Gorica je upisala tri boda protiv Rijeke

CROPIX
PRVA HNL

Nogometaši Gorice u susretu su 28. kola Prve HNL kao domaćini svladali Rijeku sa 1-0
Piše: Toni RoićObjavljeno: 19. ožujak 2022. 16:58

GORICA - RIJEKA 1:0 (Čestić-ag 73')

GORICA (4-2-3-1): Kotarski - Muhammed, Jovičić, Krizmanić, Keita - Babec, Pršir - Mitrović (od 68. Golubickas), Kalik (od 68. Delfi), Fruk (od 84. Dvorneković, od 90. Dieye) - Cruz.

RIJEKA (3-4-2-1): Labrović - Čestić (od 83. Stanić), Krešić, Velkovski (od 65. Abass) - Ampem (od 71. Bušnja), Čerin, Lepinjica, Vukčević (od 46. Merkulov) - Murić, Selahi (od 71. Vuk) - Drmić.

Gorica je svladala Rijeku 1:0 i to autogolom Save Čestića u trenucima dok je igrala s desetoricom igrača. Bila je to nagrada za mnogo veću želju koju su domaći pokazivali od prve minute, dok su Riječani potpuno razočarali. Iako su se borili za skok na prvo mjesto, igrali su gosti bezidejno i čekali da se nešto dogodi, vezni red nije mogao ništa iskreirati, a takav ziheraški pristup u pravilu vodi u poraz.

Poslije četiri boda osvojena s novim trenerom Samirom Toplakom, Velikogoričani su u dobrom raspoloženju dočekali Rijeku, željnu iskupljenja nakon strašne blamaže u prošlom kolu i poraza od fenjeraša Hrvatskog dragovoljca. Po neizbježnom turopoljskom hladnom sjevernom vjetru nije bilo razloga za kalkuliranje, ali opet su bili otežani kontrola i distribucija lopte.

U prvom poluvremenu su Riječani napadali niz vjetar, ali ispravnije je reći da su oni čekali kontranapade jer se Gorica pokazala kao suparnik željniji ofenzivnije igre i traženja načina kako zaprijetiti vrataru gostiju Nediljku Labroviću. Prvu priliku imali su u 12. minuti kada su izborili prekršaj na 18 metara od vrata Riječana. U vremenima Kristijana Lovrića već bi se otvarao šampanjac za proslavu pogotka, ali on je od sredine veljače u Osijeku, a nasljednik je u ovoj situaciji pokušao biti Toni Fruk. No, njegov udarac otišao je i preko živog zida i preko grede.

Rijeka je prvi dobri kontraudar imala u 16. minuti kada je Vukčević slijeva ubacio loptu u šesnaersterac, natrčao je Prince Ampem i pucao s nekih 14 metara, ali Keita je pokušaj izblokirao. Nešto kasnije opet je na sceni Fruk, ali iz blizine mlako puca u Labrovića, dok u novoj kontri gostiju s vrha šesnaesterca pokušava Robert Murić, ali siguran je Kotarski. To se za vratara Gorice nije moglo reći u 34. minuti kada je prilikom istrčavanja izvan šesnaesterca promašio loptu, do koje dolazi Drmić i zdesna pokušava zabiti, ali Kotarski se ipak vratio i uspio loptu izbiti u korner. Do odmora više nije bilo uzbuđenja, loše poluvrijeme jednih i drugih.

Goran Tomić je na početku drugog dijela lijevog beka Vukčevića zamijenio Merkulovom, koji je nedavno bio junak prolaza Rijeke u finale Hrvatskog kupa, kada je zabio za 3:2 u produžecima protiv Osijeka, a već su uvodne minute najavile mnogo življu igru. Prvi je zaprijetio Caio Cruz, ali njegov udarac glavom poslije centaršuta Keite zaustavio je Labrović, dok je u 49. minuti vrlo blizu vodećem pogotku bila Rijeka. Lindon Selahi je pucao s više od 25 metara, a prizemna lopta je pogodila lijevu vratnicu, a u nastavku akcije obrana domaćih spriječila je novi pokušaj gostiju. Nakon dubinske lopte Pršira u dobroj poziciji za Goricu našao se Fruk, ali njegov udarac izblokirao je Ampem.

U 61. minuti Gorica je ostala s igračem manje jer je Cruz u razmaku od samo sedam minuta uspio grubo startati na Ampema i Krešića, a sudac Pejin mu je oba puta pokazao žuti karton, što je u drugom slučaju značilo i crveni. Rijeka je tako došla u poziciju loviti pobjedu s viškom igrača, trener Tomić je napravio još tri izmjene, ali u 73. minuti ipak se gostima zamračilo pred očima. Baš kao i na nedavnom gostovanju u Osijeku, stoper Sava Arangel Čestić pogodio je vlastitu mrežu, nespretno zahvativši loptu glavom nakon udarca glavom Hrvoja Babeca.

Rijeka je u završnici i skoro 10 minuta nadoknade sve učinila da bi barem izjednačila, blizu su bili Drmić i Abass zamalo promašivši glavom, jednom je odlično reagirao vratar domaćih Kotarski i bodovi su ostali u Turopolju...

PRIJENOS UŽIVO:

Gotova je utakmica. Gorica je šokirala Rijeku i pobijedila na svojem terenu s 1:0. Riječani su od 61. minute imali igrača više nakon što je Da Cruz neoprezno zaradio drugi žuti karton. No, 12 minuta kasnije Čestić je postigao svoj drugi autogol u sezoni te Rijeku ostavio bez iti jednog osvojenog boda u ovom kolu. Rijeka je ostala na trećem mjestu s 52 boda, 2 manje od Dinama koji sada ima 2 utakmice manje i Osijeka, koji ima jednu utakmicu manje. Gorica se izjednačila s Lokomotivom s 36 bodova.

Uskoro opširnije...

90' - Igrat će se 4 minute sudačke nadoknade

85' - Mijenja Gorica - izašao je Fruk, ušao Dvorneković

83' - Još jedna izmjena u redovima Rijeke. Izašao je tragičar Čestić, ušao Stanić

80' - Dugo je Rijeka tražila priliku da koliko-toliko zaprijeti. Sada su donekle uspjeli. Pucali su Lepinjica i Drmić, ali bez većeg uspjeha

73' GOOOOOOL! Šok za Rijeku, povela je Gorica. Probili su igrači Gorice desnu stranu, u sredini je najviši bio Babec koji je pucao glavom, a lopta je pogodila Čestića te prevarila Labrovića i završila u mreži

71' - Opet mijenja Tomić. Izašli su Selahi i Ampem, ušli Vuk i Bušnja

68' - Dvije izmjene kod Gorice. Ušli su Golubičkas i Delfo, izašli Mitrović i Kalik

65' - Rijeka potpuno kontrolira utakmicu od kada ima igrača više, a Tomić je napravio novu zamjenu. Umjesto Velkovskog je ušao Abass

60' - Pao je ritam utakmice u posljednjih 10 minuta, a onda se Da Cruz pobrinuo za uzbuđenje. Dobio je drugi, isključujuči žuti karton i ostavio Goricu s igračem manje

55' - Žuti karton dobio je Da Cruz

Armada na utakmici u Gorici

RONALD GORSIC/CROPIX Cropix

50' - Uzvraća Rijeka! Merkulov je uposlio Selahija koji je odlično pucao s oko 25 metara, ali je lopta pogodila vratnicu

48' - Velika šansa za Goricu! Ubacio je Keita s lijeve strane, obrana Rijeke ostavila Crza potpuno samog, ali on nije dobro pucao te je Labrović uklonio opasnost

46' - Počelo je drugo poluvrijeme s jednom izmjenom u redovima Rijke. Izašao je Vukčević, ušao Merkulov

Gotovo je prvo poluvrijeme. Na početku utakmice gledali smo klasično ispitivanje snaga, posebno na sredini terena, a bolje je izgledala Gorica. U prvih pola sata Rijeka je bila bez ideje, a onda se probudila i u svojem stilu, brzim akcijama, došla do nekoliko solidnih prilika. Pokušavali su Murić i Drmić, ali na kraju je sve ostalo bez golova.

36' - prije nekoliko minuta smo pohvaliki Kotarskog, sada ga moramo pokuditi jer je jako nespretno reagirao na jednu dugačku loptu koja je išla prema njemu. Vratar Gorice je promašio loptu koja je došla do Murića. No, Kotarski se uspio iskupiti i zaustaviti njegov udarac

32' - odlično je sada reagirao Kotarski na udarac Murića s desne strane

30' - Brza akcija Rijeke završila je udarcem Murića s nekim 18 metara kojeg je zaustavio Kotarski

26' - Imamo i prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je Ampem

23' - Taman kad smo napisali da nije bilo niti jednog udarca u okvir, dogodio se jedan. No, Fruk je za Goricu pucao dosta slabo nakon što mu je loptu petom ostavio Da Cruz

Anthony Kalik i Prince Ampem Obeng.

22' - Polovica prvog poluvremena je za nama, nema golova, ali ni pravih šansi. Do sada nismo imali niti jedan udarac u okvir vrata s bilo koje šanse

16' - Da zabilježimo prvu priliku za Rijeku. Vukčević je probio lijevu stranu i ubacio u sredinu gdje je bio Ampem čiji je udarac blokirao Keita

15' - Gorica izgleda bolje u prvih 15 minuta utakmice iako nije bilo nikakvih velikih šansi. Onaj slobodni udarac je bio jedini udarac uopće na utakmici

12' - Imala je Gorica slobodni udarac s odlične pozicije, na nekih 17 metara. Pucao je Fruk, ali preko gola. Eh, da je Gorici sada bio Lovrić...

5' - Nakon uvodnog mini pritiska Rijeke, momčad Gorice je preuzela malu inicijativu, ali ozbiljnije prilike s jedne ili druge strane još uvijek nema

1' - Utakmica je počela!

19. travanj 2024 22:24