani Melnjak darivao je Ercega koji je sjajno zabio s više od 20 metara, a potom je uz osmjeh sreće zabio i 24-godišnji Nizozemac Boultman. Hajduk je do kraja uz puno muke došao do boda, ali razočaranje je duboko.

Gotova je utakmica. Hajduk nije uspio pobijediti Istru na Poljudu. Na kraju je ostalo 2:2 iako je Istra vodila do 88. minute. Uskoro opširnije.

Hajduk - Istra 1961.

SOFASCORE

Live tekstualni prijenos:

90‘ Sudac Kolarić je pokazao 5 minuta nadoknade

89‘ Istra igra s igračem manje jer je ozlijeđen Lisica, a Istra nije više imala mogućnost zamjene

88‘ GOOOL! Opet Livaja za Hajduk koji je savlado Majkića lijepim golom iz okreta. Melnjak je poslao dugačku loptu s lijeve strane, Biuk je na desnoj vratio u sredinu, a Livaja postigao gol

86‘ Hajduk maksimalno može doći do kornera, ne mogu Splićani opasno zaprijetiti Majkiću. Svi igrači Istre se grčevito brane

84‘ Ozlijedio se Grgić koji je ušao u 68. minuti. Sada ga je zamijenio Šarić

79‘ Dobro je sada pokušao Mlinar, ali je lopta otišla malo iznad vrata Lovre Kalinića

78‘ Pokušao je Livaja sam iz okreta, ali nije bio precizan

Marko Livaja

77‘ Zabilježimo kako je Grgić ostao ležati u kaznenom prostoru Istre nakon dvoboja s Galileom. Sudac Kolarić je samo pokazao da se igra dalje

74‘ Nije Hajduk napravio pritisak nakon što su primili drugi gol. Mogla bi ovo biti duga noć na Poljudu

64‘ GOOOL! Još jedan gol Istre. Boultman je potegao s 20-ak metara, lopta je udarila u Borevkovića i prevarila Kalinića

57‘ Sad je opet pokušao Biuk, ali udarac je bio preslab da bi iznenadio Majkića

56‘ Pritisak je Hajduka. Sada je pokušao Krovinović s više od 20 metara, ali smao je pogodio blok

55‘ Kakva šansa za Hajduk! Krovinović je odlično uposlio Biuka koji sa 6-7 metara pogađa Majkića točno u glavu. Moglo je biti 2:1 za Hajduk

52‘ GOOOL! Brzo je uzvratila Istra i to sjajnim golom Ante Ercega. Melnjak je pogriješio i doslovno dodao loptu Ercegu koji je sjajno potegao s oko 20 metara i savlado Kalinića

47‘ GOOOL! I to kakav! Livaja je postigao gol nakon što je sjajno reagirao na jednu duboku loptu Eleza

46‘ Počinje drugi dio utakmice. Hajduk je napravio jednu zamjenu - umjesto Mlakara u igru je ušao Kalik. Slovenski napadač je tako na travnjaku bio 32 minute

Gotovo je prvo poluvrijeme. Nema golova, a igrači Hajduka su zvižducima ispraćeni u svlačionicu

45‘ Dobro je Erceg probio lijevu stranu i ubacio u sredinu gdje je bio Petković, ali njegov udarac je otišao iznad gola Lovre Kalinića

40‘ Hajduk je imao inicijativu na početku utakmice, ali onda su Splićani mirovali dugo vremena. Sada su pokušali Biuk i Livaja - Biukov udarac je završio u bloku, Livajin iznad gola s time da je Livaja bio i u zaleđu

33‘ Zanimljiva situacija u posljednjih nekoliko minuta utakmice - Istra kontrolira posjed, Splićani ne mogu doći do lopte, a sada je Rovis dobro probio lijevu stranu i ubacio u sredinu gdje nije bilo nikoga. Čuli su se i prvi zvižduci na Poljudu, ali nije jasno kome su upućeni

28‘ Mini inicijativu je posljednjih par minuta imala Istra, ali osim kornera ništa se drugo nije dogodilo

25‘ Žuti karton je dobio Lovrencsics zbog neopreznog starta na Caseresu

19‘ Raspoložen je Biuk danas. Sada je pokrenuo dobru akciju na lijevoj strani, ali nisu Hajdukovi napadači bili koncentrirani da bi ozbiljno zaprijetili Istri

15‘ Nova prilika za Hajduk. Mlakar je probio desnu stranu i ubacio u sredinu, ali je Majkić bio na mjestu i uhvatio loptu

13‘ Nikola Kalinić ne može nastaviti s igrom nakon dva dvoboja s Perkovićem. Umjesto njega je ušao Mlakar

10‘ Sumnjiva situacija u šesnaestercu Istre. U dvoboju su bili Kalinić i Perković, napadač Hajduka je došao ranije do lopte i završio na travnjaku nakon što je na njega startao stoper Perkovića. Je li ovo bilo dovoljno za kazneni udarac?

6‘ Upišimo pokušaj Boultmana koji je bio dobro pozicioniran nakon kornera, ali njegov udarac glavom nije bio precizan

2‘ Velika prilika za Hajduk odmah na početku utakmice. Pucao je Sahiti, ali je obranio Majkić. Sjano je Sahitija uposlio Biuka koji je dobro probio lijevu stranu i ubacio do Sahitija

Emir Sahiti

Počela je utakmica. Može li Mislav Karoglan doći do druge pobjede na klupi Hajduka?

16. travanj 2024 20:20