RANKO SUVAR Cropix
REMI U KRANJČEVIĆEVOJ

Trajkovski je doveo Bijele u vodstvo, a Čop izjednačio pogotkom iz penala u sudačkoj nadoknadi
Piše: Hina, SNObjavljeno: 11. kolovoz 2024. 20:28

Lokomotiva - Hajduk 1:1 (Čop 90+9. (11 m)/Trajkovski 81.)

LOKOMOTIVA: Šubarić - Karačić, Živković, Mersinaj, Leovac - Smakaj, Fetai (od 86. Boune) - Sušak (od 86. Baždarić), Mudražija, Goričan - Čop ⚽

HAJDUK: Lučić - Moufi (od 75. Sigur), Uremović ?, Šarlija ?, Melnjak - Pukštas, Rakitić - Sanyang (od 89. Durdov), Krovinović (od 58. Trajkovski ⚽), Kalik (od 58. Sahiti) - Livaja (od 88. Prpić)

POGOTKE POGLEDAJTE OVDJE

U susretu 2. kola SuperSport HNL-a Lokomotiva i Hajduk su odigrali 1-1, nakon što su "lokosi" izjednačili iz jedanaesterca u devetoj minuti susreta.

Gosti su poveli u 81. minuti golom Aleksandra Trajkovskog, a izjednačio je Duje Čop iz jedanaesterca u devetoj minuti nadoknade.

Hajduk je bio na korak do druge pobjede, nakon što su ligašku sezonu otvorili 2:1 pobjedom protiv Slaven Belupa, dok je Lokomotiva bila na rubu drugog poraza nakon uvodnih 0:4 na Rujevici protiv Rijeke. Na koncu je ipak završilo remijem.

Hajduk je u Kranjčevićevoj nastupio bez Ivana Perišića kojeg je Gennaro Gattuso udaljio iz momčadi prije putovanja u Zagreb.

Prvu priliku na utakmici imao je domaćin u 14. minuti, pucao je Robert Mudražija, ali je Ivan Lučić obranio. Šest minuta kasnije Hajduk je zabio, međutim pogodak Marka Livaje poništen je zbog zaleđa.

U 24. minuti ponovo prijete "lokosi", ali Duje Čop nije najbolje reagirao. U 30. minuti udarac je okušao Livaja, ali pored gola. U nastavku susreta prvo uzbuđenje smo vidjeli pred vratima Lokomotive, ali Pukštas nije najbolje reagira.

U 63. minuti sjajnu priliku je imao Aleksandar Trajkovski, ali je pucao ravno u golmana. U 73. minuti sjajnu priliku je imao Livaja, ali je Zvonimir Šubarić odlično reagirao.

Bolju igru Hajduk je okrunio vodstvom u 81. minuti. Livaja je dobio jednu dugačku loptu, te odmah uposlio Trajkovskog koji je bio precizan.

Blizu izjednačenja Lokomotiva je bila u 85. minuti, s 20-ak metara je pucao Karačić, ali je Lučić obranio.

Kada se već činilo kako će Hajduk osvojiti tri boda, Lokomotiva je u sedmoj minuti nadoknade dobila kazneni udarac kojeg je skrivio Sigur zbog prekršaja nad Baždarićem.

S bijele točke siguran je bio Čop.

Večeras se još sastaju Osijek i Dinamo, te Varaždin i Rijeka.

Na ljestvici vodi Šibenik sa šest bodova.

? Nekoliko vaših komentara nakon drame u završnici.

"Ja sam poludio, gdje neće Gattuso." (Ivan Brozović)

"Mislio sam da je možda trebalo provjeriti VAR za penal, ali nitko se nije bunio, onda je vjerojatno i bio." (Leonard Klemen)

"Hajduk nije drugo ni zaslužio. Cijelu utakmicu čuvali rezultat i igrali na kontre, ovako neće nikad biti prvaci." (Dragan Volić)

"Gattuso je kriv, tjerajte ga dok je vrijeme." (Dujo Škeljo)

Evo nam i završne statistike.

Detaljnija statistika: Sofascore

KRAJ UTAKMICE
Svakom po bod. Lokosi su zabili u posljednjoj minuti iz kaznenog udarca te anulirali zgoditak Trajkovskog iz 81. minute. Bijeli ne mogu biti previše zadovoljni izvedbom te će morati biti puno bolji ako žele proći ružomberok u uzvratu trećeg kola kvalifikacija Konferencijske lige.

90+9. ⚽ GOOOL!

Čop pogađa za 1:1!

90+8. Sigur je gurnuo Baždarića koji je pao, Lokosi mogu izjednačiti.

Gattuso je opet poludio...

Kazneni udarac za Lokomotivu!

90+5. Čop je umalo prevario Lučića u kaznenom prostoru, no opasnost je otklonjena.

90. Sada teško živi Hajduk!

Opet je Lučić spasio nakon udarca Mudražije...

Igrat će se minimalno sedam minuta nadoknade.

85.

Kakva obrana Lučića!

Karačić je opalio projektil s 25 metara, ali još jednom vratar Bijelih skida.

81. Nastala je velika rupa u obrani Lokomotive, Livaja je dobio loptu na desnom krilu te nesebično uposlio Makedonca koji matira Šubarića za veliko slavlje.

81. ⚽ GOOOL!

Hajduk vodi 1:0!

77. Oštru loptu u peterac poslao je Karačić, ali nitko nije uspio stići do nje.

75.

To je bilo zadnje što je Moufi danas napravio jer ga je upravo zamijenio povratnik nakon ozljede Sigur.

74.

Što je sada Moufi propustio iskoristiti...

Pukštas je sjajnim "frkom" prebacio cijelu obranu domaćih, ali se desni bek Hajduka spetljao i Šubarić je pokupio loptu.

Navijačima Bijelih nije lako ovo vidjeti...

73.

Velika prilika za Hajduk!

Sahiti je bio sam ispred kaznenog prostora, proigrao Livaju u sredinu, ali Šubarić brani čisti zicer!

70. Trajkovski je primirio dugu loptu na desnom krilu, ali je odlučio pucati umjesto da uposli Sahitija na lijevoj strani, što ovaj nije najbolje primio.

68. Svjedočili smo kratkotrajnom prekidu zbog bakljade, sad se igra nastavila.

65. Velika greška Hajduka! Čop je pokupio krivo dodavanje Trajkovskog i sjurio se prema Lučiću, ali vratar Bijelih brani taj silovit udarac.

63. Taman kako smo konstatirali da nema prilika, Hajduk je skoro došao do pogotka.

Trajkovski se našao sam pred Šubarićem u kaznenom prostoru, ali ga je pogodio u glavu.

Doduše, danas napadači Hajduka dobro oponašaju Pippa Inzaghija, peti put su uhvaćeni u zaleđu.

63. Dok je prvo poluvrijeme bilo veoma sadržajno, drugo je totalna kontra.

Jako malo toga smo vidjeli u nastavku susreta...

58.

Dvije promjene u redovima Hajduka.

Van idu Kalik i Krovinović, a ulaze Sahiti i Trajkovski.

56. Moufi se sjajnim driblingom riješio Leovca, dodao povratnu loptu, ali se Pukštas poskliznuo.

Još jednu sjajnu dugu loptu prema desnom beku poslao je Rakitić.

53. Livaja je dobio još jednu loptu u prostor (Bamba), othrvao se od Živkovića i Mersinaja, ali pucao daleko pored vrata.

47. Hajduk je imao udarac iz kuta, ali je Šubarić otklonio opasnost.

? Kasnije je Uremović dobio žuti karton zbog toga jer je napucao loptu.

46. ?

Počelo je drugo poluvrijeme.

? Nekoliko vaših komentara nakon prvih 45 minuta.

"Kako stvari stoje, Lučić je ove godine najbolji igrač Hajduka." (Robert Bujan)

"Dva zadnja vezna Rakitić i Krovinović nisu za puno trke, svaku tzv. ničiju loptu pokupe Lokosi. Šarlija je već trebao biti vani. Atomski Hajduk..." (Josip Vidović)

"Šarlija je dobio žuti, a zaslužio je drugi žuti odnosno crveni. Prvi prekršaj kod korner zastavice, namjerno svom snagom laktom udara igrača u prsa." (Duje Mitrović)

"Teren je teško krumpirište. Idealno za ozljede." (Damir Piskač)

Lokomotiva je puno bolje započela susret, u nekoliko navrata bilo vrlo blizu pogotka, ali Hajduk je spasio nevjerojatni Ivan Lučić. Hajduku pripada druga polovica prvog dijela, Livaja je i poentirao u 20. minuti, ali je gol poništen zbog zaleđa.

Treba napomenuti da je travnjak u dosta lošem stanju, što je kumovalo mnogim neprisiljenim pogreškama u obrani Bijelih. Summa summarum, sadržajno prvo poluvrijeme, samo nedostaju promjene rezultata na semaforu...

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. ?

Igrat će se dvije minute nadoknade.

45. Mudražija je dobio povez oko glave, sve će biti u redu. Silvijo Čabraja može odahnuti!

44. Čini se da Mudražija ima većih problema, u pitanju je ozljeda glave...

43. ?

Evo i prve javne opomene na susretu - požutio je Šarlija zbog oštrog starta na Mudražiji.

42. Mudražija je dobio loptu na nekoliko metara od gola, ali puca ravno u vratara Hajduka.

Doduše, da je i pogodio, ranije je bilo zaleđa.

36.

Metež u šesnaestercu Lokomotive!

Nakon nekoliko odbijanaca pokušaj Pukštasa završio je u bloku, zatim je pucao Moufi, ali ravno u Šubarića.

33. Sada Hajduk ima nešto više izleta prema naprijed.

Često im je meta Livaja i lopte u prostor, no svaki put se našao u nedozvoljenoj poziciji.

Ipak, navijačima je zasigurno draže vidjeti da napokon idu prema vratima Šubarića.

30. Potegnuo je Livaja s otprilike 25 metara, ali gađa pored gola.

29. Zaiskrilo je između Leovca i Bambe nakon jednog duela, umiješali su se Fetai i Rakitić, ali sve se brzo smirilo.

26. Sudac Dario Bel svirao je prekršaj Šarlije na Mudražiji, udario ga je laktom u prsa.

Ipak, koliko god taj prekršaj bio očit, odluka nije najbolje sjela navijačima na zapadnoj tribini te smo mogli čuti razne povike prema Belu.

24.

Još jedna velika prilika za Lokose!

Čop je dobio loptu na vrhu peterca skroz s lijeve strane, ali nije uspio naciljati malu mrežicu.

20.

Livaja je poslao loptu u mrežu, ali je bio u zaleđu kada je dobio loptu u prostor tako da ostaje 0:0.

18. Rakitić je iz slobodnjaka ubacio na peterac, ali Šubarić je siguran i hvata loptu u ruke.

13.

Velika prilika za Lokomotivu!

Mudržaija je dobio loptu oko vrha peterca i pucao, ali Lučić brani.

12. Sada je nesiguran i Uremović, izbacio je loptu u aut, neprisiljena pogreška stopera Hajduka...

9. Šarlija je loše zahvatio loptu prilikom vraćanja Lučiću, novi udarac iz kuta za Lokose.

Ovog puta bilo je nešto opasnije, Smakaj je vratio povratnu na vrh peterca, ali je opasnost otklonjena.

7. Rakitić je poslao dugu loptu prema Bambi na lijevo krilo, ali novo pojačanje Hajduka napravilo je prekršaj na Mersinaju.

3. Lokomotiva je puno bolje otvorila susret, većinu vremena proveli su u zadnjoj trećini Hajduka, a imaju i dva udarca iz kuta.

Doduše, nije bilo neke veće opasnosti po vrata Lučića.

1. ?

Počela je utakmica u Kranjčevićevoj ulici!

18.28 Igrači upravo izlaze na teren.

18.09 Na klupi Lokomotive bit će danas novopridošli desni bočni igrač, Mody Mamadou Boune. Ovaj je 22-godišnji Francuz nedavno došao iz trećeligaša Kustošije, na treninzima je pokazao potencijal i Čabraja će ga protiv Hajduka staviti među kandidate za nastup.

Boune je u Hrvatsku došao prije dvije godine, bio je najprije u Sesvetama, potom je prešao u Kustošiju, a zanimljivo je da je u Francuskoj igrao za juniore i drugu momčad drugoligaša Parisa, iz kojeg je lani u Dinamo došao stoper Maxime Bernauer. (pju)

16.59 Stigli su sastavi!

Kažnjenog Perišića danas na lijevom krilu mijenja Kalik, a Gattuso je također napravio dvije promjene u odnosu na prvih 11 protiv Ružomberoka. Umjesto Prpića u zadnju liniju vratio se Šarlija, dok je Ivan Rakitić ponovno u prvoj postavi Hajduka.

Najavu piše: Jurica Radić

Phileas Fogg za 80 dana oplovio je svijet, a Jules Verne priču stavio u korice svjetskog bestselera. Hajduk i Lokomotiva u 80 dana su promijenili svoj kadar, a kakav će rezultat promjene donijeti trebat će nam puno više od Foggova dva i pol mjeseca.

Krajem svibnja, točnije 25. u mjesecu, Hajduk je posljednji put gostovao u Kranjčevićevoj pobijedivši Lokose s visokih i razigranih 5:2 u revijalnom dvoboju koji nije imao nikakvog natjecateljskog značaja. Današnji, nedjeljni, puno je bitniji za obje strane. Za Hajduk koji traži formu s novim trenerom i nešto promijenjenom slikom svlačionice, te Lokomotivu koja je nastradala s četvorkom na startu sezone.

Hajduk je u odnosu na posljednji sraz s Lokomotivom promijenio trenera. Najbitnija je to novost, jer umjesto Jure Ivankovića stigao je Gennaro Gattuso. Može Ivanković biti ponosan što ga mijenja veliko nogometno ime, nema svatko priliku da ga mijenja tako poznato lice sa svjetske loptačke scene. Pored Gattusa koji premijerno stiže u Kranjčevićevu, na zagrebački travnjak u HNL utakmici prvi put bi trebao izaći krilni napadač Sanyang.

S Brekalom počinjemo popis onih kojih danas više nema s Bijelima. Marokanac Benrahou, Portugalac Ferro, njemački Kosovar Dajaku, Belgijac ganskih korijena Odjidja Ofoe i mladi stoper Mateo Jurić-Petrašilo u svibnju su se utakmicom u Kranjčevićevoj oprostili od Hajduka.

Neki od njih i nisu znali da im je to zadnja utakmica u bijelom dresu, ali brzo ih je sustigla ta vijest. Sedmi igrač koji je zaigrao protiv Lokomotive, a danas nije u kadru jest junior, 19-godišnji Mateo Bačić.

Trener i sedam igrača koji su nastupili u zadnjem međusobnom ogledu pod ravnanjem Ivankovića više nisu dijelom Gattusove squadre. S druge strane Silvijo Čabraja nastavlja sa svojim "rudarskim poslom". Ostao je Čabraja bez Šotičeka, Čavline, Marića i Bubanje, bez talentiranog napadača, vratara, te dvojice zadnjih veznih.

Kao i svake sezone Lokomotiva se na početku stabilizira, Šubarić je taj koji će nadomjestiti Čavlinu, ali za mjesto vratara konkurirat će i jedan od trojice bivših juniora Hajduka. Zanimljivo je da je Lokomotiva ovog ljeta dovela Filipa Čuića i Ivana Krolu pod ugovor, a Tonija Silića na posudbu s Poljuda. Dva igrača generacije 2003, te godinu dana mlađi Silić su nove nade Lokomotive koja upražnjena mjesta u kadru puni s igračima koji se nisu uspjeli nametnuti na Poljudu. Jasno, uz igrače koji na posudbu redovno stižu iz Maksimira odakle se među Lokose ponovno vratio Moreno Živković za poziciju stopera.

Bitno izmijenjena Lokomotiva koja je izgubila tri ključna igrača protiv Hajduka koji je zadržao okosnicu momčadi pojačavši se Rakitićem i Sanyangom te velikim nogometnim imenom na klupi. Tako je u kratkim crtama izgledala "ljetna plovidba" Hajduka i Lokomotive u proteklih 80 dana. Hajduk po imenima još jači, Lokomotiva još mlađa, ali rezultat ne determinira rejting s papira.

21. rujan 2024 12:37