Intervencija vatrogasaca

VLADO KOS/Cropix
UŽARENO U GRADSKOM VRTU

Nepune četiri minute igrači su čekali da glavni sudac pokaže znak za nastavak igre
Piše: Marko CrnjakObjavljeno: 12. ožujak 2023. 20:04

Hajduk je u 25. kolu SuperSport HNL-a s 2:0 slavio na gostovanju u Gradskom vrtu. Bila je to manje-više sigurna pobjeda Bijelih, koji nakon pogodaka Marka Livaje (28‘ - 11m) i Darija Melnjaka (35‘) nisu dopustili Osijeku praktički nijedan opasan ulazak u svojih 16 metara, a kamoli izglednu šansu. Živahno je bilo na terenu, a još življe na tribinama.

Zbog bakljade navijača Osijeka ogled je nakratko zaustavljen u 52. minuti. Kohorta je bacila baklje na teren, pa su igrači nepune četiri minute čekali da glavni sudac Fran Jović pokaže znak za nastavak susreta, što se i dogodilo nakon uspješne intervencije vatrogasaca.

Marko Livaja

VLADO KOS Cropix

Na bakljade smo koliko-toliko i navikli, ali na situaciju iz 68. minute malo manje. Tada su se na travnjaku pojavile signalne rakete, no ta situacija nije rezultirala zaustavljanjem igre, već su rakete ekspresno iznesene s terena, a kako je u tom trenutku ionako bio prekid igre zbog gol-auta, igrači to nisu ni osjetili.

Kasnije je i Torcida odgovorila zapaljenim bakljama, ali samo unutar tribina, stoga se nije ponovila scena s početka drugog poluvremena.

U 78. minuti, kako je kazao komentator ogleda, angažirala se i specijalna policija zbog blažeg naguravanja, ali situacija, čini se, nije eskalirala. Krajem utakmice spiker s Gradskog vrta zamolio je navijače Hajduka da ne napuštaju tribinu odmah nakon ogleda zbog sigurnosnih razloga. U priloženoj foto-galeriji pogledajte kako je sve to izgledalo.