CRNA STATISTIKA

Jakirovićev ‘križ‘ definitivno se zove Dinamo, jasno je i zašto. Može li prekinuti patnju u nedjelju?

U osam utakmica protiv Dinama dosad njegove su momčadi ostajale bez boda
Piše: Predrag JurišićObjavljeno: 18. svibanj 2023. 23:20

Veliki je posao dolaskom na klupu Rijeke ovoga proljeća napravio trener Sergej Jakirović (46). Jesenski je “čemer i jad” Jakirović pretvorio u radost i veselje, Rijeka je opet po plasmanu i po igrama među najboljim hrvatskim momčadima. No, kako svatko nosi “svoj križ”, tako i Jakirovića nešto muči u trenerskoj karijeri. A ta se muka zove – Dinamo...

U dosadašnjih osam ogleda s Plavima, naime, Jakirović još nije uzeo ni bod, pretrpio je svih osam poraza! U sedam je tih utakmica bio trener Gorice, a jedan je poraz, ovoproljetni, doživio kao trener Rijeke. U nedjelju je Rijeka domaćin Dinamu (Rujevica, 19.30 sati), vidjet ćemo hoće li se prekinuti taj crni Jakirovićev niz u okršajima sa Zagrepčanima ili će “patnja” nastaviti...

Prisjetimo se i tih osam Jakirovićevih poraza protiv Dinama. Četiri su se dogodila u sezoni 2018./19. Prvi je put Dani Olmo pogotkom u 49. minuti utakmice u Velikoj Gorici donio sva tri boda Plavima. Potom je uslijedio maksimirski sraz, okončan je identičnim 1:0 rezultatom za Dinamo, a pogodak je postigao Mario Šitum u 55. minuti.

U novom sučeljavanju u Velikoj Gorici vidjeli smo čak tri kaznena udarca, dva za Dinamo, jedan za Goricu, sva su tri bila realizirana, na kraju je Dinamo pobijedio 2:1. Komnen Andrić u oba je navrata bio precizan s bijele točke (25. i 61. minuta) za Plave, dok je najstrožu kaznu za Goricu materijalizirao Kristijan Lovrić (57). U posljednjem ogledu te sezone, igranom u Maksimiru, Dinamo je pobijedio 3:1. Mrežu velikogoričke momčadi tresli su Moro (17), Olmo (21) i Leovac (71), dok je počasni pogodak za goste postigao Ndiaye (25).

Sezonu potom Jakirović je triput vodio Goricu protiv Dinama, potom je otišao u Zrinjski. I te je jeseni 2019. godine pretrpio još tri poraza. Najprije u Maksimiru, za 3:1 pobjedu Plavih pogotke su postigli Olmo (22), Moro (57) i Gojak (83), a strijelac je za Goricu bio Lovrić, četiri minute prije kraja dvoboja.

U Velikoj Gorici briljirao je Mislav Oršić, u Dinamovoj 4:2 pobjedi postigao je tri pogotka (25, 49, 61)! Mrežu Velikogoričana još je zatresao i Kadzior (27), a Lovrić (55) i Suk (77) bili su strijelci za domaćina. Te je sezone Jakirović doživio s Goricom još jedan poraz u Maksimiru, bilo je 2:0 za Plave, strijelci su bili Theophile (72) i Kadzior (86). A posljednji poraz protiv zagrebačke momčadi Jakirović je, kao trener Rijeke, upisao prije dva mjeseca, Dinamo je u svom Maksimiru pogotkom Ristovskog (67) dohvatio 1:0 pobjedu.

Osam utakmica protiv Dinama i osam poraza. Što donosi nedjeljni, deveti Jakirovićev trenerski pokušaj da naudi zagrebačkom klubu?