Franko Andrijašević

RONALD GORSIC/CROPIX Cropix
BORE SE ZA LIGU PRVAKA

Kakav šou bivše zvijezde HNL-a! Gol-mašina i ubojiti Hrvat ne prestaje trpati kao na traci

Bivši igrač Hajduka, Dinama, Lokomotive i Rijeke briljira u klubu u kojem je zadnje dvije sezone
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 08. studeni 2022. 11:14

Franko Andrijašević, bivši igrač Hajduka, Dinama. Lokomotive i Rijeke, posljednje dvije godine igra za kineski Zhejiang Professional.

Nakon što je u prošloj sezoni pomogao pri ulasku u najviši razred kineskog klupskog nogometa, ove sezone ide mu odlično.

Andriješević je zabio već 10 pogodaka u 24 nastupa, a u strijelce se upisao i u današnjem ogledu na gostovanju kod Guangzhoua, u kojem je njegova momčad slavila rezultatom 1:5.

Postigao je 31-godišnji ofenzivac u 60. minuti drugi pogodak za Zhejiang, a u 75. minuti je poentirao i za 0:4. Tri minute kasnije izašao je iz igre.

Andrijaševićev Zhejiang drži visoko četvrto mjesto na ljestvici kineske Super lige te je u konkurenciji za treće mjesto koje donosi nastup u kvalifikacijama za Azijsku ligu prvaka.

Andrijašević je 2019. godine bio i na radaru Zlatka Dalića koji ga je pozvao u hrvatsku nogometnu reprezentaciju.

18. travanj 2024 07:50